Nejnovější

Evropo dýchej, ale před tím si nasaď na hlavu igelitový pytlík aneb Letní článek Houpacího Osla

Pamatujete si tu scénu z filmu Pád třetí říše, kdy Goebbelsovi likvidují jedno své dítě za druhým, aby nemusely žít v ohavném světě bez nacionálního socialismu? Jedna z holčiček odmítá pozřít sirup “na lepší spánek”, protože podvědomě tuší, že její rodiče jsou totální magoři, ale stejně ji přemohou, ona sladce usne a pak dostane od maminky předčasný dárek k Vánocům, kterých se už nedožije. Jakou má scéna souvislost s tímhle článkem? Čistě chci navodit správnou atmosféru ke čtení. 

Léto v novinářské branži označujeme obvykle jako okurkovou sezonu. Znamená to, že všichni jsou na dovolené, dokonce teroristé si dávají bacardi s colou na plážích s vyplavenými imigranty a mediální domy nemají do čeho píchnout. Novináři tak většinou v redakcích pravděpodobně hledají pouze vhodné cíle k letnímu románku, protože jak víme z filmů, novinář by neměl mít rodinu, protože ji stejně zanedbává a často patří mezi skupinu rodičů, kterým v rodičovských organizacích přezdívají Goebbelsovi. Vychází tak celá řada naprosto zbytečných či prostoduchých textů o věcech, které nikoho nezajímají. Tato praxe se ovšem netýká pouze žurnalistů. Například umělci sypou letní hity, na které bude trsat plno čtrnáctiletých děvčat těsně před tím, než je o pár let starší a o pár panáků zdevastovanější kamarád připraví o věneček…aby zjistil, že to stejně už někdo stihl před ním.

Jedním z takových hitů je i singl Evropo dýchej od Olivie Žižkové. Olivka se v něm velmi emotivně vyjadřuje k současnému dění v Evropě. “Je to takový Ortel s kozama,” poznamenal někdo. Není. Ortel je umělec, protože vyhrál Českého slavíka. S angažovanou hudbou se v poslední době roztrhl pytel. Jako první vlaštovka předznamenávajicí jaro nádorů přiletěl, tehdy ještě ne moc ezo, Tomík Klusů. Hořekoval na české poměry a na to, že se na české poměry hořekuje pouze u píva. Vše skončilo tak, že písničku přebrala rádia a hrála ji hořekujícím pivařům k jejich bohulibé činnosti. Pak dlouho nic, co by stálo za řeč, pokud nepočítáme Krajču a jeho Agrofertkampy.

Ortel rozvířil stojaté vody českého showbyznysu víc, než kdyby Michal David začal dělat dobrou hudbu. Mešita se stala na čas hymnou protiislámské scény a doteď se jí jakž takž drží. Ortelovi nejvíc pokazilo imidž spojení s Adamem B. Bartošem, kterého velká část radikální pravice považuje za totálního pošuka. Místo na bílém slunci mu tak mohla vyfouknout právě Žižková. Její úspěch je kombinací špatného vkusu části českého publika a faktu, že internet snese skutečně všechno. Je už vlastně úplně jedno, jestli točíte špatné písničky nebo necháváte své autistické dítě provozovat youtubering (používá se to tak? Nevím.).

Neviditelný Michal Hašek

Hejtman Michal Hašek není skutečný. Potvrdila to jeho skutečná mluvčí. Michal Hašek je pouze produktem deliria způsobeného chemtrails. Můžeme mu tak dát za pravdu, že skutečně žádná lánská schůzka nebyla, protože ani Michal Hašek v té době nebyl. Bohužel, ani jeho tituly nejsou skutečné a nám zůstává pouze pachuť octu, který jsme museli vypít, abychom se z tohoto hrůzného snu konečně probudili. Neklesejme však na mysli. V ČSSD máme stále dostatečnou zásobu exotů od Škromacha přes Foldynu až k té šílené rašpli, která si užila pět minut slávy kritikou homosexuální lobby a jejíž jméno už bych si teď musel googlit.

Zapomeňte na Japonsko, dnes letí turecká pučka! Nově s možnou popravou zdarma!

Turecká pučka se vyznačuje rychlým papírováním a vyřizováním, její provední zvládne i úplný břídil. Připravte se na nálety úrokových sazeb 50 % – buď to vyjde, nebo ne! Nyní s bombastickou nabídkou popravy zdarma, z toho se vám rozproudí krev. S touto pučkou budete moci začít s čistým štítem, hned po tom, co smyjete krev podezřelých nebo nepohodlných generálů. Nová armáda? Ne, jen vypraná v Perwollu! A spoustě otazníků, které už rozebírají obě strany mediální barikády. Ovšem (hitl)Erdogan už má situaci pevně ve svých rukou, včetně zavření spousty škol a vyhození akademiků. Mimo jiné taky prodloužil dobu, kdy smí člověk být držen ve vazbě bez vznesení obvinění, o třicet dnů. Spousta času na hledání kompromitujících materiálů, pokud nejste Ovčáček a nehledáte Peroutkův článek. To se nám ty prezidentské výhody výjimečného stavu hodí, že? Čas pořídit si krátký, ale stylový černý knír.

Babiš přidal do svého holdingu kavárnu!

Andrej Babiš, agroprůmyslník a politik, otevřel do parných letních dní svou kavárnu. Bohužel pro případné návštěvníky, je pouze virtuální a jediný, kdo si v ní pochutnává na „kvalitní“ zrnkové kávě je on sám. Samozřejmě s Pavlou Charvátovou, která pořadem „Babišova kavárna“ (neplést s „pražská kavárna“, protože ta Babišovi nemůže přijít na jméno) provází a tedy pokládá Andrejovi otázky. Ať už jsou dotazy smyšlené, nebo je pokládají skuteční lidé, výsledek je takový, že Babiš má odpovědi téměř na všechno. A nejlépe z první ruky – secondhandy prý už dneska nejsou cool. Módě tzv. vlogů se tedy neubránil ani Andrej Babiš, který tak chce zřejmě konkurovat podobně trapným experimentům, jako jsou třeba mezi lidem tolik oblíbené vlogy Tomia Okamury, nebo Zdeňka Škromacha. Tato videa však už začínají zavánět hnilobným pachem stereotypu. A tak i zde dochází k inovaci. Třeba Zdeněk Škromach připojil k bazénku a kameře ještě jednu rekvizitu – dobré moravské víno. A výsledek? Jestli se ještě neutopil, je k smíchu internetu dodnes.

Vědci potvrdili, že máte šanci si najít holku právě na dovolené

Skupina vědců z několika univerzit nedávno potvrdila, že pokud jste singl, je velká šance, že si najdete partnera. Vše pochopitelně závisí na více faktorech, například na tom, zda nějakého hledáte. Existuje celá řada případů, které dokazují, že intezivní hledání dovede pátrače až k vysněnému vztahu a máloco zlepšuje vaše šance více než společná dovolená. Vzpomeňme Petra Kramného. Nebo nejnovější pár českého showbyznysu…

Redakce
Redakce (Články)
Houpacího Osla založili v roce 2014. Od té doby se složení redakce několikrát změnilo, duše webu ale zůstala stejná. Jsme studentská undergroundová redakce a píšeme o tom, co nás baví a zajímá.
 1. Dej si Airwawes a volně dýchej !
  irwaves: Máš na to
  https://www.youtube.com/watch?v=8LgkRFfLH0Y

 2. Dr. Joseph Goebbels (1897-1945) by měl radost z práce některých novinářů.

  4 pilíře propagandy-syndrom falešné paměti.
  Propaganda je pokus nějaké autority,přesvědčit co největší lidské skupiny.Propaganda často nadsazuje,může,ale nemusí lhát.Propagované poselství musí být tak jednoduché, aby je co nejsnáze a nejrychleji pochopil co největší počet lidí.Syndrom falešné paměti, neboli vzpomínky na události, které se nestaly.Klasická poučka říká, že jednoduchá,dobře srozumitelná lež vždy porazí složitou pravdu.
  2.Druhým pilířem propagandy jsou emoce. Čím jednodušší a prostší je sdělované poselství, čím méně obsahuje podrobností,musí oslovovat nenávist,strach a úzkost.
  3.Třetím pilířem propagandy je oslovení představivosti.
  4.Čtvrtým pilířem propagandy je opakování. Neustálé opakování téhož je nezastupitelným pilířem propagandy. Chcete-li, aby oslovená populace žádoucím způsobem myslela a cítila, je nutné vychovávat ji podobně, jako to dělal Pavlov se svými psy. Dobrý propagandista pak zazvoní a většina oslovených lidí začne jak myslet, tak cítit v žádoucím směru.

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*