Nejnovější

Přehled týdne: 30. 9 – 6. 10.2019

Pondělí: Italská mafie se zase jednou ukázala jako velmi vynalézavá. Na migrační krizi snadno vydělává tím, že najímá migranty, aby za mizerné peníze pracovali na farmách. – Americký stát Tennessee má nový rekord. Ze sexuálního obtěžování byl obviněn pětiletý autista. Jak se mu to povedlo, to netuším. – Moderátor Luboš Xaver Veselý se rozhodl kandidovat do Rady České televize, údajně proto, aby ji přiblížil obyčejným občanům. Ó jéje, to zase bude dlouhého mrzení. – Moskevský muslimský duchovní Ildar Alyautdinov navrhl pro Rusy mnohoženství. Rusové se mu vysmáli s tím, že na dvě a více manželek v Rusku stejně nikdo nemá. Muslimské novoty zase jednou ztroskotaly na slovanské mizérii. – Francouzi drží státní smutek za exprezidenta Jaquese Chiraca. Nechtějí přitom, aby byla na pietě přítomná Marie Le Penová. Putin je ale cajk. (JL)

Úterý: Muž zneužívaný duchovním dominikánského řádu podal trestní oznámení na kardinála Dominika Duku, ten o zneužívání prý měl vědět. Z druhé ruky, nebo z živého přenosu? – Mladá Boleslav vyřešila nedostatek policistů nájmem bezpečnostní agentury. Jinými slovy: šance na úspěšnost úplatků jsou potenciálně vyšší. – Čeští piloti v Pobaltí startovali čím dál častěji ke vzdušným incidentům s ruskými piloty. Nějak si tu výplatní pásku zasloužit musí. – Nizozemští zemědělci při demonstracích vytvořili na dálnicích rekordní kolony. Něco takového by mělo šmrnc i v Česku. Jede traktor, je to Zetor… (MrK)

Středa: Česká vláda se usnesla, že Karel Gott bude mít státní pohřeb, pokud si to jeho rodina bude přát. Nechci znít neuctivě, ale nemyslím si, že bychom měli Karlu Gottovi vzdávat takové pocty, jako Václavu Havlovi, nebo T. G. Masarykovi. – Severní Korea vypálila další balistickou raketu, která dopadla do ekonomické zóny Japonska. Prostě každodenní sousedské soužití. – Bývalý středočeský hejtman David Rath dostal výzvu k nástupu do vězení. Pamatuje si to někdo ještě? (VK)

Čtvrtek: Ani šéfovi Evropské komise Jeanu-Claudu Junckerovi, ani předsedovi Evropské rady Donaldu Tuskovi se nelíbí současný návrh brexitu. A komu kromě Borise Johnsona taky ano? – Prezident Zeman podá návrh na oduznání nezávislého Kosova. Jeho fotbalisté si napříště pořádně rozmyslí, jestli nás v kvalifikaci na fotbalové Euro budou porážet nebo ne! – Opilá žena v Olomouci z trucu odmítla opustit popelnici, do které si vlezla. Fakt. Bez pomoci strážníků ji nedokázal vytáhnout ani její manžel. Směs/šný odpad, jak má být. – A na závěr ještě jeden případ z manželské poradny. Muž odpustil své ženě, která jej v opilosti pobodala. Tomu říkám láska až za hrob. Doslova. (CZE)

Pátek: Andrej Babiš si vyjednal podporu plánu státního rozpočtu u komunistů. Žádné překvapení, co by neudělali pro starého kámoše. – Praha vypoví smlouvu o spolupráci s Pekingem. Důvodem je klauzule o uznání jednotné Číny, kterou podle vedení města jiné evropské metropole nemají. Bonusový text smlouvy zadarmo, co se jim nezdá? – Vandalové ve velkém ničí sdílené elektrické koloběžky ve velkých městech. To jen ať víte, za co se nám v budoucnu bude Skynet mstít. – Boris Johnson je připraven znovu požádat o odklad brexitu. Kdyby tak existovala hláška jistého Vaase Montenegra o šílenství, ta by sem sedla jak prdel na hrnec. – Hongkongští demonstranti dostali zákaz zakrývání tváří. Když už po vás ten slzák vrháme, tak se ho taky hezky nadýcháte, holoto! (MrK)

Víkend: Kromě Karla Gotta bude mít pohřeb se státními poctami i signatářka Charty 77 Vlasta Chramostová. Tímhle tempem bude to mít za pár let stejnou hodnotu jako vyznamenání od Zemana. – Donald Trump podepsal proklamaci bránící vydávání víz přistěhovalcům, kteří nemají na lékařskou péči nebo pojištění. Komický tah, když se vezme v potaz, že na doktory nemá ani spousta Američanů. – Japonský premiér Šinzó Abe vyslovil přání setkat se se severokorejským vůdcem Kimem. No co, nějak mu ty jejich testovní rakety vrátit musí. – V Iráku pokračují protivládní demonstrace, počet mrtvých po zásahu bezpečnostních složek přesáhl sto, zraněných jsou tisíce. Ona se někde vyhlásila soutěž o trumfnutí hongkongských protestů? (MrK)

Redakce
Redakce (Články)
Houpacího Osla založili v roce 2014. Od té doby se složení redakce několikrát změnilo, duše webu ale zůstala stejná. Jsme studentská undergroundová redakce a píšeme o tom, co nás baví a zajímá.

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*