Nejnovější

Přehled týdne 13.-19.5. 2019

Pondělí: Vědci objevili na dně Indického oceánu zcela nové a neznámé stvoření. Ph’nglui mglw’nafh Cthulhu R’lyeh wgah’nagl fhtagn! – Americká organizace Women and Hollywood přišla s peticí, aby herec Alain Delon nebyl oceněn Zlatou palmou na festivalu v Cannes, protože je homofob, bije ženy a hlásí se ke krajní pravici. Co já vím, tak tu cenu má dostat za svoje herecké výkony, ne za vzorný životní styl. – Argentinská vědkyně Marina Simianová získala peníze na svůj výzkum rakoviny prsu v soutěži Chcete být milionářem. To je dost smutné, že musí peníze získávat takovým způsobem, jestli chtějí někomu pomoct. – Podle ministra Adama Vojtěcha není důvod k demonstracím proti jeho kolegyni Marii Benešové. To dá rozum. Vláda už tak připomíná Kdo přežije a tak se hodí být v nějaké té skupině, která se navzájem nepodrazí. (JL)

Úterý: Britská univerzita v Bristolu plánuje nabídnout studentům kurzy štěstí. Jedná se o reakci na zvyšující počet sebevražd. Tady má někdo fakt těžké zkouškové. Osobně pochybuji, že se to tím vyřeší, ale jsou za to kredity, tak proč ne? – Severní Korea žádá vrácení lodi, kterou zabavily Spojené státy. Korea loď údajně používala k nelegálnímu vývozu uhlí. Za to bude mít Trump u Kima malý černý puntík. – Venezuelská policie zablokovala opozici vstup do parlamentu. Maduro asi pochopil, že parlament je lepší bez opozice. Ale vláda bez parlamentu by byla nejlepší! – Válečný veterán vybral přes 20 milionů na Trumpovu zeď. Nikdo neví, co udělal s penězi. Chudák Trump přišel o finanční podporu. Aspoň ví, kam se těch pár melounů ztratilo. (MoK)

*VENEZUELSKÁ POLICIE | made w/ Imgflip meme maker
Zdroj: Vlastní tvorba, vytvořeno přes https://imgflip.com

Středa: Další pochodeň uhašena. Ministr kultury Antonín Staněk rezignuje na svou funkci, a odchází z ministerského ostrova jako poražený. Zajímá vás, kdo vypadne příště? – Velký krok vpřed, anebo vlastně vzad? Čína hodlá vyslat miliony studentů z měst do odlehlých venkovských oblastí. Oficiálně mají mladí lidé pomoci s rozvojem venkova. Je ale jasné, že si zase ti vychytralí spratci dovolili kritizovat Stranu. – V jednacím sále Evropského parlamentu se konala debata šestice kandidátů na post předsedy Evropské komise, ze kterého odchází Jean-Claude Juncker. Mezi účastníky debaty byl i Jan Zahradil z ODS. To je asi vše. (VK)

Čtvrtek: Andrej Babiš se sešel se zástupci nadnárodních koncernů kvůli dvojí kvalitě potravin. Bez výsledku. Tak to máme rádi, Vodňanský separát vpřed! – Od policie dostane vyhazov podplukovník Jan Šmíd, který měl pomáhat Pirátům. No tak, námořní bitvy nejsou, a teď nám zatrhnete i špionážní seriály? Pf. – Přestože Zdeněk Ondráček (KSČM) potvrdil svou účast na akci na Donbasu, komunisté, SPD i ANO požadují o potvrzení autenticity videa, na kterém Zdéňa je. Už ani ty notičky nejsou, co bývaly. – USA mají údajně připravené sankce proti lidem okolo maďarského premiéra Viktora Orbána. Ty dostaneš sankce, a ty dostaneš sankce! Všichni dostanete sankce! (MrK)

Pátek: KSČM plánuje podat trestní oznámení na SPD Tomia Okamury kvůli šíření pomluv. Hele, už se perou! – Piráti dále tepou do Babiše kvůli Čapímu hnízdu, ten jim na oplátku zkritizoval, jak vedou Prahu. Jedinou pozitivní věcí na tomhle všem je, že se o tom v budoucnu třeba natočí sitcom. – Tchaj-wan jako první asijská země legalizoval sňatky homosexuálů. Mno, povíme si, co na to Čína. – Jednání britské vlády s labouristy o brexitu zkrachovala. Z toho začíná být tak mocná tragikomedie, že to brzo netrumfnou ani Monty Python. (MrK)

Víkend: Andrej Babiš prý nelituje jmenování Marie Benešové ministryní a na plná náměstí demonstrantů si už zvykl. Může ještě nějak očividněji říct, že mu můžeme všichni políbit p***l? – Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) prohlásil, že problematika pěstování řepky se zneužívá kvůli Andreji Babišovi. Viz. předchozí příspěvek. ANO, dochází humor. – Amerického lékaře odsoudili za zneužití téměř dvou set chlapců. Já chápu, že věda chce trumfnout církve, ale zrovna v tomhle to skutečně není potřeba. – Německá rozvědka vyjadřuje nedůvěru svým rakouským kolegům, a to kvůli údajné vazbě na Rusko. Pokud se budete soustředit, kdesi v dáli uslyšíte, jak se Putin za břicho popadá. (MrK)

Redakce
Redakce (Články)
Houpacího Osla založili v roce 2014. Od té doby se složení redakce několikrát změnilo, duše webu ale zůstala stejná. Jsme studentská undergroundová redakce a píšeme o tom, co nás baví a zajímá.

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*