Nejnovější

Přehled týdne 1.–7. 10. 2018

Pondělí: Slovenská policie zveřejnila záznam ze zatýkání podezřelých z vraždy Jána Kuciaka. Zamordovat ho měli za 1,8 milionu. To mě by byli schopní sejmout za zmrzlinu. Pistáciovou. – Stropnický starší složil funkci ve Sněmovně, funkci místopředsedy a vůbec celkově zmizel z ANO. Už ani on to tam nemůže vydržet. Možná proto se stal velvyslancem v Izraeli, aby byl odsud co nejdál. – Irácké miss za rok 2015 Šajmě Kasimové chodí výhrůžky smrtí, jen pár dní poté, co zavraždili jinou iráckou modelku. Však kdo taky stojí o krásné ženy, že? – Člen Švédské akademie Jean-Claude Arnault byl shledán vinným ze znásilnění z roku 2011. No a kvůli tomuhle se letos nebude udělovat Nobelova cena za literaturu a Švédskou akademii opustilo hned několik členů. A teď si představte, co by se stalo, kdyby někoho zabil! To by se snad zrušily úplně všechny Nobelovy ceny a všichni laureáti za celou dobu existence by je museli vrátit. To zní fér, ne? (JL)

Úterý: Viewegh napsal svůj další sloupek o tom, jak je přece normální strčit ženu proti její vůli do prázdného pokoje a zalehnout ji. Za to se mu dostalo velice trefné odpovědi od právníka Houdka, specialisty kriminologie, který plošně učí sebeobranu. Víc takových, prosím. – Advokát, který hájí Hrad v kauze o Peroutkův neexistující článek, dostal zakázku z Lán za 1,5 mega. To jsou ale náhody! – Zapalujte ohňostroj! V pražském metru je konečně mobilní signál. Pokud jste ale chtěli k oslavě vypít i archivní víno staré tři generace, tak raději ještě posečkejte. Zatím se totiž jedná jen o úsek Muzeum – I.P. Pavlova, což jsou sousedící zastávky. –  V Turecku bylo odsouzeno šest novinářů na doživotí bez možnosti odvolání kvůli výroku ohledně neúspešného puče. A přesně při těchto zprávách bychom si měli uvědomit,  že na tom jsme pořád docela dobře. (BAG)

Středa: Trump v poslední době čelil obviněním, že ho africký kontinent příliš nezajímá. Snaha vyvrátit tohle tvrzení ho zřejmě příliš netrápí. Jinak si moc nedovedu představit, proč by za velvyslankyni v JAR vybral návrhářku kabelek. – Na telpického kandidáta Mohammeda Ghaleba se snesla vlna kritiky. Jedna rozhořčená se ptá, zda vůbec přijal naši víru. Jako ateismus? Nebo pivo a klobásu? – Poslanci vyřadili čínskou medicínu ze zdravotnických oborů, nyní se řadí mezi léčitelství. Konečně nějaká stopa rozumu. – Podnikatel v Rusku zbohatl na levném alkoholu a stal se z něj miliardář. Jinak snad úspěšně podnikat v Rusku moc nejde. (AH)

Čtvrtek: Ministr dopravy Daniel Ťok upustil od návrhu na zpoplatnění dalších devíti stovek kilometrů silnic první třídy. Budeme rýpaví a řekneme, že si Ťok uvědomil, že je ještě nestihli postavit. – Na tiskové konferenci Andrej Babiš a Jan Hamáček shrnuli dosavadní působení vlády. Prý jim to šlape a dobře se jim spolupracuje. Ještě aby ne, když je jeden z nich pod politickým pantoflem. – Miloš Zeman prohlásil, že nedostatek pracovní síly v Česku by mohli vyřešit Makedonci. Čili další potenciální minorita, na kterou by v budoucnu šlo plivat, až nebudou Vietnamci, Ukrajinci nebo Romové v kurzu. – Houby podle mykologů rostou, sezóna je v plném proudu. Vzhledem z tomu, jak někteří nosí prázdné košíky, spíše vrcholí sezóna závisti. – USA plánují provést rozsáhlá námořní cvičení na zastrašení Číny. Ta se beztak jen samolibě ušklíbne a zachrastí obchodními smlouvami. – Po vyhnání z Maďarska začala Sorosova Open Society Foundation znovu fungovat v Berlíně. Jako by Čechům k frfňání nestačilo to, co už tam je. (MK)

Pátek: První den senátních a komunálních voleb. Zrovna, když je venku tak krásně. – Poláky v Česku láká naše zdravotnictví, čím dál více se jich nechává ošetřovat u nás. Jestli je to důvod k hrdosti nebo důvod k hulákání o zavření hranic, nevíme. – Miloš Zeman se znovu dostal do křížku s novináři, tentokrát neodpověděl na otázku redaktorce Českého rozhlasu a ještě řekl, že jí ta otevřená pusa nesluší. Hranice mezi politickým kalkulem a obyčejnou žlučovitostí se zdá čím dál tenčí. – Pražské kandidátní listiny opustily desítky lidí, nejvíce odešlo kandidátů SPD. Záměr nebo neschopnost si vyřídit základní náležitosti? Co si o tom myslíte vy? Napište nám do komentářů. – Komunální politici budou moci pro obce čerpat na dotacích znatelně více než dříve, ministryně Klára Dostálová (ANO) plánuje více dotačních programů. Jo jo, dotační řízení má ANO moc rádo. A ano, jsme škodolibí. – Kim Čong-un podle všeho zastavil demontáž raketové střelnice, od srpna se tam nic nezměnilo. Když chceš být s těmi kluky ze Západu kamarád, ale stejně si myslíš, že to jsou kapitalističtí prevíti. – Francouzské a ruské námořnictvo poprvé vyzkoušelo cestu podél arktického pobřeží Ruska, díky tání ledu je teď mnohem otevřenější. Z perspektivy klimatických změn ta zpráva moc mile nezní. (MK)

Víkend: Fajn, volby, tak rychle do toho: ČSSD je v háji, ANO se porve s ODS, SPD docela utřela nos, do Senátu se dostal vsetínský mirákl Čunek a prezidentský kandidát Drahoš, do druhého kola pustupují Hilšer a Fischer, borci jako Rath, Paroubek nebo Konvička pohořeli. Prosím, TL;DR verze voleb. – ČSSD reflektuje volební debakl. Jako první zvažuje rezignovat na své funkce Jaroslav Foldyna. Tak možná tímhle Hamáček myslel, že ty volby nejsou taková katastrofa. – Andreje Babiše zklamal výsledek komunálních voleb v Praze natolik, že prohlásil, že by si ANO zasloužilo být v opozici. Předseda za všechny prachy. – Na Galapágách někdo z chovné stanice ukradl více než stovku mláďat želv. Vysvětlení jsou dvě: Zloděj byl takový lempl, že se mu nechtělo honit za ničím rychlejším, nebo milovník želví polévky. – Ruskem otřásá případ, kdy dvaadvacetiletý muž a dvanáctiletá školačka zavraždili a snědli muže. Když máš hlad, nejsi to ty! – Broadway chystá divadelní hru o Hillary Clintonové. Jestli to nebude tragická komedie, budeme zklamaní. (MK)

Redakce
Redakce (Články)
Houpacího Osla založili v roce 2014. Od té doby se složení redakce několikrát změnilo, duše webu ale zůstala stejná. Jsme studentská undergroundová redakce a píšeme o tom, co nás baví a zajímá.

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*