Nejnovější

Přehled týdne: 8.-14. 7. 2019

Pondělí: Mandla Maseko, který měl být prvním černým Afričanem ve vesmíru, se zabil na motorce. Nechci říkat, že je vesmír rasista, protože si k sobě nechce pouštět černochy, ale… – V Praze se podle hlášení vyděšeného občana toulal gepard. Policisté se snažili, co mohli, ale našli jen servala. Tak bacha na geparda. – ODS chce zpětně zrušit přímou volbu prezidenta. Dovedete si představit, že byste byli tak prasácký prezident, že by se speciálně kvůli vám musel měnit zákon? – Prezident Trump se pustil do britského velvyslance, protože si dovolil tvrdit, že ne všechno v Bílém domě šlape tak jak má. Ten samý Trump ten samý den zveřejnil na svém twitteru falešný citát Ronalda Reagana, ve kterém Reagan Trumpa chválí. S touto informací naložte dle vlastního uvážení. (JL)

Úterý: Federální odvolávací soud v New Yorku rozhodl, že Trump už nesmí na Twitteru blokovat své kritiky. Holt svoboda projevu není vždy k užitku. Vlastně nikdy. – Ruští poslanci v úterý navrhli uvalit na Gruzii ekonomické sankce, reagují tak na protiruské nálady. Kam nemůžeš nastrčit tanky, dej tam aspoň sankce. – Brexit či nebrexit, to je oč tu běží. Společnost BMG přinesla další průzkum na toto téma. Nic extra nového. Jen by Britové upřednostnili zrušení brexitu před odchodem z EU bez dohody, toť vše. –
Organizátoři hudebního festivalu Afrofuture Fest žádali po běloších dvojnásobnou cenu za vstupné. Naštěstí od toho pořadatelé nakonec odstoupili po “menší” kritice nacionalistů. Každopádně ceny na základě rasového příslušnosti zní jako dobrý marketingový tah. (MoK)

Středa: Bohové moří se snaží dopálit Filipínské protidrogové policisty. Na pobřeží země vyplouvají již nějakou dobu balíčky s kokainem. Policisté se snaží uhodnout proč tomu tak je a nabízejí místním za každou krabičku pytlík rýže. Barter k prdu, to vám teda říkám. – Málokdo má rád kritiku, ale pokud jde o Donalda Trumpa, tak jsou klasické žebříčky málo platné. Po tom, co britská média zveřejnila kritiku Trumpa ze strany britského velvyslance pro USA Kima Darrocha, nenechal na sebe internetový drak Trump dlouho čekat. Využil téměř celý svůj slovníček a dohnal chudáka Darrocha až k rezignaci. – A když už jsme u těch vyhrocených situací. Ruský torpédoborec vplul v Černém moři do uzavřené zóny, kde zrovna státy NATO a ukrajinská flotila vrcholili vojenské cvičení s ostrými dělostřeleckými střelami. Rusové asi chtěli mít informace doslova „z první ruky“. (VK)

Čtvrtek: Babiš podruhé u prezidenta, sága o ministru kultury pokračuje. A znovu se stejným výsledkem. Kde je ten skvělý diplomat a obchodník, pane premiére? Pokud je stát něco jako firma, zdá se, že jste právě ztratil většinu akcií. – Sucho už u nás devastuje i lípy, v brzké budoucnosti by mohly vymizet úplně. Co bude národní zelení pak? V referendu by možná uspěl chmel nebo vinná réva. Nechme se překvapit. – Kancléř Mynář si za nelegálně vybudovaný rybník v Osvětimanech vysloužil pokutu 50 tisíc. Chtělo by se říct zaplať pánbůh. Ale to jen do té doby, než si uvědomíte, že kancléř bere asi 120 tisíc měsíčně… – Angelu Merkelovou postihlo další zemětřesení, i když vůbec nebyla v Kalifornii. Ale teď vážně, neměli by politici více mluvit o svém zdravotním stavu? Vždyť kdo stojí o to, aby nám vládli nemocní lidé? (CZE)

Pátek: Zeman prý odvolá ministra kultury Staňka k 31. červenci. O Šmardovi ani muk. Zeman vyhrává nejen dílčí bitvy, ale zatím celou válku. Alespoň fotku ze setkání mají pěknou. Ňuňu. – Z ČSSD zní hlasy o odchodu z vlády. Hlasy jsou také příznakem schizofrenie. Prožívá ČSSD takovou stranickou schizofrenii? – Podle slovenské prezidentky Čaputové je její názor na mnoho věcí rozdílný než ten od jejího českého protějšku. HEURÉKA! – Facebook dostal pokutu 113 miliard korun za porušení ochrany soukromí. Je to malý krůček pro Zuckerberga, ale velký skok pro… vlastně pro nikoho. (JŽ)

Víkend: Okamura nechává vyškrtnout své jméno z názvu hnutí SPD. Spekulace hovoří o tom, že za to mohou časté návštěvy pořadů Jaromíra Soukupa. Může být cizí sebestřednost účinnou cestou k vlastní sebereflexi? – Dívka vylezla na vysílač Českého rozhlasu, kde jí zasáhl elektrický proudu. Jedna paní povídala, že na protest proti koncesionářským poplatkům! Dostane medaili za zásluhy!!! – 59 % Němců vnímá zdraví kancléřky Merkelové jako její soukromou věc. To jen v České republice jsou všichni experti na dálkovou diagnózu. – V následujících dnech se má oteplit. Můžete tedy zase očekávat tradiční letní týdenní přehled, ve kterém si vzájemně pobrečíme nad úmorným vedrem. Těšte se! (JŽ)

Vojtěch Kupka
Vojtěch Kupka (Články)
Mám fakt rád grilované kalamáry.

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*