Nejnovější

Přehled týdne 11. – 16. 1. 2016

Pondělí: Facebook zrušil stránku Islám v ČR nechceme. Konvička slíbil, že se proti podněcování nenávisti vůči podněcování nenávisti odvolá. – Premiér Sobotka: “Heslo k mému e-mailu bylo dostatečně silné.” :D – Děti v kavárnách nechceme a tlustý ženský taky ne, píšou iDNESy o Češích. Ječí to a do kafe nalítá. V kavárně prý zbydou jen tiší a zasmušilí mrzouti, píše opozice. Osel se šťourá self-konceptem v nose. – Už žádné další trenky! Hrad chce kamery, které rozpoznají lidské tváře. Systém by mohl mezi návštěvníky například poznat osoby napojené na terorismus, jejichž databázi by mohla poskytnout Bezpečnostní informační služba. Mluvčí Ovčáček to odmítl komentovat, Mynář se také nevyjádřil. (OK)

Úterý: Strážník se při čištění zbraně střelil do nohy. Přesně proto chceme, aby si udělali maturitu. – Řidička při vyjíždění z parkoviště zemřela za volantem. Přesně tím popsala pocity každé ženy při parkování. – Barnevernet opět unesl české děti. V dalších dnech očekávají meteorologové nálož od Naštvaných matek, Zemanovo vyhlášení války Norsku, útoky na norskou ambasádu a vypálení pobočky Ikey, protože všichni seveřani jsou zlí. – Podle rockera Brichty nejsou lidé pitomí. To nikdo netvrdí, většinou si to myslíme jen o rockeru Brichtovi. (JM)

Středa: U nizozemských břehů zahynulo pět vorvaňů. Stejně za to můžou uprchlíci. – Tři policisté údajně fyzicky týrali jednačtyřicetiletého zadrženého muže. Ten si prý mohl vybrat: buď podepíše přiznání, nebo má vyskočit z okna. Charakter se pozná, a tak chlápek plachtil deset metrů. Naštěstí si zlomil jenom nohy. – Nevíte jak vydělat peníze? Krok první: založte si Facebook. Krok druhý: poproste o ně. Krok třetí: rozvažte si, co budete s takovým balíkem peněz dělat. True story. – Podle nejnovějších výzkumů chce v Česku zůstat 76 % Vietnamců a 56 % Ukrajinců. Taky by tady rádo zůstalo více než 50 % Rusů. Co kdyby se Vladimír rozhodl rozšířit svůj Sajuz skrze referendum v Karlovarském kraji? – Sobotka pochválil přístup Bavorska k migraci. Prý je nám bližší. No bodejť, když Bavorský ministerský předseda Horst Seehofer hází na Angelu špínu, jako Kalousek na Andreje. (ToP)

Čtvrtek: Zemřel učitel lektvarů profesor Snape. Hrál třeba Alana Rickmana. – Obliba Německa je u nás nejnižší od roku 2004. Oči všech hledí směrem k otevřené náruči ruského medvěda. Už jste někdy objímali medvěda? – Odzbrojovat obyvatelstvo je v současné době nerozumné, znělo ve sněmovně. Máme právo střílet čmoudy!!!!§§ – Ukrajina se vrátí do Donbasu a na Krym, míní Porošenko. Jujdanánky, to zase bude veselo. – Čtyřleté děti mohou chodit do školek, místa je dost. Postavíme jim nové místnosti z víček. – Ruský úředník čelí obvinění, že ukradl padesát kilometrů silnice. Doslova. Je to neuvěřitelný příklad toho, jak i špatný čin vypadá v ruském pojetí jako něco úžasného. Padesát kiláků. Kdo z vás to má? (JM)

Pátek: Nejlepší politické debaty jsou ty, kde se spolu střetnou dva republikáni. Tak třeba debata Donalda s jeho hlavním konkurentem Tedem Cruzem se zvrhla ze vzájemného obviňování na kritiku demokratů. A nejvíc ze všech to schytal Obama. Hillary už není v kurzu. – Silničáři jsou opět překvapení z toho, že v zimě sněží. – Do čeho se vyplatí investovat? Investoři z Wall Street mají jasno: do marihuany. Počkejte, až jim to zase zakážou, to bude Black Friday 2.0. – Nahlásil facebookovou stránku “Islám v ČR nechceme” a vysloužil si za to výhružky a profil na gay seznamce. To dá rozum. Kdo s námi nesouhlasí, musí být buď agent CIA, homosexuál, nebo nejlépe obojí. – “Když to nejde po dobrém, tak to půjde po zlém,” řekl si Mynář a podal na NBÚ žalobu kvůli neudělené prověrce. No jo, jenže kde Miloš nepomůže, tam jsou i všichni právníci houby platní. (ToP)

Sobota: Průměrně každý třetí učeň v Česku nedokončí studium. Podle všeho je na vině nízká motivace ze strany studentů a také nezáživnost učení. Nezáživnost? Zkuste si poslouchat přednášku Základy práva a pak si povíme. – Andrej Babiš v rozhovoru pro Právo řekl, že s ohledem na vývoj migrační krize nemůže být o přijímání uprchlíků řeč. Zlovolná, zkažená média a prolhaní, zkorumpovaní politici si prý dovolili neinformovat veřejnost o problémech spojených s imigrací. Taky prozradil, že Zemana obdaroval koňakem. Snad by zněl chvíli mile. – Řím bojuje s přemnoženými krysami pomocí elektronických pastí. Aplikace Kočky v.2.0 zřejmě selhala. – Al-Káida zaútočila na hotel v metropoli státu Burkina Faso, incident si vyžádal 23 obětí. Prohrála tímto baráž s Islámským státem a přesouvá se do druhé teroristické ligy. Břídilové, útočit na místo, o kterém 90 % lidí nemá potuchy. – Ve Finsku vznikla proti-imigrační iniciativa “Soldiers of Odin”, hlídkující mladíci, kteří chtějí “chránit místní před uprchlíky”. Když už nic jiného, Ódinovi vojáci mají větší šmrnc než Naštvané matky. (MK)

Redakce
Redakce (Články)
Káva a publicistika, humor a mládí. Před spaním místo Andersena pročítáme Aristotela nebo alespoň studie o mikroekonomii. Jsme hipsteři, kavárenští intelektuálové a především outsideři. Reagujeme na zpupnosti a neautenticity světa, které vidíme tam, kde končí naše brýle.
 1. Karel Novotný | 18.1.2016 v 10:51 | Odpovědět

  Z přehledu vypadl minulý víkend a přitom to se udehrála zajímavá událost: Stream v rámci seriálu Kancelář Blaník https://www.stream.cz/blanik/10008721-zito odvysílal cover verzi Mešity, která mnoha lidem vzedla žluč skoro tak jako zablokování IVČRN:
  My jsme křesťané, a proto každý z nás,
  dá pro vyhnané svůj křesťanský hlas.
  Vždyť ti chudáci nemají kam jít,
  nechtějí vzít práci, chtěj tu jenom žít.
  Je to prokletí, utíkat do světa,
  když islám neletí jako osvěta.

  Otevřme svá srdce jiné nátuře,
  a podejme ruce nové kultuře.
  Vítejme uprchlíky z Asie Afriky,
  tolik exotiky Čechy posílí.
  Za trvalý pobyt budou Čechy zdobit,
  Aláha budou slavit i Češi rodilí …

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*


Rozhoupali jsme se k nové publikaci. Objevte s námi Svět 3.9 Koupit