Nejnovější

Přehled týdne 20. – 26.4. 2020

Pondělí: Saský premiér Michael Kretschmer kritizuje Česko a Polsko za uzavření hranic, aniž by se s ním kdokoliv poradil. Jó, tomu se říká suverenita státu. – V New Yorku umožnil guvernér svatby online. Už to vidím. „Berete si zde nepřítomnou za manželku?“ „Sorry, co ste říkal? Ňák mi to tu vypadlo.“ – Policie prošetřuje černou zabijačku kancléře Vratislava Mynáře. Ten má ale perfektního obhájce. Postavil se za něj totiž sám prezident Zeman. S tím se nedá hádat. – A Zeman podruhé. Pustil se totiž do starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře, že je prý neschopný a svoji neschopnost zakrývá gesty jako odstranění Koněva. Je fajn vidět, že i v těchto těžkých časech hájí náš prezident svou zemi. (JL)


Úterý: Andrej Babiš prohlásil, že nechce prodlužovat nouzový stav. Vydrželo mu to do čtvrtka, ale i to je v posledních týdnech docela slušný výkon. – Donald Trump chce zastavit veškerou migraci do USA. To sice není žádná novinka, ale teď má jít o dočasné opatření kvůli koronakrizi. Vzhledem k Donaldově povaze je tu ovšem reálná šance, že bude stejně „dočasné“ jako lechtivé fotky na snapchatu. – Skupina jedenácti lékařů zveřejnila výzvu, kde vyzývá vládu k urychlenému návratu do normálního stavu. Osobně jim ale moc velkou naději na úspěch nedávám, přeci jen, na rozdíl od petice proti otevírání škol je zde jen malá šance, že mezi signatáři budou voliči ANO. – Oktoberfest byl letos definitivně zrušen. Můžete třikrát hádat proč, ale nic nevyhrajete. (Ogo) 

Středa: Americký prezident Donald Trump vyzval americké námořnictvo, aby zničilo všechna íránská plavidla, která by obtěžovala ta americká. Střílejte! Je jedno koho, ale střílejte! – A v Americe zůstaneme. Stát Missouri podal žalobu na Čínu. Chtějí po ní finanční náhrady za ohromné ztráty na životech, utrpení a ekonomický chaos. A co, možná se jim to i povede. Přece jenom v tom mají z žalob na mekáče praxi. – Z Českých nádraží zmizí hudební znělky a nahradí je jen univerzální gong. Tato změna má prý pomoci k lepší orientaci cestujících. Doufám, že nám alespoň nechají tu příjemnou, emoce postrádající, paní. Bez té nedám ani ránu. (VK)

Čtvrtek: Princ Louis oslavil druhé narozeniny a při té příležitosti Kensingtonský palác zveřejnil jeho fotografie s duhou, která ve Spojeném Království značí symbol naděje. Jak se na to ale tváří v polských LGBT zónách, nevíme. – Rusové začali hromadně vykupovat sůl, protože věří, že výplach nosu solí je ochrání před koronavirem. Oproti tomu, co doporučil Trump Američanům celkem slabota. – Česko pošle do řeckých uprchlických táborů materiální hodnotu v podobě 4,3 miliónu korun. Co se to děje? A žije ještě Tomio? – A před 184 lety vyšel Máj Karla Hynka Máchy. Taky vás znervózňuje fakt, že to bylo v dubnu? (KN)

Pátek: Ve Francii hoří auta. Ne zase, ale pořád. Akorát je zvláštní, že hoří i teď. – Chlapík z Jičínska se rozhodl oslavit konec vězení lahvinkou a ženuškou. Akorát že ženušky se neptal, jestli s tím souhlasí, takže už je zas ve vězení. Snad byla aspoň ta lahev dobrá. – Starosta japonské Ósaky přišel s geniálním nápadem. Podle něj totiž ženským všechno dlouho trvá, včetně nakupování, takže by měli chodit nakupovat muži místo nich. Zní jako skvělý, nezaujatý jedinec. – Boris Johnson se chce vrátit příští týden k premiérování. Jeho jen tak nějaká chřipečka totiž nepoloží, víme? (JL)

Víkend: Bělorusko je na tom špatně, což není nic nového. Teď je na tom však ještě hůř. Jediný, kdo zná lék, je prezident Lukašenko. Po hokeji zkouší sázení stromků, a zřejmě to funguje. – Britská dvojčata zemřela na koronavirus tři dny po sobě. Smutné, ale i to je život. – Někteří zarputilí odpůrci očkování se zalekli koronáče a chtějí se najednou naočkovat. Neotřesitelné názory najednou pěkně rychle padají, když si to můžu sám vyžrat. – Sčítání nakažených na Donbasu se vymklo kontrole. Nevadí. Pošlete tam Ondráčka, ten vám to spočítá! – Trump by do nakažených vstřikoval dezinfekci. To je teda pěkná blbost! Tak to už radši postavme tu zeď na hranici s Mexikem! (SPH)

Redakce
Redakce (Články)
Houpacího Osla založili v roce 2014. Od té doby se složení redakce několikrát změnilo, duše webu ale zůstala stejná. Jsme studentská undergroundová redakce a píšeme o tom, co nás baví a zajímá.
  1. Petr Kaminsky | 27.4.2020 v 15:38 | Odpovědět

    A kam by jim tu dezinfekci vstrikoval? A jakou dezinfekci mel vlastne na mysli? A vsem bez rozdilu pohlavi?

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*