Nejnovější

Přehled týdne 7. 5.–13. 5. 2018

Pondělí: Vladimir Putin se oficiálně počtvrté stal ruským prezidentem a hned že prý udělá Dmitrije Medvěděva zase premiérem. Nechci dělat předčasné závěry, ale začínám pojímat podezření, že ti dva to spolu táhnou. –  ANO a ČSSD dali dohromady koaliční smlouvu. A pak že to nejde. Všechno jde, když se chce. – Z Ruska jako každý rok přijeli motorkáři z gangu Noční vlci položit věnce padlým vojákům. A jako každý rok se tu kvůli nim porvali příznivci a odpůrci. Aspoň že tu pokaždé mají hezké představení v podobě gladiátorských zápasů. – Donald Trump, který s takovou pompou ohlašoval přesunutí izraelské ambasády do Jeruzaléma, na její otevření místo sebe pošle dceru a zetě. Ještě by tam někdo statečného prezidenta, který by vběhl pro děti do školy s šíleným střelcem uvnitř, mohl někdo odstřelit. (JL)

Úterý: Bývalý ministr vnitra Jan Ruml nebude kandidovat za Piráty, stranické hlasování ho stáhlo. Ono to musí být takové smutné, když vám košem nedá jen jeden hlavoun, ale celá parta. – Miloš Zeman jmenoval šest nových generálů, nepovýšil ovšem navrženého šéfa BIS Michala Koudelku. Našel novičok? Nenašel. Dostal titul? Nedostal. Není o čem mluvit. – Prokurátor Eric Schneiderman, který vyšetřoval kauzu Harveyho Weinsteina, odstoupil ze své funkce poté, co ho čtyři ženy taky obvinily ze sexuálního násilí. Takové #MeToo naruby. – USA odstoupí od jaderné dohody s Íránem a obnoví vůči němu sankce. Íránští představitelé slíbili, že když odstoupí jen USA, tak svůj program neobnoví. Ne, tam prostě klid nebude. – Ind se pokusil udělat si selfie s medvědem, ten ho roztrhal. Takže žádná Máša a medvěd dětem, aby jim to taky nedalo blbé nápady. (MK)

Středa: V USA v McDonaldu začali dělat burgry z čerstvého hovězího, v Česku bohužel stále z mraženého. To by člověk nevěřil. Hovězí? Fakt? – Papež František rozhodl, že Duka i přes snahu o jeho odvolání setrvá ve funkci pražského arcibiskupa. Je to jasný. František podporuje Zemana. – Na Václavském náměstí protestovalo proti Babišovi asi 500 lidí. Nebyl to spíš jen náhodný shluk turistů? – To se tak  sešel Zeman, Klaus, Nečasovi, Okamura a Filip. Ne, tohle není začátek vtipu, nýbrž setkání českých politiků na ruské ambasádě k oslavě konce Velké vlastenecké války. (AH)

Čtvrtek: ANO a ČSSD se dohodly na programu. Socani si sice podupli nožkou, ale chobotnice má prsty všude. – Zeman se nudí, a tak zase rozbombil Poslaneckou sněmovnu výrokem o novičoku. A teď se směje, jak kmitají. –  Zeman jel do Polska za dudou. Místo vnad tam na něj čekal prezident. – Fidesz opět vyhrál volby a Orbán byl pověřen sestavením vlády. Ačkoliv je plochý jak maďarská puszta. – Írán vypálil rakety na území Golanských výšin, syrské území, které okupuje Izrael. “Když u nás krápe, u nich bude záplava”, komentoval to izraelský ministr obrany. – Kim by se měl s Trumpem potkat 12. června v Singapuru. Pořád ničemu nevěřím. – V Praze začal festival Svět knihy, tématy jsou komiks, izraelská literatura a dvacáté století. (DL)

Pátek: Tereza H., která před několika měsíci pašovala heroin, napsala čtyřstránkový dopis o tom, jak se jí v pákistánském vězení daří. Bachaři jsou ok, ve volném čase hraje karty a čte, ale prý tam slunce paří jako prase. Idylka. Jídlo je nic moc, ale Terka je chytrá holka a uvědomuje si, že není v hotelu v Paříži. – Zatímco u Sociálních demokratů panuje napjatá atmosféra, prezident Miloš Zeman si nechce kazit chuť, a tak na návštěvě v Polsku navštívil Bělověžský prales. Jako v pohádce. Vrtulníkem ku pralesu a potom přestup na bryčku taženou koňmi. – Policie prověřuje několik žadatelů o kotlíkové dotace. Obvinila firmu z Teplic a 27 žadatelů. Podáte jim prst a oni vám sežerou celou ruku! (VŽ)

Víkend: Vládní protidrogový zmocněnec Jindřich Vobořil po osmi letech končí ve funkci. Z osobních důvodů. Ale vsadila bych na to, že to bude mít co dočinění s jeho kritikou premiéra v demisi. – Zdravotní sestry si nejdřív stěžují, že jich je málo a většina odchází na Západ. Teď si stěžují, že musí zaučovat sestry z Východu. Možná že ta vysoká škola pro zdravotní sestřičky nebyl zas tak špatný nápad… – KLDR zničí své jaderné testovací středisko. Pozvou prý i zahraniční novináře. Čti: KLDR pozve pár pečlivě vybraných zahraničních novinářů k likvidaci falešného testovacího střediska. – Dobrá zpráva pro všechny cestovatele časem. Pietní akce uložení popela Stephena Hawkinga je time travel friendly. – USA chce přesunout americkou ambasádu z tel Avivu do Jeruzaléma. Těch kohoutů v jednom městě je totiž moc málo. – Po tom, co Trump odstoupil od jaderné dohody s Íránem a označil ji za “shnilou vládu teroru”, zveřejnil nejvyšší duchovní vůdce země Sajjid Alí Chameneí fotku, jak si čte Trumpem-označenou-podvodnou-knihu Oheň a hněv. Jak málo stačí k naprdnutí Trumpa bez jakýchkoliv slov. (bag)

Redakce
Redakce (Články)
Houpacího Osla založili v roce 2014. Od té doby se složení redakce několikrát změnilo, duše webu ale zůstala stejná. Jsme studentská undergroundová redakce a píšeme o tom, co nás baví a zajímá.

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*