Nejnovější

Přehled týdne 2.-8.9. 2019

Pondělí: Prezident Zeman popřál Andreji Babišovi k narozeninám a k zastavení trestního stíhání. Hodně štěstí, zdraví a let, než tě dopadnou, Andreji. – A když už byla řeč o Zemanovi, prezident navštívil v první školní den školu v Třinci, kde rozjukané prvňáčky náležitě vyděsil tím, že jim řekl, že sám nerad brzo vstával, ale že oni to ještě nemají tak zlé a že už to bude jen horší. – Obce v Krušnohoří na seznamu UNESCO se chystají na nával turistů. Naostřete kůly, schovejte ženy a zásobte se pivem. Turisté se blíží. – MeToo se začíná obracet proti těm, které měla chránit. V USA roste nechuť zaměstnávat a pracovat ze ženami ze strachu z obvinění ze znásilnění. Tak to se úplně nepovedlo. – Autority na Floridě vypustily do světa varování, aby se občané nepokoušeli střílet na hurikán Dorian. Neublíží mu to a kulky se vracejí. ‘Murica. (JL)

Úterý: Olomoučtí kriminalisté uzavřeli případ nahlášení bomb na dvou poštách. Šlo totiž o pomstu zákaznice, která nebyla spokojena s doručováním zásilek. Když máte po ruce pár tisícovek, je to lepší řešení než obyčejná stížnost. – Když už jsme nakousli téma České pošty, tak ta plánuje od příštího roku zavést samoobslužné kiosky. Zní to dobře. Možná o polovinu méně čekání, ale hlavně méně výbušných zákazníků. A to se vyplatí! – Americká společnost Walmart přestane prodávat některé druhy munice a krátké střelné zbraně. Společnost tak reaguje na případy střelby do lidí. Podle nejnověji ohlášených omezení se místo toho zaměří na prodej loveckých střelných zbraní a brokovnic. Jen tak dál. – Ministryně spravedlnosti Marie Benešová uvedla v rozhovoru pro Deník N, že nerozumí aktuálnímu postupu pražského městského státního zastupitelství. Když už tomu nerozumí ani bývalá státní zástupkyně, tak je fakt něco špatně. (MoK)

Středa: Středočeský kraj začal řešit odvolání Andreje Babiše proti verdiktu Černošic. No, přinejmenším víme, co se bude točit, kdyby skončila Ulice. – Václav Klaus mladší představil program hnutí Trikolóra. Podle něj není psaný pro vědce nebo lobbisty, ale pro lidi, tak aby mu rozuměla i paní poštmistrová. Poznámka stranou, vědci tedy nejsou lidi. Cool. – Správkyně Hongkongu oznámila stažení návrhu zákona o vydávání podezřelých do Číny. Ale no ták, už jim ty demonstrace začaly tak krásně jít. – V Iráku zastřelil muž ženu chvíli poté, co je soud pravomocně rozvedl. Hele, to „dokud nás smrt nerozdělí“ se neříká pro srandu králíkům! (MrK)

Čtvrtek: Čína zakázala turné hudebníkům z Guarneri Trio Prague. Kvůli politice primátora Hřiba jim vadí slovo Praha v názvu. K ideální vizualizaci vysvětlení si představte navztekané dítě máchající pěstičkami. – Prezident Miloš Zeman letos vynechá zasedání Valného shromáždění OSN. Holt už je to starý model a klečení před Putinem vyžaduje spoustu energie, tak ho šetřete. – Turecký prezident Erdogan pohrozil, že pokud nebude v Sýrii postavena bezpečnostní Zóna, pustí do Evropy milion uprchlíků. Ale naši demonstranti se dušovali, že můžeme přijmout milion uprchlíků. ha! Šach mat! (MrK)

Pátek: Soud potvrdil, že Andrej Babiš se musí omluvit za výroky o placených demonstrantech Milionu chvilek pro demokracii. Andy to má ale na háku a proti rozsudku se odvolá. Toho bohdá nebude, aby se český premiér u soudu omlouval! – Skupina lidiček, která na Sněžce vytvořila mandalu z kamení, se přihlásila správě chráněné oblasti a dostali pokutu. Holt umělci mají tvrdej chleba i dnes. – Ruský ministr kultury kvůli soše Koněva označil starostu Prahy 6 za nacistu. Hm, kde máme poznámky k diskuzi… Godwinův zákon, vyřízeno. – Sněmovna lordů v Británii schválila zákon proti brexitu bez dohody. Na rovinu, fakt je to reálpolitika a ne skeč od Monty Python? (MrK)

Víkend: Sněmovna plánuje projednat návrh novely zákona, který by zvýšil nárok na dovolenou ze čtyř na pět týdnů. To nedělejte, o týden víc a Chorvatsko kvůli nám zkolabuje. – Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) zvažuje omezení reklamy na alkohol. Přitom zrovna ty jsou jediné koukatelné. Co naše psychické zdraví, hm? – Kvůli sporu Prahy a Ruska o sochu maršála Koněva uvažuje maršálova dcera o přesunutí sochy do Moskvy. Áno, tak se řeší problémy: prostě je přesuneme na jiné místo! – Nizozemci připravují návrh na uzákonění eutanázie pro staré lidi unavené životem. Existencialisté nadšeně tleskají. – Nedostatek některého zboží nově řeší německá armáda vskutku geniálně: nově mohou nakupovat v supermarketech. Už nyní v Lidlu, Bundeswehrwoche! (MrK)

Redakce
Redakce (Články)
Houpacího Osla založili v roce 2014. Od té doby se složení redakce několikrát změnilo, duše webu ale zůstala stejná. Jsme studentská undergroundová redakce a píšeme o tom, co nás baví a zajímá.

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*