Nejnovější

Sundání Spejsího za dva dny a bez důkazů

Zdroj: facebook.com/KevinSpacey

GLOSA. Zdá se, že v minulosti bylo nezbytné mít důkazy k prokázání afér či sexuálního obtěžování. Clintona prásklo jeho sperma na šatech Lewinské, Trumpa zase videonahrávka, kde tvrdí, že si se ženami může dělat, cokoliv se mu zachce, protože má peníze. V současnosti k rozpoutání diskuze stačí hashtag “metoo” a jméno osoby, která je tím okamžitě odrovnaná.

Poté, co byl obviněn americký producent Harvey Weinstein spoustou žen z oplzlého chování a ze znásilňování, prolomilo se v Hollywoodu tabu o praktikách významných osobností. Weinstein byl bezpochyby po výpovědi mnoha vlivných dam zdiskreditován oprávněně. Jenže se sexuálním obtěžováním se najednou roztrhl pytel a začalo se věřit pouze dobrému slovu obětí.

Wannabe raped Rapp

Skandálem, který bezpochyby otřásl celým hollywoodským šoubyznysem, je výpověď Anthonyho Rappa, muže, který je označován za jednoho z prvních otevřeně se hlásících gayů na Broadwayi. Obvinil Kevina Spaceyho, hvězdu filmu Americká krása a seriálu House of Cards, z pokusu o znásilnění. Rapp tuto skutečnost sdělil úplně nejvíc nejlepšímu a nejdůvěryhodnějšímu americkému plátku Buzzfeed.com. Ve své výpovědi uvedl, že tehdy před třiceti lety pozval šestadvacetiletý Spacey čtrnáctiletého Rappa na párty k sobě domů. A když zůstali sami dva, vzal Kevin Anthonyho do náručí (tak většinou znásilnění začíná) a položil jej na postel, kde po něm vyžadoval sex. Věkový rozdíl na celé věci je na tom ale to nejstrašidelnější – k sexu totiž nedošlo.

Reakce Spaceyho přišla téměř okamžitě. Na Twitter napsal dlouhý příspěvek, ve kterém projevil lítost nad událostí, na niž si ale podle svých slov vůbec nevzpomíná. Tvrdí, že pokud se to stalo, bylo to zapříčiněno pouze neuváženým požitím alkoholu. V příspěvku se také doznal k tomu, že je gay, ačkoliv v životě měl partnery jak mužského, tak ženského pohlaví. Rappovi se sice omluvil, ale v té době už se na něj ze všech stran valila kritika. Dan Savage, aktivista pro LGBT komunitu, mu vyčetl, že se nemůže schovávat za alkohol, a za své činy musí nést zodpovědnost. Tím názorně předvedl, jak lehké je absolutně bez důkazu kohokoliv odrovnat.

A aby toho nebylo málo, tvůrce seriálu House of Cards oznámil, že po následující šesté sérii seriál skončí. Sice neuvedl, že konec souvisí s aférou Kevina Spaceyho, ale mít za hlavní hvězdu znásilňovače malých chlapečků se nenosí.

V této chvíli může každý doufat, že na něj někdo neukáže prstem. Ať už se událost s Kevinem Spaceym a Anthonym Rappem stala, nebo ne, nálepka sexuálního násilníka už se těžko strhne. Stejně jako stačí, když se jednou veřejně prohlásí, že například prodáváte dětem fet, a už jste dealerem navždy.

Anna Halamová
Anna Halamová (Články)
Studentka žurnalistiky na FF UP. Miluje bizár a zajímá se především o politiku.
  1. Naopak. Spacey z toho vyšel naprosto v pohodě. Dělate jako by byl pravomocně odsouzen soudem.

    K dalšímu studiu bych doporučila statistiky, kolik sexualně motivovaných trestných činů zústane neobjasněných, a proč to tak je.

  2. Vam nic nehrozi.

  3. Je pravda, ze na americke pomery z toho vysel skutecne relativne v pohode. V USA staci, ze jako mlada zena mate konsenzualni sexualni vztah s 17letym a jdete na 22 let do chladku.
    Narceni z toho, ze pred 14letym opilym klukem vyslovite slovo “Sex”, to je skutecne tezka vaha.

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*