Nejnovější

Přehled týdne 19.–25. 6. 2017

Foto: pixabay.com

Pondělí: Hnutí ANO stály inzeráty s přelepenými ústy Andreje Babiše 1,2 miliónu korun. Pro image mučedníka je třeba pořádně zainvestovat. – Předvolební průzkumy hlásí následující pořadí: 1. ANO, 2. KSČM, 3. ČSSD. Takže místo lepších zítřku si chceme přivodit spíše agonii. – ČSSD odmítla znovu přijmout do svých řad Jiřího Paroubka. Takže zpátky do soupravy a cvičit. – Kruliš po měsíci opouští nemocnici. Přejeme šťastnou cestu a hlavně už žádný klukoviny. –  Zemřel americký student, kterého Severní Korea po 17 měsících z humanitárních důvodů propustila. Ještě že má Kim tak velké srdce. (MS)

Úterý: Lidovci a Starostové před volbami slibují zrušení EET pro malé podniky a spolky. S takovou Andrej někoho brzo uškrtí účtenkou. – V Ostravě probíhá sčítání lidu sociálně-demokratického. Evidentně už má ČSSD uvnitř takový bordel, že se musí ujistit, že jim někdy nezdrhli další lidi. – V Praze 8 krátce nejezdily tramvaje, kolejím bylo horko a vyboulily se. Vážně si chceme troufnout na vysokorychlostní železnice? – Palestinci nechali pojmenovat náměstí po teroristovi, který má na svědomí vraždy izraelských dětí. A my jsme si mysleli, že omilostněním odsouzeného vraha budeme cool. – Německý ministr vnitra Thomas de Maiziére srovnal uprchlíky s odsunutými Němci, podle něj se jim oběma nedostalo dostatečné pomoci. To zase někomu v Česku rupnou žíly. – Donald Trump obvinil Severní Koreu za smrt amerického studenta, podle všeho tak nedojde k setkání mezi ním a Kim Čong-unem. Třeba Kimovi dojde, co provedl, a pošle USA omluvu vyrytou na balistickou raketu. (MK)

Středa: Klausovi poslal dva miliony podnikatel, který od něj dostal milost. Kratochvíl: „Měl jsem mu ty peníze donést v krabici od bot.“ – Česká policie vstupuje na sociální sítě, dosud tu byla téměř neviditelná. No a nám v redakci se zase zdálo, že se svým projektem Modrá velryba je PČR vidět až moc. A taky se těšíme na vystylované fotky BMW i8 s nejmodernějšími filtry a hashtagy. – Ivana Trumpová získá cenu za profesní úspěchy šířící věhlas rodné země. Snad na nás ta americká A-bomba díky tomu spadne jako na poslední. – Čuba neodstoupí, strana by přišla o statisíce, tratil by i Veleba. Vždyť on si to zasloužil, má na to i medaili a ten jeden milion se nějak ututlá. – Sankce KLDR nikdy nezlomí, velkou šanci má ale úplavice cukrová. – Kobliha je zásadní nepřítel, pomeranč je zdravější, prohlásil Zaorálek. Možná má pravdu, ale zatím to vypadá na koblížky s třešňovým kompotem. – Zeman jmenoval ministrem školství Štecha. My mu přejeme, ať to s tou inkluzí, kariérním řádem pro učitele, financováním vysokých škol a státním rozpočtem pro školství dotáhne do konce. Cože? Jen čtyři měsíce? Tak zase nic… (LM)

Čtvrtek: Hradní kancléř Mynář oslavil své 50. narozeniny na Pražském hradě. A přišel i klaun. Tedy Jíří Ovčáček. – Zaorálek chce před volbami změnit podobu růže ČSSD. Co takhle jí zrušit úplně a nahradit jí něčím zajímavějším, originálnějším? Třeba tulipánem. – Je vedro a všechny to sere. – Před bankou v Afgánistánu vybuchla bomba. Tři desítky mrtvých. Takové zprávy už nikoho nepřekvapují. Čtenář si řekne to stejné, jako když se v bulváru objeví, že nějaká celebritka podvedla jinou celebritku s jinou celebritkou: „Už zase?” – Afgánská armáda si za americké peníze objednala uniformy do lesů, namísto kterých tam mají především pouště a hory. Navíc byly o desítky milionů dražší než vhodnější varianta. Byznys je byznys, životy vojáků jsou životy vojáků. Takže pohodinda. (JŽ)

Pátek: Jirka Paroubek odešel z rozhlasového vysílání. Naštval se na moderátora. Chtělo by to nějaké uklidňující cvičení, třeba cvakání, kloktání a polykání. – Policie řádně vyšetřila nehodu policejního vozu BMW. Všechno je v pořádku. Předpisy nikdo neporušil a auto dostanou další. Kdo se chce projet? – V Turecku se ve školách přestane vyučovat evoluce. Tohle téma je prý mimo porozumění žáků. Mimo porozumění je spíše, co je na tom mimo porozumění. – Rekordní počet blesků hlásí noční bouřky. Tip na téma ke konverzaci. – Slovní fotbal mezi prezidentem a premiérem pokračuje. Podle Sobotky dochází u Zemana k rozpadu osobnosti. Skóre je diskutabilní. – V Bratislavě mají odpadkové koše, které samy hlásí, když jsou plné. Nic moc. Kdyby se raději samy vynášely. (VŽ)

Víkend: Nechtěl si vzít indickou přítelkyni, tak ho znásilnila a uřízla mu penis. Chlapi, dejte si pozor na ty ženské! – Přes sto aktivistů vniklo do lomu Bílina, firma musela zastavit těžbu. Do kamenolomu s aktivisty, ať se naučí pracovat…oh, wait. – Na konci června bude až 35 stupňů. Nechceš přijmout uprchlíky ze Sýrie? Dostaneš vedro ze Sýrie. – Vybudovat socialismus, vystoupit z NATO. KSČM má volební program. Už jenom chybí střelit se do hlavy. – Arogantní Západ nesmí rozhodovat o nás bez nás, komentuje Klaus migrační kvóty. Arogantní Klaus nesmí rozhodovat o nás bez nás, komentuje pisálek Klause. (AB)

Redakce
Redakce (Články)
Káva a publicistika, humor a mládí. Před spaním místo Andersena pročítáme Aristotela nebo alespoň studie o mikroekonomii. Jsme hipsteři, kavárenští intelektuálové a především outsideři. Reagujeme na zpupnosti a neautenticity světa, které vidíme tam, kde končí naše brýle.

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*


Rozhoupali jsme se k nové publikaci. Objevte s námi Svět 3.9 Koupit