Nejnovější

Přehled týdne 25. 4. – 1. 5. 2016

Pondělí: Blok proti islámu vypověděl smlouvu s hnutím Úsvit. Okolnosti ukončení spolupráce jsou skoro stejné, jako když ráno odcházíte z cizí ložnice. “Není to tebou, je to mnou.” – Do Česka se má podle meteorologů vrátit sníh a zima. Apríl nasazuje jinou taktiku a bude se projevovat kdykoli, jen ne na Apríla. – EU v návaznosti na teroristické útoky zpřísnila prodej zbraní. Vězení nyní hrozí i za inzerci nefunkčních zbraní. Jo, protože nemůžeme dovolit teroristům, aby někoho jen tak přetáhli pažbou po hlavě, že! – Důvěra v Miloše Zemana poklesla o 6 %, ukázaly průzkumy. Jak že to bylo, Jiříku? České průzkumy se fašizují? – V Číně se brání proti “nekalým náboženským vlivům” zakazováním šátků, vousů nebo třeba křížů. Hrad si dělá poznámky do sešitku “Jak stabilizovat společnost”. – USA vyšlou do Sýrie speciální jednotky, které budou cvičit opoziční armádu. Oni se nepoučí. (MK)

Úterý: Zatímco u nás se za nepopulární psaní posílají novinářům zlomené tužky v anonymních obálkách, v Bangladéši místo toho zlomí vás. Nebo rozsekají. To vyjde nastejno. Své o tom ví i šéfredaktor prvního bangladéšského časopisu pro gaye a lesby. Teď už onen časopis nebude mít hlavu ani patu. – Středobod celého vesmíru, nejlepší trenér pokémonů a Aštar Šerán všech rusexuálů, Vladimír Putout, ocenil záchranáře z Černobylu. Doufám, že dostali alespoň zlaté hodinky za těch 30 let betonování na jaderném odpadu. Snad si je ještě mají na co nasadit. – Na internetu už koluje video, na kterém je zachycený sebevražedný útok na bruselském letišti. Hodilo by se, abych teď udělal nějaký výbušný vtip, ale tohle je prostě humus. Fakt. – Jako tradičně je nutno zakončit odstavec nějakým hradním trapasem. Nejsmutnější je, že se nemusíme ani moc snažit, abychom na bratrstvo prasečího ovaru něco našli. Tentokrát si Ovce zazpíval hymnu, kterou neuměl, a tak musel mít text na papíře, se skauty, kteří nepřišli, protože… kdo by se jim divil. Akce proběhla v počtu 6 lidí za přítomnosti několika novinářů, kteří si ten bizár natáčeli a fotili. Takže jako už mnohokrát předtím, pořád stejná klasika. Skauti sice nepřišli, ale MOHLI přijít! (DaG)

Středa: „Dotace z Evropské unie přerozdělují vysoce kvalifikované grantové komise.“ Tak to by jako vtip na začátek stačilo. EU se totiž rozhodla do Regionálního operačního programu v Czechii peníze neposílat kvůli jistým machinacím s dotacemi, přiklepáváním peněz svým kamarádíčkům apod. Prostě klasika. – Rakušané se chystají stavět na hranici s Itálií plot. Itálie je pochopitelně proti. Dostanou na to taky dotaci? – Soud rozhodl, že Nejedlý musí zaplatit státu 27,7 milionu korun z důvodu nedodání leteckého petroleje ve stanoveném množství. Zeman se chce s Nejedlým ještě sejít. Rozhodnutí soudu se přece podle Zemana v zásadě nerespektuje. A poradcem na Hradě  Nejedlý zůstane tak jako tak. – „Když k výslechu, tak stylově,“ řekl si zřejmě muž z Velkých Losin. Řádně se osvěžil alkoholem a vyrazil. Autem. Policisté měli hned jasno, naměřili mu 1,4 promile alkoholu a sebrali ho za veřejné ohrožení pod vlivem návykové látky. – Ševcova zprostili obžaloby. To si jako každý může házet zápalné láhve na dům ministra vnitra? – Pětaosmdesátiletý důchodce podal hned několik žalob na Vláďu Putina. Napsal, že je to „nepřítel lidu“. Soud jednu ze žalob skutečně přijal! Avšak ve chvíli, kdy se o případ začala zajímat média, došlo k obratu. Soudkyně po zamítnutí žaloby opouští svou funkci. Prý má pěknou zemljanku v přírodě, na Sibiři. (ToP)

Čtvrtek: “Nový soupeř ČSSD. Slovenský miliardář chce koupit Altnerovu pohledávku,” píše iDNES.cz. Jeden by si řekl, že kluci z Mafry prostě nechtějí na plnou… ústa říct, že jde o Babiše. Bohužel, o Babiše nejde. Ale představte si, kdyby šlo. To by byl mazec, vážení! – Kočovný cirkus principála Miloše Zemana se utábořil na Čapím hnízdě. Program byl nadmíru bohatý. Děti z Klokánků nejvíce zaujal Ovčáček ve volné přírodě nápadně připomínající jednu ze surikat, dále děti ocenily snahu jedné klokaní matky adoptovat Jindřicha Forejta, a nakonec si zatleskali při vystoupení vousaté ženy bez vousů Andreje Babiše. Principál Zeman ukončil celou session pojmenováním jednoho z klokanů Bimbo, vytrhnutím Forejta z náruče adoptivní rodiny a vrácením Ovčáčka na obojek. – Adama B. Bartoše zadržela policie. Provedla prohlídku jeho bytu i kanceláře. Následně se pokusila o prohlídku jeho zdravého rozumu, nicméně i přes veškerou snahu nic nenašla. Smutné. – Turecko poslalo do vězení dva novináře, kteří přetiskli obálku časopisu Charlie Hebdo. Je susis Charlie Hebdo jsem už nikde neviděl. – Martin Nejedlý zůstane poradcem prezidenta Zemana, pokud Lukoil zaplatí dluhy. Samozřejmě, když už Lukoil zaplatil za kampaň, tak se Nejedlý přece nevzdá super fleku. – Nakažených HIV přibylo nejvíc za 30 let. Osel říká: “Nebuďme pořád tak děsně negativní.” – Pražský magistrát HateFree zónou nebude. Podle mluvčího především proto, že už by se nikdo nemohl smát Krnáčové, což by prakticky ukončilo jakoukoliv diskuzi. (JM)

Pátek: Google se usvědčil z porušování zákonů. Auto mapující ulice pro tzv. Street view vyfotil radar, který mu naměřil 37 mil za hodinu (cca 60 km/h) v oblasti, kde měl jet maximálně 20 mil za hodinu. Smůla. – Iráčtí křesťané se v Německu odvolali proti vyhoštění do Česka. To je to u nás tak moc špatné? – Donbas čeká znovu od soboty klid zbraní. Po kolikáté už? – Noční vlci přes Polsko nepojedou. Polská vláda jim to nepovolila. Rusko si předvolalo polskou velvyslankyni. Ta dostala „upozornění“, že se jedná ze strany Polska o zlomyslné gesto, které bude mít za následek zhoršení rusko-polských vztahů. Žádná škoda, ty už více zhoršit nelze. – Adam B. Bartoš nakonec ve vazbě neskončí. Slíbil totiž, že už nebude zlobit. – V německém listu Passauer Neue Presse redaktor tvrdil, že přes Česko vede po uzavření balkánské stezky nová pašerácká trasa. Asi neviděl náš informační systém IVČRN, který se sestává z „vlastenců“ hlásících veškerý cizí pohyb na našem území. – Slovy předsedy strany ruských komunistů Gennadije Zjuganova: „Ježíš by byl v naší éře komunista.“ Tohle snad už ani netřeba dále glosovat. (ToP)

Sobota: Adam Bartoš si opět stěžuje, tentokrát na postup policie při zatýkání. Zároveň slíbil, že se nenechá umlčet. Obávám se, že to ale nezáleží na něm, ale na tom, jak silně tím obuškem dostane. – Češi neuklízí výkaly po svých psech, náklady na jejich úklid přesahují vybrané poplatky za psa. Koho to překvapuje, naše společnost je takových hoven plná: někde se válí na ulici, jinde čmárají hákový kříž do výloh. – Na sjezdu Alternativy pro Německo Václav Klaus prohlásil, že se strana musí oprostit od politické korektnosti. Kdyby se tím řídil dříve, tak by návštěva Chile vypadala jinak. “Tohle pero si beru domů, cucáci.” – Parlamentní volby v Íránu ovládla reformistická strana Hasana Ruháního. Ti si kladou za cíl konec izolacionistické politiky a otevření se světu. Volně přeloženo: USA už tam nebudou muset létat v bombardérech. – Ruská stíhačka provedla výkrut poblíž amerického průzkumného letounu. Někteří v tom vidí další provokaci. Ono se ale nejde těm pilotům divit. Nějak se pochlubit musí a úspěchy z Krymu si musí nechat pro sebe. (MK)

Redakce
Redakce (Články)
Houpacího Osla založili v roce 2014. Od té doby se složení redakce několikrát změnilo, duše webu ale zůstala stejná. Jsme studentská undergroundová redakce a píšeme o tom, co nás baví a zajímá.

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*