Nejnovější

Nejsmutnější kluci z Vinohrad zahráli v Olomouci

skupina Dukla; autorka: Kristýna Novotná

Minulou středu se do Olomouce vrátila alternativní indie skupina Dukla. Po šesti letech znovu vystoupili v Jazz clubu a představili nové experimentální album. Zazněly starší tracky s typickými devadesátkovými kytarami ale i nové písně s elektronickým nádechem a rapovými pasážemi. Osobitou tvorbu ukázal i hudební producent, který s kluky z Vinohrad na novém albu spolupracoval. 

hudební producent dné

Pražská tříčlenná skupina vydala v polovině února letošního roku nové album s názvem Stejný lepší. Album obsahuje devět písní a na třech z skladbách působí hosté jako rapper TK27 ze skupiny 58G, Vellocet Roll a nebo Ela Tolstova z Maryland.

dné a zpěvák Lukáš Vydra

„Myslím si, že to jsou konzistentní Dukla písničky, jen trošku v elektroničtějším hávu,“ popisuje album zpěvák Lukáš Vydra pro Radio Wave. Spolu s baskytaristou Josefem Hradílkem a klávesistou Jáchymem Krohe vystoupili v Olomouci v rámci tour po Česku a Slovensku, které mají plánované od března do konce dubna. 

Koncert zahájil hudební producent dné alias Ondřej Holý, který hned po několika minutách něžné hry na klávesy zajistil velmi silnou atmosféru a pozornost celého publika. Postupně do klávesových tónů začali pronikat jak různé hravé elektronické zvuky, tak i například autentické samply. Na všech hraných skladbách byla cítit lehkost a harmonie tónů.

Lukáš Vydra a Jáchym Krohe ladí nástroje

Precizní práce je výsledkem neustálého přepracováním tracků, kterou mimo jiné potvrdil i na remaku nové písně od Dukly Tutto pasa. Na hudební scéně je již přes dvacet let a získal ceny Vinylu, Apolla nebo Anděla. Velký úspěch mu přinesla skladba s názvem Asos Model Crush, která má na Spotify přes 11 milionů přehrání. 

Klávesista Jáchym Krohe

Po producentovi kluci z Vinohrad přinesli na pódium údernější beat a živější energii. Zazněly skladby napříč jejich hudební tvorbou. Více prostoru ale Dukla věnovala novému albu a zahrála skladby jako Tutto pasa, Zatím ok, Gripen, Josef a bratři jeho, Prší třetí den, Druhej břeh nebo MZV.

Baskytarista Josef Hradílek

Dále sáhli po tracku Holka se psem, který patří do jednoho z nejstarších alb. Mezi nejstarší hrané singly patřily Ruce v kapsách a Požár z roku 2019. Nebáli se vybrat ani skladbu Sídliště mír z roku 2021, která pochází z EP Z dálky. Ta má specifické trampovské rysy, čímž se odlišuje od jejich dosavadní tvorby. Po novém albu vsadili i na novější singly jako jsou Samá Voda, Aloe a Dny nebo na track z EP Moře vnitrozemí Lika. 

zpěvák Lukáš Vydra

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*