Nejnovější

Přehled týdne 2. – 8. 1.: Supervečeře, superdebata a supersoud

Ilustrace Emy Kašparové

Pondělí: Tak blizoučko jsme byli k nejlepšímu dílu Prostřena na světě. Jen chybělo pár kamer. Fiala zorganizoval večeři pro dosavadní premiéry České republiky. V celé hvězdné sestavě 9 jmen nechyběla ani starší známá z vtipů jako Topolánek a Paroubek. Ukázal se i Babiš a stále (alespoň politicky) aktivní Zeman. –⁠ Konečné řešení kuřecí otázky. Na Tachovsko se k největšímu ohnisku ptačí chřipky sjeli hasiči a čety veterinářů a započali s přípravami na slepičí genocidu. Stany, sprchy, všechno. Plyn dorazí zítra za svítání, pak započne utrácení 110 000 nosnic a promítne se do cen vajec po celé republice. –⁠ V Mexiku neznámí ozbrojenci zaútočili na věznici. Měli ale mnohem lepší vybavení než zásahovka a tak situaci musela řešit armáda. Ay, caramba! (KL)

Úterý: Hned ráno nás zasáhla smutná zpráva o smrti jednoho z nejslavnějších amerických rallyových závodníků Kena Blocka. Ten zemřel ve věku 55 let kvůli nehodě na sněžném skútru. #F. Celý život riskujete v Rallye závodech a pak si ublížíte na sněžném skútru, prostě never let them know your next move. –⁠ V metropoli Šanghaj je nyní podle odhadů koronavirem nakaženo až 70% obyvatel. Čínská vláda dnes i přesto odsoudila krok některých zemí o povinných testech na koronavirus pro cestující z Číny. Stát to pokládá za “nepřijatelné rozhodnutí bez vědeckého podkladu“. – Soudkyně v kauze Dominika Feriho nevyloučí z procesu veřejnost, a líčení bude otevřené. Zároveň bude součástí výpověď minimálně jedné z obětí. Proces začne 14. února. Tak hezkého Valentýna, Feri. (VJ)

Středa: V Somálsku proběhl bombový útok. Dokonce dva. Zemřelo při něm nejmíň 35 lidí. No, kdyby se to počítalo na váhu, tak jsou to maximálně dvě osoby. Takže ve finále docela pohoda. –⁠ MMA zápasník Phil Baroni je podezřelý, že zabil svou ženu. Ta byla nalezena v hotelové posteli s jasnými důkazy, které vedly k tomu, že ji někdo umlátil. Údajně se mu měla přiznat k nevěře a jako co si budem, holka musela mít teda extrémní odvahu, říct mlátičce o tom, že ho podvedla. No což, karma si nevybírá. –⁠ Stále ještě prezident Zeman odmítl jmenovat Petra Hladíka ministrem zemědělství. Ve středu s ním přes hodinu jednal, sdělil mu své výtky a rozhodl se, že ho ministrem nejmenuje. Nojo, na Hradě už se balí, skartovačky jedou na plno, a tak není čas na nějaké ministry…(MK)

Čtvrtek: Americká Sněmovna reprezentantů si ani po třech dnech nezvolila svého předsedu. Republikán Kevin McCarthy potřebuje ke zvolení 218 hlasů svých spolustraníků. Z 222 členů většinové republikánské většiny ve sněmovně ho ale 21 členů ultrapravicového křídla strany odmítá zvolit. Nejspíš si za tím fakt stojí, hlasovat už se zkoušelo jedenáctkrát a pořád nic. Takhle složitá volba proběhla naposledy v roce 1923, kdy proběhlo devět hlasování. Jsou tohle ty tradice, kterých se máme držet? – Minulý týden jsem psala o tom, že se v Rusku promítají západní filmy bez licence. Možná už to Putinovi bylo trapné, protože podpořil místní filmovou tvorbu. Půjde o dokumentární filmy. Propagandistické. Povinně promítané. – Organizace Transparency International vydala přehled transparentnosti prezidentských kampaní. Na vrcholu žebříčku se umístila Danuše Nerudová, nejhůř na tom naopak byl Tomáš Zima. Asi neprokázal, že o Moje vážně věděl první. (AH)

Pátek: Po osmnácti letech jsme opět stříbrní! Česká hokejová reprezentace předvedla na Mistrovství světa juniorů nevídanou podívanou. Po dvoutýdenních úspěších se Česká republika krátce po půlnoci utkala s Kanadou v napínavém finále. Po zvratu ve třetí třetině, kdy jsme Kanadu dotáhli na 2:2 už snad každý věřil, že je zlato na dosah. Vítězný gól sice nakonec zasadila Kanada, pro nás jste ale kluci zlatí, a věřte, že to za ty kruhy pod očima stálo! – Taky k vám nedorazili Tři králové? Možná se právě koupali ve Vltavě. V pátek v Praze u Karlova mostu proběhl už třináctý ročník tříkrálového otužování. Akce se zúčastnily desítky otužilců, jen se teda vzhledem k teplému počasí moc otužovat nemuseli. – Moderátor pořadu Reportéři ČT Marek Wollner čelí obvinění ze sexuálního obtěžování a bossingu. Předseda Rady ČT Karel Novák uvedl, že obvinění jsou závažná, Wollner tak byl z obrazovky stažen a v televizi si zřejmě nějakou dobu neškrtne. (JS)

Víkend: Na Hradě oslavovali demonstranti konec Zemanova volebního období. Jeho pro ruskou orientaci vymávali červenými trenkami. –⁠ Politická situace v Izraeli se vyostřuje. V Tel Avivu proběhl protest proti ultrapravicové vládě Benjamina Netanjahua. –⁠ Na ČT1 proběhla prezidentská superdebata. Byť se Nerudová a Pavel chovali normálně a Babišovo místo klasicky zelo prázdnotou, někteří kandidáti se toho opravdu nebáli. Mezitím, co se Bašta prakticky rozpadal na místě a podobně i mluvil, Diviš předvedl výstup hodný Oskara, působil velmi povzbuzeně kdo ví jakou látkou a plíce si div nevykřičel. Navíc jeho odpověď na vše byla – drony a e-armáda. A ty se ještě Divi/íš? Dech všem nakonec vyrazil Středula. Odstoupil z kandidatury, aby podpořil svým hlasem Danuši Nerudovou. Gesto hodné gentlemana. (AR)

Redakce
Redakce (Články)
Houpacího Osla založili v roce 2014. Od té doby se složení redakce několikrát změnilo, duše webu ale zůstala stejná. Jsme studentská undergroundová redakce a píšeme o tom, co nás baví a zajímá.

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*