Nejnovější

Přehled týdne 1.-7.7. 2019

Pondělí: Syrská protiletadlová střela namířená na izraelské protizemské střely minula a omylem zasáhla Kypr. Omylem. Co vám kdy Kypr udělal? – Hongkongské oslavy předání vlády z rukou Velké Británie provázely velké protesty. Plánovat brexit, nosit placaté čepice a každého láskyplně oslovovat “Oi, mate!” najednou nezní jako zas tak strašná alternativa, co? – V hnutí ANO se pomalu začíná uvažovat nad předčasnými volbami. Víte, co to jsou předčasné volby, ne? To jsou taková ta škatulata, kdy se vymění komplet celá vláda s výjimkou Babiše, který nikdy neodstoupí, nech si to každý zapamatuje. – U chlapíka podezřelého z podvodů s DPH našla policie 21 milionů, které si schovával v gauči. Ve svém milionovém gauči. Hehe. (JL)

Úterý: Od pondělí už lze platit kartou na všech pobočkách České pošty. Už bylo načase. Problémy se službami České pošty to však nevyřeší. Třeba se i toho jednou dočkáme. – Trump chce i po odstoupení amerických sil nechat v Afghánistánu rozvědku. Zároveň nazval Afghánistán jako Harvard teroristů. Takže pokud by někdo uvažoval o kariéře teroristy, může se vzdělat v Afghánistánu. Na rozdíl od Harvardu se tam školné neplatí. – K Nejvyššímu soudu putuje zákon úplně zakazující interrupci v Alabamě. Když neprošel zákaz potratů v druhém trimestru, zaručeně projde ještě přísnější zákaz! – Europoslanci Brexit Party a SPD se na protest obrátili zády, když hrála hymna Óda na radost. Obracet se zády ke svému problému sice nic nevyřeší, ale aspoň toho budou plné sociální sítě. (MoK)

Středa: Německá neonacistická skupina Severní kříž si sepsala seznam lidí, zejména politiků, určených k likvidaci. Ke svému seznamu nezapomněli nakoupit pytle na mrtvoly a nehašené vápno. Pro sichr. – Čínská pohraniční policie instaluje turistům do mobilů monitorovací aplikace, to abyste si mohli vzít velkého bratra Siho i na záchod. – Zatímco nadměrné sucho sužuje Evropu, v Litvě už toho mají dost a vyhlásili stav nouze, kdy zemědělci mohou žádat po státu odškodnění za neblahou sklizeň. To sucho vlastně není až tak špatné, co? – Babiš se stále neomluvil Transparency International za to, že ji označil za zkorumpovanou, TI chystá žalobu. Kampáň se vyostřuje! (VK)

Čtvrtek: Ona převratná schůzka v Lánech vůbec nic nepřevrátila, Zeman se 12. července sejde s Hamáčkem a Staňkem, aby pokec na téma (ne)chtěný ministr dokončil. Politické elitě z toho jde hlava kolem. A možná taky z té Becherovky, která se beztak podávala. – Podle OSN venezuelská diktatura přinesla smrt tisíců mladých oponentů. Hitler, Mussolini, Castro… i Maduro chce do učebnic dějepisu. – Česká obchodní inspekce slídila na filmovém festivalu v Karlových Varech, restauratéři jsou poctivější než vloni. Navíc nalévají i nezletilým, zkrátka poctivost se vším všudy. – KLDR se ohradila vůči sankcím, Čína pro změnu proti clům. Obě stížnosti míří na USA. Nedělejte z Donalda kačera, jinak zase začne prskat na Twitteru. (CZE)

Pátek: Jednání předsedy Hamáčka označuje stále ještě ministr Staněk jako zradu a nevěru. Další novinky poskytneme, až se ti dva dokopou na manželskou poradnu. – Zácpy už se netýkají jen dálnic, kvůli návalu vodáků je plno i na Vltavě. Že on se Ťok bokem dal na vodohospodářství? – Meteorologové rozšířili varování před požáry kvůli suchu na celé území ČR. A ne, nestačí, když jednou zaprší! – Předseda Evropské komise Juncker kritizoval výběr své nástupkyně jako netransparentní. Poznámka pro příště: volbu stávajícímu předsedovi oznámit po telefonu, nejlépe mezi desátou večer a pěti ráno. – Polsko zavádí nulovou daň z příjmu pro lidi do dvaceti šesti let. Tak, nějak tam mladé udržet musí, že? (MrK)

Víkend: Čeští vinaři brojí proti nové chorobě vinné révy, proti které zatím není ochrana. Tak to už je moc! Sahat si necháme na ústavu, historii i budoucnost, ale od chlastu pracky pryč! – Slovní přestřelky po sociálních sítích mezi Staňkem a zbytkem ČSSD pokračují. Kdybyste náhodou byli zvědaví, na co teď Zeman kouká místo Večerníčku, tady máte odpověď. – Slovensko od září zakáže cirkusům drezury zvířat. Přesně tak, od přehlídky trénovaných opic je tu parlament! – Írán odstupuje od jaderné dohody a zvyšuje procento obohacovaného uranu. A co vy, už jste si koupili svůj dozimetr? (MrK)

Redakce
Redakce (Články)
Houpacího Osla založili v roce 2014. Od té doby se složení redakce několikrát změnilo, duše webu ale zůstala stejná. Jsme studentská undergroundová redakce a píšeme o tom, co nás baví a zajímá.

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*