Nejnovější

Přehled týdne: 21. – 27.12. 2020

Zdroj: Wikimedia Commons

Pondělí: Babišovi přišel dárek k Vánocům brzy v podobě překladu dopisu k auditu o střetu zájmů. Ale protože je to nevděčník, tak nejen že nepoděkoval, ale ještě řekl, že to vůbec nehodlá číst. – Dealerka drog z Ostravy dostávala své zásilky do Prahy… poštou. Jako něco to asi vypovídá o naší poštovní službě, že si dealeři troufají posílat jejím prostřednictvím drogy. – Joe Biden se nechal naočkovat novou vakcínou, aby ukázal, že není čeho se bát. Ty blázne! Teď jsi v Gejtsových a Bezosových a kdoví ještě čích rukách! – Zeman už nemusí nosit ortézu na zlomené ruce. Haleluja, už bylo na čase, po těch pěti nebo kolika měsících. (JL)

Úterý: Nouzový stav byl opět prodloužen a opět se tak stalo v úterý. Očekáváte nějakou vtipnou glosu? Litujeme, na toto téma nám došly už začátkem dubna. – Piráti a Starostové definitivně spojili své síly. Po německé SPD tak Česko získává i svou vlastní PiS. A mám pocit, že ani v jednom případě si tyto strany nebudou se svými zahraničními protějšky rozumět. – Rusové museli odstranit nově postavenou sochu, protože děsila lidi. Že jejich stát přitom děsí většinu sousedů, to už jim ale nevadí. (Ogo)

Středa: Ve Vídni se návštěvníci nemusí obávat toho, že by si letos nemohli zabruslit na slavném ledovém kluzišti. Jedinou drobnou podmínkou je obojek s alarmem. Jen nechtějte vědět co se stane, až se alarm spustí. – Čína zřizuje vzdělávací centra pro Tibeťany, aby je odradila od náboženství. Možná se dočkáme i implementace rakouských obojků, ale tentokrát to bude i s bonusovými elektrošoky. – A ať nejsme jenom u špatných zpráv, tak Francie poskytne občanství těm zahraničním rezidentům, kteří pomáhají v prvních liniích v boji s covidem. (VK)

Čtvrtek: Člověk si řekne, že ten Štědrý den vyfasoval za trest, to se přece nic neděje. A hle, dohoda o Brexitu je na světě. Připijme na všechny ty nešťastníky, které se těšili na Erasmus plný čaje s mlékem a cihlových domů, nic nebude. Velká většina Britů by dnes ale volila jinak. Ono by to příště chtělo zjistit si důsledky dříve než po volbách. – V Nigérii se objevila nová mutace koronaviru, s tím britským nemá nic společného. No jo, covid se rozhodl splnit si novoroční přecevzetí ‘new year, new me’ o týden dříve. – Jo, nevíte, co komu udělala Linda Bartošová? Při volbách ji pošlou k SPD a teď slouží na Štědrý den. Je suis Linda Bartošová.

Pátek: Britská královna Alžběta II. pronesla k národu vánoční poselství. Pandemie coby hlavní téma bylo jasné. Za 5 MINUT stihla vyjádřit soustrast, lásku k národu, vděk všem, kteří pomáhají v boji s koronavirem. Jak 15 minut vánočního poselství vypadalo u nás viz víkendové shrnutí. –
Americkým městem Nashville hned po ránu otřásl výbuch obytného vozu. Motiv? Prý stále neznámý, ale podle nás je možné, že už měl někdo po krk vánočních koled. – Čekáte ještě nějakou zprávičku? Tak hele, já sakra nemůžu za to, že už nic zajímavého nestalo! Domáhám se dovolené! (Lab)

Víkend: Miloš Zeman opět pronesl poselství k národu. Vyzval všechny dobré lidi, aby se nechali očkovat a taky si kopnul do opozice. Nejsem nestranný a dodávám, že k obyčejnejm lidem se ta vakcína jen tak nedostane. A proč? To nám vysvětlí náš Andrej, co si z tohoto zákroku udělal selfpromo. No a aby se neřeklo, že je nelida, tak hned druhou dávku dal zasloužilé babičce z východní fronty. – Na Štěpána mnoho lidí vyrazilo na lyže. Byla to první a bohužel také poslední možnost, bo PES štěká čím dál silněji. Od neděle tak jenom na bobech. Těším na ty kokosy na sněhu. – A co nového v obchodech? Oblečení a hračky zde už nekoupíte; jsou obklopeny neprostupnou pásku. A já se ptám, milí přátelé: nebylo by lepší to zboží odstranit? Obchod není výstaviště, obchod je kauf. (SPH)

Redakce
Redakce (Články)
Káva a publicistika, humor a mládí. Před spaním místo Andersena pročítáme Aristotela nebo alespoň studie o mikroekonomii. Jsme hipsteři, kavárenští intelektuálové a především outsideři. Reagujeme na zpupnosti a neautenticity světa, které vidíme tam, kde končí naše brýle.

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*