Nejnovější

Přehled týdne 24. – 30. 10.: Václavák třikrát jinak, Babiše do koše a Putina do pytle

Ilustrace Emy Kašparové

Pondělí: Ruský dá-se-říct-disident začal učit na Masarykově univerzitě v Brně. Říká, že v jeho domovině měl na výběr mezi dvěma možnostmi. Být zticha, nebo si jít sednout. A ne do kouta. – U Hradce Králové spadlo malé sportovní letadlo. Letecké katastrofy Lite, stejně se to neobešlo bez dvou úmrtí. – Rishi Sunak nový premiér a lídr konzervativní strany Británie poté, co minulá premiérka shnila dřív než zelí. (KL)

Úterý: Začal soud s filmovým producentem Harvey Weinsteinem, který je obžalovaný ze sexuálního napadení pěti žen. Za to mu hrozí až 140 let vězení. Podle jeho obhájců byl sex v Hollywoodu zbožím ve výměnném obchodě. Ehmm, jsou skutečně na jeho straně? – Český ministr dopravy (a teď schválně! Kdo z vás ví, jak se jmenuje?) tvrdí, že potřebujeme úplně nový železniční koridor. Už i vláda tak přiznává, že naše železniční trať je tak v prdeli, že je lepší rovnou postavit jinou. –  Hlad je nejlepší kuchař. Hladík ale není nejlepší ministerský kandidát. Začíná se pod ním vařit voda. Jeho pravá ruka, vlivný politik lidovecký politik Filip Leder, je v hledáčku policie kvůli aktuální policejní kauze v Brně. Podle kriminalistů se dostal do „střetu zájmů“, když dával rady skupině byznysmena Michala Horkého. Leder to odmítá. To si pak pošmákneme. – Británie má nového premiéra. Je jím konzervativec Rishi Sunak. Tak uzavřeme sázku! Já říkám, že salát obhájí své vítezství. (JŠ)

Středa: Za plného provozu si to po silnici mezi Brankou u Opavy a Opavou štrádoval nahý týpek. Kupodivu nenadýchal. Ale raději si ho nechali na zdejší psychině. Není to zajímavá náhoda, že se procházel zrovna blízko Opavy? – Na Václaváku proběhlo shromáždění, které uctilo památku obětí z Bratislavy. Podle policie se akce prý obešla bez problémů. Nuda. – Zemřel nejšpinavější muž planety. Po 60 letech bez sprchy se umyl a pár měsíců na to zemřel. Aha? Já to říkám pořád, že první středa v měsíci je akorát. Ještěže už zase bude. (MK)

Čtvrtek: Další týden, další zábavný pohled do budoucnosti v čase klimatické krize. Program OSN pro životní prostředí uvedl, že pokud svět nezmění svůj přístup k ochraně klimatu, zvýší se do konce století globální teplota o 2,8 stupně k předprůmyslové době. Apeluje na státy a společnosti, aby se vydali na cestu k transformaci ekonomiky. Bude to drahé a bude to bolet, ale pořád ne tolik, jako to co zatím podle všeho přijde. – V Rusku se hroutí kde co. Ne že by tam doteď byla LGBT+ práva nějaký zázrak, ale bude ještě o něco horší. K zákonu z roku 2013, který zakazuje propagaci queer témat mezi mládeží, se přidává i zákaz propagace mezi dospělými. Propagace je dost široký pojem, takže se pod to dá schovat vlastně většina zmínek o queer komunitě. – Čte nás nějaká jeptiška? Nevím, ale asi si z toho může vzít ponaučení každý. Papež František varoval na konferenci ve Vatikánu řeholnice a řeholníky před sledováním porna. Čisté srdce, které má přijmout Ježíš prý nesmí být pošpiněné pornografií. Pokud by měl někdo z vás zájem o přijetí srdce, dejte si na to pozor. (AH)

Pátek:  Na budově ministerstva vnitra ve zavlála trojice vlajek. Mezi českou a ukrajinskou byla k vidění i vlajka, na které je Vladimir Putin v pytli na mrtvoly. Nu pagadi zajác v pytli! Do domu Nancy Pelosi, předsedkyně Sněmovny reprezentantů USA, vnikl nad ránem útočník, který napadl jejího manžela, podle lékařů se však dvaaosmdesátiletý byznysmen plně zotaví. Cílem útočníka byla sama Pelosi, která však tou dobou nebyla doma. – Elon Musk převzal Twitter. Do budovy společnosti přišel s umyvadlem v ruce, prý to mělo znamenat “let that sink in.” Jeho prvním krokem byl vyhazov vedení Twitteru. – Prezident Miloš Zeman naposledy předával státní vyznamenání. Mezi oceněnými byli například Volodymyr Zelenskyj, in memoriam vyznamenal Hanu Zagorovou, Mira Žbirku, nebo brigádního generála Václava Morávka. Jo a taky Ivanu Trumpovou. (ŠF) 

Víkend: Co se to zas v tom světě děje? Příšerná tlačenice v Jižní Koreji, při které zemřelo 153 lidí. U nás v Česku zas na diskotéce ve Slušovicích ze zranilo 8 lidí. Někteří dokonce i vážně. Dávejte na sebe pozor prosím vás. – Já už tomu přestávám rozumět, ale úplně. Moskva se rozhodla, že pozastaví účast na dohodě o vývozu obilí. Jako by nestačilo, že vedou válku na Ukrajině. – Ze soboty na neděli jsme si schrupli hezky o hodinku navíc. Ach ty změny času. Taky tomu nerozumíte? – Pride na Tchaj-wanu se i přes nepříznivé počasí zúčastnilo okolo sto dvaceti tisíc lidí. Tento rok měl Pride kulaté výročí, byl totiž dvacátý. – A my jsme si dělali srandu, že Babiš jde Zemanovi říct, ať mu to místo na Hradě ještě chvíli zahřívá, že ho tam pak vystřídá. To bylo humoru, že Babiš bude/nebude kandidovat na prezidenta. No a jak to dopadlo? Babiš v neděli večer, asi aby všem hezky zakončil víkend, oznámil, že teda kandidovat bude! Tak to se velmi těšíme na jeho kampaň! (TŘ)

Redakce
Redakce (Články)
Káva a publicistika, humor a mládí. Před spaním místo Andersena pročítáme Aristotela nebo alespoň studie o mikroekonomii. Jsme hipsteři, kavárenští intelektuálové a především outsideři. Reagujeme na zpupnosti a neautenticity světa, které vidíme tam, kde končí naše brýle.

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*