Nejnovější

Přehled týdne 10. – 16. 10.: Střílení nejen na Ukrajině. Duhová vlajka poskvrněna krví

Ilustrace Emy Kašparové

Pondělí: Rusko střílelo rakety na skoro celou Ukrajinu jako odvetu za útok na Kerčský most. Podle nich hlavně na energetické a vojenské cíle, ale spíš to bylo “miřte na Kyjev a padni kam padni”. Rus Rakeťák. Do nekonečna a ještě dál. – Tři chlapi na patnáctileté děcko? Udělat si z něj klekátko? V pořádku, pokud jste policista, prohlásila inspekce. Policajtská férovka. Kladl přece aktivní odpor – neukázal kartičku. (KL)

Úterý: Ve věku 96 let zemřela herečka Angela Lansburyová. To je vražda, napsala. – Ministr Jurečka navrhnul snížení důchodů prominentům komunistického režimu. Zpráva, která sama o sobě dokazuje, že Marian Jurečka stále ani po roce ve funkci neví, co znamená slovo „sociální“ v názvu jeho úřadu. – Ruské úřady obviňují Ukrajinu z cíleného útoku na rozvodnu elektřiny u Bělgorodu. Gubernátor ruské Bělgorodské oblasti Vjačeslav Gladkov k tomu řekl „Kopíruješ. Kopíruješ, Ukrajino“. – Začalo se spekulovat o novém kandidátovi na post prezidenta. Podle různých spekulací a drbů by mělo hnutí ANO do souboje o Hrad postavit bývalého herce a velvyslance v Izraeli Martina Stropnického. „Platí pořád to, že se Andrej Babiš vyjádří do 26. října a do té doby hnutí ANO nic neřeší. ,,Čekáme na jeho rozhodnutí,“ řekla na tiskové konferenci ve Sněmovně Alena Schillerová. Takže vlastně stále nevíme vůbec nic. (JŠ)

Středa: V horách na Slovensku zaútočil na běžce medvěd. Prý ho napadl 3x, chudáka. První šel po hlavě a pak si ještě několikrát kousl do rukou a nohou. Poučení? Nechoďte běhat. – No a zvířata útočila i ve městě. V Bratislavě byli před gaybarem zastřeleni 2 lidi kvůli tomu, že patřili do LGBT skupiny. Někteří lidi by se fakt měli jít léčit. Ah, teď nemyslím ty homosexuály, ha ha. – Je ti 82, máš BMW a jsi z Ostravy.. Co dobrého může tohle kombo přinést? No, nic. Děda to se svým bávem napálil do vchodu komerční banky. Nebo jako napálil, možná si myslel, že parkuje. (MK)

Čtvrtek: Nestihli jste se letos podívat k moři? Nevadí, moře se už brzy podívá možná až k vám. Agentura AFP informovala o výzkumu, podle kterého budou hladiny oceánů nezadržitelně stoupat, což z domovů vyžene až půl miliardy lidí. To nemůže zvrátit ani dodržení závazku udržení globálního oteplení o 1,5 stupně celsia k předindustriální éře. A víme, jak je tenhle cíl pravděpodobný. Moc ne. Nejohroženějším územím je Indie, Čína, Vietnam a Indonesie. My si možná budeme moct hrát, že je všechno v pořádku o trochu déle. – Aby nebylo letos málo problémů s energiemi, ukončila svoje fungování firma Bohemia Energy. Její zákazníci se scházejí před zavřeným zákaznickým centrem. Měli by prý ukončit smlouvu, ale nemají kde. Firmu nemohou kontaktovat. – Nejvyšší soud potvrdil trest muži, který nenávistně komentoval fotku prvňáků ze ZŠ Plynárenská v Teplicích. Ti byli převážně romského a arabského původu. Podle odvolání mělo jít o černý humor. Já moc nevím, co je vtipného na zabíjení dětí, ale může se bavit příštích 16 měsíců ve vězení. (AH)

Pátek: Slovenský premiér Igor Matovič v rozhovoru pro rádio Expres řekl, že na Slovensku jsou zkorumpovaní novináři, které si může člověk objednat a takové prý premiér “bude sundávat”. Náš prezident by mu mohl půjčit svoji zbraň na novináře poháněnou Becherovkou, pamatujete? – Předseda švédských Umírněných na tiskové konferenci uvedl, že menšinovou vládu s Liberály a Křesťanskými demokraty podpoří krajně pravicoví Švédští demokraté… – Ruský prezident Putin by chtěl na Ukrajině sjednat dočasné příměří, aby se jeho armáda mohla připravit na další útok. To je skvělá nabídka, Horste! (ŠF)

Víkend: Tak že by se ukrajinské armádě zadařilo? V sobotu se nám od ukrajinských zdrojů dostala informace, že by měla ukrajinská ofenzíva na jížní frontě zesílit. Jejich cílem je Cherson. Z té oblasti se mají stáhnout civilisti. Vyzvala je okupační správa chersonské oblasti, která je kontrolována Rusy. – Po páteční explozi v uhelném dole v Turecku počet obětí stoupl na 40. V tragický okamžik bylo v dole 110 osob. Až na jednoho horníka, po kterém se stále pátrá, bylo 58 zachráněno. Jedenáct horníků bylo zraněno. – Putin si se svým běloruským kumpánem domluvil, že někteří ruští vojáci budou součástí nového společného vojenského seskupení. První vlna jich dorazila v sobotu. – Komunistická strana Číny má svůj 20. sraz, který začal v neděli. – Společnost SpaceX patřící Elonovi Muskovi v sobotu oznámila prostřednictvím Muskova Twitteru, že budou nadále platit internetové služby na Ukrajině. Nevím jestli si tím chce vylepšit karmu nebo nebýt lidem pro srandu, ale myslím, že jeho twitterové výroky jen tak nezapomeneme. – Herec Josef Somr, který ztvárnil výpravčího ve filmu Ostře sledované vlaky, zemřel v úctyhodných 88 letech. (TŘ)

Redakce
Redakce (Články)
Káva a publicistika, humor a mládí. Před spaním místo Andersena pročítáme Aristotela nebo alespoň studie o mikroekonomii. Jsme hipsteři, kavárenští intelektuálové a především outsideři. Reagujeme na zpupnosti a neautenticity světa, které vidíme tam, kde končí naše brýle.

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*