Nejnovější

Přehled týdne 9.-15.9. 2019

Pondělí: Rakušané otevřeli poslední kus dálnice Brno-Vídeň. Na české straně se ještě nezačalo ani stavět. Je fajn vědět, že pořád ještě patříme do slovanské Evropy. – Ministr vnitra Jan Hamáček podpořil návrh o změně matričního zákona, podle kterého by se mohly ženy zbavit přechylování. Je fajn vědět, že se vláda zabývá důležitými věcmi ohledně genderové nevyváženosti. – Islámští radikálové přišli s novou zbraní. Sebevražední atentátníci už jsou passé, nastupují explozivní krávy. – Izraelský premiér Netanjahu si spletl Borise Johnsona s Borisem Jelcinem. Boris jako Boris, kdo si to má pamatovat? – V Aldenstadtu v Německu sedmičlenná městská rada zvolila jako starostu neonacistu. Ó, pozór! To může mít ještě náramně veselou dohru. (JL)

Úterý: Izraelský premiér Netanjahu slíbil za výhru v parlamentních volbách anexi Západního břehu Jordánu. Slyšeli jsme už hodně předvolebních slibů, ale slíbit anexi území, tomu říkám novinka. Palestinci však premiérovu originalitu asi těžko ocení. – Zeman v Bělehradu prohlásil, že má rád Srbsko a Srby, ale nemá rád Kosovo. Před odletem do Srbska prohlásil, že Kosovo nepovažuje za demokratický stát. Vučiće si tím sice naklonil, ale jako představitel země, která uznala nezávislost Kosova, trochu pohořel. – Kromě našeho prezidenta pohořel i britský premiér Johnson. Poslanci opět zamítli návrh na předčasné volby. Jinak nic nového. Johnson to chce mít hned z krku a opozice nechce riskovat brexit bez dohody. – Ministerstvo zdravotnictví se chce v blízké budoucnosti věnovat prevenci sebevražd.  Podle statistik je sebevražda druhou nejčastější příčinou smrti mladých lidí. Kontrola výdeje léků, vyšší ploty, média beze zmínky o sebevraždách  a máme vyřešeno. (MoK)

Středa: Poslanci v parlamentu podpořili novelu zákona o obecní policii, která zpřísňuje podmínky bezúhonnosti strážníků. Novým důvodem ke ztrátě spolehlivosti přibude i podpora a propagace extrémistických hnutí. Tohle už ale vypadá na přímý útok na SPD! Vzpoura! – Skotský odvolací soud ve Velké Británii rozhodl, že vynucená přestávka parlamentu premiérem Borisem Johnsonem je nezákonná. Dále musí případ s konečnou platností posoudit už jen nejvyšší soud. A to se zastavení parlamentu zdálo jako super nápad. – Japonská společnost TEPCO, která spravuje jadernou elektrárnu ve Fukušimě se snaží vypořádat s nedostatkem místa ke skladování radioaktivní vody. Na obzoru se ale naskýtá řešení století. Hele, proč to prostě nevylejeme do moře? Co by se přece mohlo stát, ne? (VK)

Čtvrtek: Miloš Zeman podle svých slov respektuje rozhodnutí Číny potrestat české umělce kvůli konání pražského zastupitelstva. Docela výkon, zformulovat takové tvrzení s jazykem tak hluboko v něčím zadku. – Že je o Praze řeč, socha maršála Koněva se prý bude stěhovat jinam. Je hezké, že se sochy řeší stejně jako tenkrát Romové ve Vsetíně. – Většina Poláků je pro to, aby jim Německo vyplatilo odškodnění za válečné ztráty. Jo, tak tímhle myslel Kaczyńsky ten slibovaný blahobyt, ahá! – Papež František se obává schizmatu v katolické církvi. Hele, dokud to neznamená návrat inkvizice, tak asi nezájem. (MrK)

Pátek: Státní zástupce zastavil trestní stíhání Andreje Babiše kvůli Čapího hnízda. Ta hrůza! Na co si teď budeme všichni stěžovat? – No jasně, už víme! Sněmovna přehlasovala veto Senátu, EET pro malé živnostníky se rušit nebude. Práci zdar, a buzeraci ještě víc, čumáci. – Donald Trump se do konce roku chce znovu setkat s Kim Čong-unem. To dá rozum, jinak se jim ten vztah na dálku rozpadne. – Podle odborníků stále hrozí klenbám Notre-Dame zřícení. Nebojte, to se opraví z těch miliard, co naslibovaly celebrity ze světa… jen co je pošlou. Protože sliby se plní, hmm? – Rusko hrozí odvetou za odstranění sochy Koněva. Máme Zemana na Hradě a komunisty ve vládě, co horšího nám ještě můžou udělat? (MrK)

Víkend: KSČM vyzvala vládu, aby zabránila přesunu sochy maršála Koněva z Prahy. Hele, jestli pojedou do Moskvy místo sochy, tak z toho ještě bude dobrej kšeft. – Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zachovat pro studenty volbu ohledně maturování z matematiky. Efektivní rozhodnutí, takhle si alespoň budou muset spočítat, jak moc malé mají šance na úspěch. – Představitelé amerických firem sepsali dopis Senátu, ve kterém ho žádají, aby zpřísnili kontroly při nákupu zbraní a omezili tak střelecké útoky. NRA zatím šoupe nohama. – Útokem dronů zničili rebelové dvě ropná zařízení v Saudské Arábii, očekává se nárůst cen ropy. Proč mám pocit, že šejky ta ropa vzrušuje víc, než jejich vlastní manželky? (MrK)

Redakce
Redakce (Články)
Káva a publicistika, humor a mládí. Před spaním místo Andersena pročítáme Aristotela nebo alespoň studie o mikroekonomii. Jsme hipsteři, kavárenští intelektuálové a především outsideři. Reagujeme na zpupnosti a neautenticity světa, které vidíme tam, kde končí naše brýle.

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*