Nejnovější

Přehled týdne 14.–20. 11. 2016

Pondělí: Strýcová čtenářům: Všechny jsme hrály srdcem. Tenis se už nehraje raketou, ale srdcem. Novinky ze světa sportu. – Na letiště začal jezdit nejdelší autobus v Česku. Je to zážitek, říká řidič. Druhý den měl poruchu a už nevyjel. Byl to zážitek, řekl řidič. – Putin si volal s Trumpem, dohodli se na „partnerském dialogu“. Já pán, ty pán. Ale kdo má víc jaderných hlavic, ten je ještě větší pán! – Tejc chce zpřísnit azylová pravidla. Národní socialismus, říká Dienstbier. Ale kdepak. ČSSD chce jenom přilákat liberální voliče z velkých měst. – 5 důvodů, proč Zeman nikdy nebude jako Trump, přestože si to může myslet. Trump je abstinent, miliardář, má několik věžáků, hrál v Sám doma a nemá otravného mluvčího. (AB)

Úterý: Komunisté, ČSSD a SPD-SPO podepsali na Ústecku koaliční dohodu. Dá se nějak zkombinovat svoboda, nenávist k cizincům, nenávist k západu a láska k Miloši Zemanovi? V Postoloprtech na to snad přijdou! –Ruského ministra hospodářství Alexeje Uljukajeva zadrželi kvůli padesátimiliónovému úplatku. Uljukajev měl peníze přijmout od těžařské firmy Rošněfť. Tak se tedy doluje Rubl! – Německá polciie zasahovala na 200 místech proti salafistickým řečníkům, kteří radikalizují mladé lidi. Jejich organizace nese název “Pravé náboženství”. Takové značce prostě neřeknete ne. (DaG)

Středa: Britové přistupují ke zvolení Trupma pragmaticky. Jak taky k tomu jinak přistupovat, že? Doufají, že jim Donald pomůže rychleji se trhnout od Evropy. Nigel září štěstím. – Trestný čin za hanobení prezidenta, protože ho to ruší při práci? Tohle není vtip, ale realita. Svůj podpis připojilo 62 poslanců, včetně 15 z hnutí ANO a 15 za ČSSD. Celému kolosu pak šéfuje „mlátička“ Ondráček. I přesto vyšlo najevo, že část poslanců od návrhu couvá. Že by jim domluvili Babiš se Sobotkou? – Ivana Trumpová jako americká velvyslankyně v ČR. Nechala se slyšet, že její výhodou je znalost češtiny – uznáváme, a prý taky sláva. No…dobře. – Z jedné strany hon na menšiny, z druhé na voliče Donalda Trumpa. Welcome in the JúEsEj! (ToP)

Čtvrtek: Dosluhující emerický prezident Barack NarodiljsemsevjůesejTrumpe Obama přijel na návštěvu do Řecka. Potkal tam mnoho lidí s legračním příjmením a donutil anarchisty, aby vylezli ze svých nor na čerstvý vzduch. Na závěr se mohl mrknout na to, jak vypadá politika velmoci, tedy na čínský přístav Pireus, ale to už by ho bolelo u srdíčka. Třeba příští rok na dovči. – Chtěla jsem se schoulit doma a nevycházet, líčí porážku Clintonová. To asi každý, koho kdy porazil takový kolos, jako je Institut Václava Klause. – V Čé Er se slaví 17. listopad. Zatímco loni byl ve znamení Konvičky a Zemana na jednom pódiu, letos se vlastně nic moc zajímavého nedělo. Pouze se desetitisíce lidí rozhodlo manifestovat svou lásku k vlasti klidným a kultivovaným způsobem a jediná slušná data o tom přinesl T-Mobile. Simply clevur. – Berlín se kvůli chystané návštěvě Obamy změnil v pevnost. Pevnost Berlín. Hm, kde jsem něco podobného už dřív slyšel? (JM)

Pátek: Boj s ISIS může skončit špatně, totéž platí, když chcete stavět nemocnici pro kurdy a jako cestu do Iráku si zvolíte Turecko, smůla. – Tandem Trump & Session vypadá nadějně, vyroste mexická zeď a ten rasismus se dá přehlédnout. Fair enough. – První mezinárodní schůzka Donalda Trumpa dopadla podle japonského premiéra příjemně. Ten pán se asi moc dívá na anime, jinak si jeho dobrodružnou povahu nedokážu vysvětlit. – Od nového roku si dávejte pozor, kde přijdete k úrazu. V Ústeckém kraji by se Vám to nemuselo vyplatit, už byste za to neměli ani ten let s vrtulníkem. To jsou ty Sudety, vrtulníky jsou moc posh! – Češi jsou prý věčně nespokojení. To je ale novinka. Ekonomická prosperita zkrátka není všechno, lid chce bojovat! S kým/čím, to nikdo neví. – Podle Theresy May jde brexit podle plánu. Dobře tedy, a už ho konečně schválil parlament? (bag)

Sobota: Německý magazín Der Spiegel označil Miloše Zemana za věrného Putinovi. Bude se tím chlubit stejně jako uznačením “český Trump”, nebo bude Jiří psát o fašizaci německých médií? – Romská demokratická strana svolala na Václavském náměstí demonstraci proti rasismu a xenofobii. Oni prostě chtějí Okamurovi připomenout, že pořád existují, co? – Že je o Tomiovi řeč, tak ten plánuje v parlamentních volbách se samotným hnutím SPD zíkat alespoň 10 %, jinak končí. Přejeme panu Okamurovi stejné úspěchy jako teď TOP09. – Arabská koalice vyhlásila 48 hodin příměří v Jemenu. Konvoje s municí asi stojí v zácpě. – Francouzská policie zatkla sedmnáctiletého mladíka za podporu terorismu. Na sociálních sítích měl komunikovat s jedním z předáků Islámského státu. A proto, milé děti, nikdy nepřijímejte žádosti o přátelství s neznámým člověkem, i kdyby přiložil skvělý odkaz na 9gag. – Ruští mravokárci kritizují ještě nevydaný film o ruském carovi Mikuláši II. Vadí jim třeba eroticky laděné upoutávky nebo to, že cara hraje Němec. Natočit v Rusku film bude asi stejná šichta jako stavět v Česku dálnici. (MK)

Redakce
Redakce (Články)
Houpacího Osla založili v roce 2014. Od té doby se složení redakce několikrát změnilo, duše webu ale zůstala stejná. Jsme studentská undergroundová redakce a píšeme o tom, co nás baví a zajímá.

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*