Nejnovější

Přehled týdne 16. – 22. 1.: Kam čert nemůže, tam nastrčí billboard. Babišova útočná kampaň graduje

Ilustrace Emy Kašparové

Pondělí: Zeman v exekuci! Do dneška se Zeman musel omluvit svému bývalému poradci Šarapatkovi. Tak rozhodl soud. Na omluvu ale nedošlo a proto ji budou vymáhat exekutoři. Proces proti Zemanovi osobně byl mimochodem zaplacen ne jím, ale daňovými poplatníky skrz prezidentskou kancelář. – Začala kampaň na druhé kolo. Připravte si deštníky a holínky, budeme se brodit špínou. – Německá ministryně obrany rezignovala. Spíš byla rezignována. Neměla vizi, modernizace armády vázla a drobné skandálky, kam vkročila. (KL)

Úterý: V nejchladnějším městě Jakutsku si lidé stěžují na příliš tuhou zimu. Je tam prosím pěkně padesát pod nulou. Jeden místní dodal, že v takových teplotách už si dokonce dává i bundu s kapucí. – Nerudová opět potvrdila podporu Pavlovi. A teď už spolu přidávají i Berealy. Cute. – Zato Babiš si zase přilil olej do už tak dost žhnoucího ohně bizáru. V Chrámu sv. Víta začala výstava korunovačních klenot. Andrej vyčkával ve frontě, ačkoliv v pondělí řekl, že “nikam nejde, protože všichni jedou kampaň Antibabiš“. Andreji, ano, je to pravda, prosím tě, už nikam nechoď. Poté musel za každou cenu navštívit Pražské Jezulátko, i když kostel dopoledne komunita bosých karmelitánů právě kvůli Babišovi zavřela. Bránil se tím, že do kostela může jít i vrah. Wtf? Osobně si myslím, že když chce člověk příští víkend vyhrát volby na prezidenta, není teď dobré načasování přiznávat se k vraždě. (VJ)

Středa: Náš nejúspěšnější dirigent Kuba Hrůša vyhrál cenu International Classical Music Award. Tento týpek bude dokonce od roku 2025 hudebním ředitelem Královské opery v Londýně. – Texaský masakr – kliky edition. Texaští hráči amerického fotbalu byli nuceni udělat 400 kliků bez nároku na přestávku. Slabší kousky skončily v nemocnici. Tss, močky. – Děcka z Indonésie se natáčí, jak jim z nosních dírek vychází kouř. Jde o nový tiktok trend, kdy sníte bonbóny napuštěné tekutým dusíkem, po kterém vám sice půjde kouř z nosu, ale pravděpodobně vám to udělá i dobrý bordel v těle. Říkají tomu dračí dech a jako nevím, co na tom je. Normální děcka si radši koupí cigára. (MK)

Čtvrtek: Krátce po čtvrteční půlnoci skončilo jednání o vyslovení nedůvěry vládě iniciované opozicí v čele s hnutím ANO. Táhlo se už od úterý, nakonec se nedůvěru vyslovit nepodařilo. Slovy předsedy ODS Marka Bendy, 81 je fakt málo, sorry. – Generál to rozjíždí. Po návštěvě Ústí nad Labem vyrazil společně s Nerudovou a Fisherem do další Babišovy bašty – Ostravy. Tolik lidí se na Masarykově náměstí podle místních nesešlo od sametu. – Flanelky jsou mezi studenty v módě. Ve studentských volbách si zvolili Petra Pavla. Bum, další úspěch. – Andrej Babiš zvolil taktiku útočných lživých billboardů. A to se tváří jako největší z pacifistů, lol. (EK)

Pátek: U Janáčkova divadla v Brně prezidentského kandidáta Petra Pavla přivítalo celkem 8 000 lidí. Do Brna se Pavel přesunul z dvoudenní návštěvy Ostravy, kde ho na Masarykově náměstí přivítalo nejvíce lidí od Sametové revoluce. Mezitím co na severu Moravy Pavel zahříval příznivce svým úsměvem, v Děčíně Babišovým voličům mrznul zadek. Pavlův oponent totiž přijel na setkání se svými podporovateli o 80 minut později, není tedy divu, že to většina lidí nevydržela a odešla domů. – Vypadá to, že se Miloš Zeman se svým prezidentským mandátem loučí jen těžko, a tak se ze svého prezidentství snaží vytřískat maximum. Udělil milost v další trestní kauze, konkrétně se jedná o případ Vojenského zpravodajství, kdy prominul zkušební dobu podmíněně odsouzené Janě Nečasové, manželce expremiéra Petra Nečase. – Velvyslanec Marek Stropnický se v Izraeli setkal s proruským dezinformátorem Žarko Jovanovičem. Stropnický se tak bude muset dostavit na kobereček k ministru zahraničí Janu Lipavskému a něco mi říká, že schytá víc než jen tytyty. (JS)

Víkend: Na Novém Zélandě si zvolili nového premiéra. Bude jím bývalý ministr pro boj s covidem-19, Chris Hipkins. – V Praze proběhla demonstrace proti vládě. Stovky demonstrantů kritizovali nejen Fialovu vládu, ale i prezidentského kandidáta Petra Pavla. Protest zorganizoval Ladislav Vrabel, následně byl pravděpodobně zadržen za šíření dezinformací. – Izraelský premiér Netanjahu odvolal svého ultrapravicového spojence a zároveň ministra vnitra a zdravotnictví Deriho. Derimu byla funkce ministra soudně zakázána, v návaznosti na jeho trestní činy z minulosti a finanční prohřešky. Netanjahu i přesto prohlásil, že s Derim hodlá nadále spolupracovat. – Proběhla další prezidentská debata, spíše tedy duel vojáka a manipulátora, Pavla a Babiše. Babiš opět plival jednu lež za druhou, ale Pavel se nenechal a tvrdě mu oponoval. (AR)

Redakce
Redakce (Články)
Houpacího Osla založili v roce 2014. Od té doby se složení redakce několikrát změnilo, duše webu ale zůstala stejná. Jsme studentská undergroundová redakce a píšeme o tom, co nás baví a zajímá. Ať už je to třeba porno…

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*