Nejnovější

Přehled týdne 20. – 26. 12. 2021: Veselé Vánoce kaprům, notorikům a japonskému mekáči

Zdroj: Wikimedia Commons, Rhododendrites

Pondělí: Před budovou ČT se sešli přívrženci hnutí Chcípl PES, pro změnu protestovali „za svobodu slova a vyvážené informace“. Nelíbí se jim totiž, jak veřejnoprávní média informují o pandemii. Čti: objektivní informace se neshodují s jejich názory. Škoda, že neprotestují za svobodu slova v zemích, kde by to bylo potřeba jako sůl. – Ruského politika, který se proslavil nápisem poskládaným z ulovených hus, našli zastřeleného. Policie prošetřuje všechny možnosti, ale vypadá to na vraždu. Je možné vsadit si na výsledek vyšetřování v sázkové kanceláři? – Ruští hokejisté na sebe celosvětově upozornili, když oblékli dresy Sovětského svazu v zápase proti Finům. Těm se vybavily vzpomínky na zimní válku a tým s označením CCCP znovu dostal klepec. Tentokrát se domů ale vrátili všichni. Snad nenapadne Němce hrát v dresech s hákovým křížem. (KL)

Úterý: Mezitím, co Německo zpřísňuje protiepidemická opatření a britská královna kvůli covidu ruší plánované oslavy Vánoc, my Češi budeme rozvolňovat. Omikron neomikron, Válek nás opět dostane na přední příčky. Make Czechia best in covid again. – Piráty do pražských komunálek povede zase Hřib. Chtějí vůbec někdy něco vyhrát? – Náhradník za Michalíka a nově jmenovaný ministr průmyslu a obchodu Josef Síkela začal tvořit svůj poradní tým. Jako šéfporadkyně do něj nastoupí bývalá novinářka Eva Hanáková. To znamená, že mě může čekat i zářivější budoucnost než otročit v regionálkách? – 43 milionů navíc. Tolik potřebuje vláda na 74 nově vzniklých míst na Úřadě vlády. Škrtat se hold musí všude. (JŠ)

Středa: Zima jako v Rusku se neříká jen tak pro nic za nic. Ruský školák šel mimo upravený chodník a skončil ve sněhu. Celý. Jakože úplně. Trčela mu z něj jen čepice a musel ho vytahovat kolemjedoucí taxikář. To se u nás v Česku stát nemůže, jelikož my tu sněhu máme tak maximálně na zapadnutí podpatku. A to možná ještě přidávám. – Japonský mekáč nemá brambory! Teda jakože má, ale má jich málo. Kvůli bramborové krizi, jsou nuceni zmenšovat hranolkové porce. Takže jich tam místo deseti budete mít devět. – Udělejte si děti, říkali. Bude to sranda, říkali. Holčička v Německu z auta vyhodila balík plný bankovek. Její otec, který řídil a pochopitelně byl majitelem těch peněz, okamžitě zastavil auto a šel poletující bankovky sbírat. Způsobili tak několik dopravních nehod, ale prý skoro všechny peníze pochytal, takže za mě úspěch. (MK)

Čtvrtek: Rádio Svobodná Evropa má podle Běloruska extremistické „internetové zdroje”, a tak je nově na seznamu extremistických organizací. Ministerstvo vnitra také oznámilo, že ten, kdo bude odebírat on-line zprávy rádia, může skončit až na 6 let za mřížemi. Již v červenci bylo zatčeno několik novinářů v Rádiu Svobody. Tak zbyde potom vůbec ještě někdo?! – Hongkongská univerzita ze svého areálu odstranila sochu, která připomínala vojenský potlačení demonstrace z roku 1989. Mluvit o masakru na náměstí Nebeského klidu je v Číně stále tabu, v posledních dvou letech zakázala shromažďovací vzpomínkové akce jakožto opatření proti šíření koronaviru. Tentokrát po „zhodnocení rizik” byla socha přesunula z dohledu očí do skladu. Stejně tak všechno, co v Číně vzbuzuje špetku demokracie. – Jiná demonstrace probíhala v Praze na Andělu. Desítky lidí se shromáždily v protest proti zabíjení kaprů na štědrovečerní večeři. Ve čtvrtek také probíhala už čtvrtým rokem akce Tichá ulička pro kapry, kdy je cílem mlčet jako ryba. Ať už s kaprem nebo bez, hlavně Veselé Vánoce! (TL)

Pátek: Ministerstvo zdravotnictví nám k Vánocům nadělilo úpravu byť jen jeden den starého opatření pro návrat ze zahraničí do ČR. Povinnost PCR testu bude platit bude platit jen pro cizince. – Podle nového nařízení zavíraly obchody už v poledne a na Boží hod zavřené zůstaly. To prý proto, abychom se přes Vánoce nenakazili. Tradiční štědrodenní rvanice v obchodech tak nabrala na obrátkách a šlo tak možná o nejsilnější prodejní den roku. Věci se holt občas minou účinkem. – Neobvykle vysokou pokutu dostaly v Rusku společnosti Google a Meta. Skoro tři miliardy korun mají zaplatit za to, že na sítě pouští obsah, který je z ruského pohledu závadný. Cenzura patří v Rusku poslední dobou k nejoblíbenějším aktivitám, hned po perzekuci opozice a vyhrožování vojenskými útoky. (ŠF) 

Víkend: Tak a je to tu zas. Skončil nouzový stav. Opět se můžeme opíjet do aleluja, protože nám v hospodě nezavřenou v deset. To zas bude v alejích nablito. – V neděli jsme dostali smutnou zprávu o smrti českého básníka Karla Šiktance. Bylo mu 93 let. „Můj nesmír ještě neví, co je to být starý.“ – Pamatujete, jak Talibán prohlašoval, že nebude omezovat ženy? Jo? No tak tomu už tak evidentně není, jelikož oznámili, že Afgánky mohou cestovat dál než 72 kilometrů pouze za doprovodu muže z rodiny. Otázkou je, zda omezování skončí pouze u tohoto nebo ještě Talibánci přitvrdí. – Neděli nám nevylepšil ani proslov pana prezidenta. Ten nás opět obohatil svými názory na politiku a ekonomii. Nedozvěděli jsme se vlastně nic nového, jen to že Zeman je živ a zdráv a spokojeně si lebení v Lánech. (TŘ)

Redakce
Redakce (Články)
Houpacího Osla založili v roce 2014. Od té doby se složení redakce několikrát změnilo, duše webu ale zůstala stejná. Jsme studentská undergroundová redakce a píšeme o tom, co nás baví a zajímá. Ať už je to třeba porno…

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*