Nejnovější

Přehled týdne 20.–26. 2. 2017

Pondělí: Povinná maturita z matematiky bude i na odborných školách. Kateřina Valachová posouvá školství někam, kde ho nikdo nechtěl mít. A děcka si z toho stresu ani nemůžou bez občanky koupit čokošku. Další hřebíček. – Mladík v noci vnikl do zoo a ostraha má za to, že se snažil vniknout i do zvířat. Zavolejte Jochovou, homosexualisti a zoofilové si uzurpují děti a oslíky. – Jan Outů Mládek končí po “sérii přešlapů” ve vládě. Bych ho za trest poslal do Polska. S českým tarifem. – V Německu odsoudili Korejce za vymítání ďábla. Zemřela při něm žena. Stav ďábla odmítli zdravotníci komentovat. (JM)

Úterý: Lidl láká. Nástupní mzdu zvyšuje o čtvrtinu na 23 tisíc korun. Když se budeš špatně učit, tak nebudeš prodavač, ale učitel s 20 tisíc hrubého. – Člověk, který bere 70 tisíc, není střední třída, řekl v Rozstřelu expert ČSSD. Ano, tento člověk je pouze chudý německý příbuzný. – Dejte si pozor na ruské sexuální nástrahy, varují Estonci vojáky NATO. Mít sex s Borisem opravdu neplánuji, ale i tak díky za upozornění. – Brabec: Senátní úpravy jsou šumavským masakrem motorovou pilou. Brabec komentuje dění za mne. Tohle není vůbec hezké. – Bavorsko zakáže muslimkám zakrývání obličeje na veřejnosti. Dokud nezakážou hipsterům vousy, tak je to ještě dobrý. (AB)

Středa: Tramtadadaaaaa. Fanfáry zní českou krajinou! Předsedové vládnoucích stran se SHODLI nad prioritami v řešení česko-britských vztahů po Brexitu. Možná je to tím, že předsedu hnutí ANO zastupoval europoslanec Pavel Telička a nebyly vyřčeny důvody, proč s těmito prioritami nesouhlasit. Andrej má totiž důvodů hodně, třeba Kalouska nebo Sobotku. Tramtadadaaaaa. – Registr smluv? Výsměch. Poslanci „pro lidi“ hlasovali pro novelu zákona, která všechny státní podniky a společnosti s většinovou účastí státu, krajů nebo obcí, které mají obchodní či průmyslovou povahu od této povinnosti oprostili. ČSSD se už asi vyhrát volby nesnaží. – NASA objevila několik planet, na kterých bychom snad mohli jednou žít. Omlouvám se, my ještě asi ne. – Pozůstalí obětí kamionového útoku v Berlíně dostali účet za ohledání těl. Hahahaha, to ani nepotřebuje glosovat. (JŽ)

Čtvrtek: Plno pochybností a sporných bodů, hodnotí KLDR šetření smrti Kimova bratra. Aneb když chcete obvinit někoho jiného ze zločinu, ale necháte se sami natočit na kameru a zatknout. Divím se, že na letišti nebyl sám Čong-un v přestrojení za uklízečku. – Ázerbájdžán vydal zatykač na europoslance Štětinu, kvůli Náhornímu Karabachu. A když pojede na dovolenou do Sevastopolu, zavřou ho v kyjevské věznici. To dává smysl, ne? – Ústavní stížnost na Lex Babiš podávají spolu s ANO i tři poslanci Úsvitu. Ti asi v Babišové vládě konečně zhlédli velký potenciál a chtějí na poslední chvíli změnit stranickou kartičku s dvoubarevným lvem za visačku s Andrejovým portrétem. – Lidí mají ČSSD říci, jakou budoucnost chtějí, než ukáže konečný program. Nebylo by jednodušší, aby si voliči program napsali sami? – I Moskva potírá „falešné zprávy“, vytáhla na ně velké rudé razítko. Na hodinu dostali výpověď všichni zaměstnanci RT. Alternativní fakt. (LM)

Pátek: A je to tady. Nastal čas, kdy bychom si měli začít brát lekce čínštiny, protože to budeme potřebovat. A taky naučte své děti tvrdé práci a odolnosti. To zas budou potřebovat oni. – Jestli by něco naše republika mohla vyvážet ve velkém, je to absurdní politika. A hádejte, kdo na to zase kápl – Andrejko. Tentokrát tedy New York Times. – Ten samý New York Times dostal něco jako opak house arrest. Společně s Politico a CNN se alespoň můžou pokochat architektonickými krásami White House zvenčí. – Paranoia může zachvátit kdeco, třeba i něco tak nedotknutelného, jako je KLDR a jejího představitele na území ČR. – A proto že jsme hrozně moc optimistická redakce, je tu i jedna ryze pozitivní zpráva. Blíží se konec plastových tašek v obchoďácích. Ehm, dobře, asi ta zpráva zas všechny tak nepotěší… (BAG)

Sobota: Konala se one man show vrcholné politiky, konkrétně tedy sjezd ANO, kde se volil předseda. Andrej Babiš jako jediný kandidát zvítězil s 93 % hlasů. Zdravé demokratické prostředí, tady se nic zvláštního neděje. – Ministr dopravy Dan Ťok ve sněmovně prohlásil, že do roku 2021 chce dokončit 170 kilometrů dálnic. Podle dosavadních výsledků se domníváme, že si špatně přečetl poznámky, ve kterých bylo napsáno 1,70 kilometrů. – Turistce v Thajsku hrozí pokuta a vězení za krmení ryb u korálového útesu. Takže až vám příště průvodce lámaným jazykem řekne “Ryba je kámoš, ne žrádlo!”, pravděpodobně necitoval váš oblíbený animák. – Na Filipínách se protestovalo proti brutálnímu režimu prezidenta Rodriga Duterta. Není divu, když tam místo “Vládneme, nerušit” mají “Střílíme, nerušit”. – Starosta Ria de Janeira Marcello Crivella letos nevykonal tradiční zahájení karnevalu, údajně kvůli nahotě žen během akce. Zda za to může evangelická víra, nebo žárlivá manželka, nevíme. (MK)

Redakce
Redakce (Články)
Káva a publicistika, humor a mládí. Před spaním místo Andersena pročítáme Aristotela nebo alespoň studie o mikroekonomii. Jsme hipsteři, kavárenští intelektuálové a především outsideři. Reagujeme na zpupnosti a neautenticity světa, které vidíme tam, kde končí naše brýle.

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*