Nejnovější

Přehled týdne 17.–23. 10. 2016

Pondělí: Tibetská doga jela sama tramvají navštívit matku, zradil ji však jízdní řád. Ale neměla šalinkartu ani si necvakla lístek. – Ovčáček lže, zlobí se letoví dispečeři. Nemají důkazy, kontruje mluvčí. Jak poznáte, že Ovčáček lže? Pohybuje ústy. – Končící senátoři dostanou odchodné, Škromach si přijde na 600 tisíc. Bude mít na vodu do bazénku. Youtuberská scéna je zachráněna. – Vláda schválila Zemanovu cestu na Rhodos. Tak proč je stále tady? Proč neodjel a už se nikdy nevrátil? – Hrad nepovolil pódium pro dalajlámu. Úkol zněl jasně. Muž v oranžovém prostěradle nesmí projít. – Babišovi věří polovina Čechů, je nejpopulárnějším politikem. Druhá polovina Čechů ještě nedostala koblihu. Pracuje se na tom. (AB)

Úterý: Ministr kultury, Daniel Herman (KDU-ČSL), se i přes protesty setkal s dalajlámou. Očekává se, že to přinese nějaké rodinné represe. – Na Ukrajině už padlo okolo deseti tisíc lidí. Putin, Porošenko a kdovíproč Merkelová s Hollandem mají teď nově jednat o míru v Berlíně. To město má takovou mírovou pověst, takže proč ne? – Potvrzeno! David Rath má soudní fetiš. Vrchní soud vrátil jeho případ zpátky ke krajskému soudu. A tak může celé divadlo začít od začátku. – Taliban jedná s afgánskou vládou, Izrael varuje před Hizballáhem, IS se krčí v rohu a dělá, že není, a Rusové přerušili nálety na Aleppo. To byla krátká vsuvka z divokého Východu. – V New Yorku se objevila nahá socha Clintonové. Nic nového. V záři tam zase stála socha nahého Trumpa. Nahý Ježíš už asi není cool. (DaG)

Středa: Po roce se opět vyvěšovaly tibetské vlajky. Proč? Přijel dalajláma a nikdo z vrcholných představitelů země se s ním nechtěl setkat. Ti totiž dostali na Hradě za uši od čínské diplomatky. Výsledek? Pár rozzlobených lidí, několik šílených tweetů Jiřího Ovčáčka a servilní prohlášení o věrnosti Čínské lidové republice. – Senátoři vrátili zákon, který by měl zamezit členům vlády vlastnit média, jejich firmy nebudou mít možnost čerpat dotace, veřejné zakázky či investiční pobídky. Asi proto, aby je Babiš náhodou „nepropustil“. – Veleba se musí omluvit za výroky o vědcích a Šumavě. Rozhodl tak krajský soud. Jeho nejlepší kamarád z Hradu by mu mohl poradit fintu, jak se neomluvit a nemít z toho žádný postih. – Islámský stát vyzval všechny obchodníky napříč Malajsií, aby přestali prodávat párky v rohlíku, prostě proto, že se jim říká „hotdog“. I když v nich psí maso nenajdete (tohle tvrdí tamní úřady), samotný název islamisty tak vytáčí, že z toho asi nemůžou spát. Vyhlásit fatwu po kočkách i na psy, to celkem zamezuje vlastnit nějakého domácího mazlíčka. Ještě že jim zbyli alespoň ti křečci. (ToP)

Čtvrtek: V centru Paříže vyrostal ruská pravoslavná katedrála. Francouzské tajné služby ji obklopily rušičkami signálu, vojenské velitelství vyhlásilo pohotovost a francouzské tanky preventivně zařadily zpátečku. Marine Le Pen také záhadně přistálo na účtu dalších pár tisíc euro. – Zdeněk Škromach strávil svůj poslední den v Senátu. Podle svědků nedošlo k vážnějším incidentům. Zdeňa se pouze mocně napil dobrého moravského vína a za pokřiku “zapalte ohně” podpálil budovu Senátu, kolem níž tančil následně spoře oděn do té doby, dokud pro něj nepřijel Michal Hašek. – Miroslav Kalousek zůstává šéfem “TOP 09 %”. V tajném hlasování jej podpořila třičtvrtina členů. Zbytek jsou kokoti. (Věnováno všem novinářům, kteří s Mirkem kdy dělali rozhovor.) – Rakouský policista pozdravil Maďara “Heil Hitler”. Dostal podmínku a příště si bude pamatovat, že bez zvednuté pravice to je hanobení státního symbolu. – Český velvyslanec v Číně byl kvůli dalajlámovi na koberečku. Vše dopadlo dobře, vše napravila jedna ledvina a fakt, že velvyslanec má krevní skupinu 0. (JM)

Pátek: Opakuje se znova každoroční estráda „Kdo bude vyznamenán 28. října?“. Pochopitelně nemůže jít o názorové odpůrce Miloše Zemana, to je snad jasné. Ale vyškrtnout Jiřího Bradyho jenom proto, že je to strýc ministra Hermana, tím se Miloš opět překonal. Těšíme se na příští rok… – Čeští absolventi jsou jedni z nejchytřejších na světě. Toto zjištění ukázal žebříček, který zveřejnila Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj. Tak vidíte remcalové, ještě to s námi není tak zlé… – Jeroným Tejc si myslí, že je ČSSD na dně, a že by tedy měl Sobotka dát prostor „přímé demokracii ve straně“. Sobotka ten prostor pochopitelně nedá, protože je kravina mluvit o porážce, když jste druhou nejsilnější vládní stranou. Možná by si Tejc měl vzít příklad z Mirka Kalouska: ten pořád říká, že těch 6 % ještě není úplně nejhorších. – Rusové si nyní mohou nově koupit kalendář s prezidentem Putinem. Najdete v něm, kromě Vladimírových fotek s kočičkou také hluboké citáty o tom, jak je důležité míti silnou armádu. Takový kalendář by neměl chybět ani v žádné domácnosti skutečných českých vlastenců. (ToP)

Sobota: Když ne Miloš, tak my, rozhodl rektor Univerzity Palackého Jaroslav Miller a nabídl Jiřímu Bradymu univerzitní vyznamenání. Dá se ten kotel ještě víc natlakovat? – Odpovíme hned, dá. Řada osobností se totiž na protest proti vyškrtnutí Jiřího Bradyho rozhodla, že výročí vzniku Československa oslaví na Staroměstském náměstí a ne na Hradě. Doufejme, že to přinese i něco jiného, než brblání “Ale naše oslava byla lepší” z obou stran. – Povolební jednání vedení KSČM personální změnu nepřineslo. Místopředseda Jiří Dolejš prohlásil, že strana potřebuje razantnější rétoriku a lepší komunikaci s lidmi. Tak do toho, pánové, Skála si už brousí zuby. – ANO ztrácí další kraj. V Královéhradeckém kraji vznikne koalice ČSSD, ODS, Koalice pro Královéhradecký kraj, Starostů a Východočechů a TOP 09. Ano, s TOP 09. Větší politický prostředníček snad ani vztyčit nejde. – Krymští aktivisté chtějí postavit Putinovi pomník v podobě kapitána u kormidla. No, Titanik měl taky borce za kormidlem… – V syrském Aleppu skončilo další příměří. Během něj se ale nestihlo udělat nic. Konvoje s pomocí se bály vjet do města, evakuace raněných neproběhla. Efektivní využití času. – Fenomén děsivých klaunů se dostal i do Německa, počty jejich nahlášení rostou. Pamatujete si na doby, kdy byli klauni symbolem dětské bezelstnosti a legrace? Supr, já taky ne… (MK)

Redakce
Redakce (Články)
Houpacího Osla založili v roce 2014. Od té doby se složení redakce několikrát změnilo, duše webu ale zůstala stejná. Jsme studentská undergroundová redakce a píšeme o tom, co nás baví a zajímá. Ať už je to třeba porno…

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*