Nejnovější

Přehled týdne 22.–28. 8. 2016

Pondělí: Václav Klaus opět vyrazil na cesty a to poté, co ve slevě prodal celé tři výtisky své knihy, aby měl na lístek do Německa, kde během proslovu řekl, že Evropa potřebuje revoluci a povstání mas. Poněkud levicová záležitost, ne? – Podvodnice na Teplicku nabízela teplákové soupravy přes internet. Žádné teplákovky neměla. Být okraden skrze tepláky na Teplicku je hodně gay. Teda, teplé. – Premiér Bohuslav Sobotka si myslí, že se bez společné evropské armády neobejdeme. Úplně ji vidím v poli. Francouzi na pravém křídle ustupují, Poláci sedlají koně proti tankům na středu, levé křídlo ještě nedorazilo, protože pyrenejsko-apeninský pluk hlásí siestu, a zbytek řekl, že jede dom, protože to je práce na hovno. – Nejstarším stromům v Krkonoších je až 300 let. To je také odhadovaný reálný věk Vladimíra RasPutina. (JM)

Úterý: Evangelický farář na Slovensku se zastal gayů a přišel o místo. Možná že kdyby se zastal raději pedofilů… – Dva Američané našli téměř neporušenou lebku tyranosaura rexe. Ta věc byla ukrytá před světlem světa nějakých 66 miliónů let. Tímhle tempem se v Americe nikdy nedozvíme, jak to doopravdy bylo s atentátem na Dvojčata. – Mnohým lidem trvá strašně dlouho, než se k něčemu vyjádří. Bohuslav Sobotka je v tomto umění mistr. Prohlásil, že v Česku nechce silnou muslimskou komunitu. O tomhle se ale mluvilo už před dvěma a půl internety. – Martin Konvička, člověk, který se přeorientoval z broukologa na alternativního herce, prohlásil, že jeho happening na Staromáku vyděsil jen arabské návštěníky a sluníčkové hysteriky. Pak je tady ale video z blízké kavárny (náhoda?), kde přes sebe přepádává asi 40 lidí ve zběsilé touze zachránit se před teroristickým útokem. Teda já nevím, jak to ti kavárníci dělat, že dokáží do svého podniky přilákat výhradně dva druhy lidí. – Zeman oznámil světu (skrze Ovčáčkova ústa, jak jinak), že už by s Konvičkou podruhé na stejném pódiu nevystoupil. Že to prý po tom představení už není tak dobrý nápad. Jakoby to vloni 17. listopadu bylo jinak… (DaG)

Středa: Obvodní soud pro Prahu 1 zprostil obžaloby tři členy skupiny Ztohoven, kteří loni v září vyměnili prezidentskou standartu nad Hradem za červené trenýrky. Obžalovaní se podle soudkyně neměli v úmyslu obohatit a způsobit někomu škodu tím, že sundají standartu. Šlo vlastně o recesi. Mluvčí Ovčáček se nad rozsudkem rozhořčil s tím, že obžalovaní jsou „chudáci“, a že „společnost rozsudek nepřijme“. Že by opět přišla doba lidových soudů? – „Udělat si nepřátele dokáže každý idiot, vytvářet si přátele je těžká diplomatická práce,“ řekl Zeman v reakci na otázku protiruských sankcí. Ještě že pan prezident je člověk, kterého má celá Evropa ráda. – Na Kubě budeme mít vlastního velvyslance. Stane se jím Vladimír Eisenburk, který dříve působil například v Kostarice, Mexiku či Peru. Gratulujeme a posíláme pugét. – Od září se zvýší platy učitelům. Jak to ovlivní vaše ratolesti, se dozvíte až po reklamě. (ToP)

Čtvrtek: Češka měsíc čekala na záchranu v horách Nového Zélandu. Bez internetu. Bez internetu!!!!§§§§ – I Putin je v Česku oblíbenější než Merkelová, píší německá média. Vláďa na to má totiž lidi. – Turecké tanky vjely do Sýrie a střílí na vše, co se hýbe. Velmi oblíbeným terčem jsou místní Kurdové. Když pak k večeru zbude chvilka a trocha munice, tak vystřelí i na državy Islámského státu. – Angela dorazila do Prahy. Zřetelně se projevil její diktát i nejčernější obavy o tom, že jsme opět protektorát. Lidé jí mohli sprostě nadávat a demonstrovat bez toho, aby je místní německá komunita napadala. Hrůzaděs. (JM)

Pátek: „Se Švejkem pronikne do české povahy.“ Takhle vysvětlil Jiří Ovčáček dar pro Merkelovou od prezidenta Zemana. Co bychom bez toho Haška dělali? – Pět bývalých pohraničníků bylo v minulosti potrestáno za zabití pěti německých občanů. Po třiceti letech by se konečně mohli k soudu dostat také Miloš Jakeš a expremiéři Štrougal a Colotka. Se z toho určitě zase dostanou, vsadím třešni. – Babiš slibuje, že se nebude snažit položit vládu v případě, že jeho koaliční partneři podpoři zpřísnění zákona o střetu zájmů, které by omezovalo jeho podnikání. „Je to omezování základních práv. Nevím, proč bych já neměl mít právo jít do politiky. Chovám se podle zákonů, dodržuju zákon o střetu zájmů…“ Jsem prostě svatý, Váš Andrej. – Praha bude mít vlastní ruské kolo. Takové „Prague eye“. To bude určitě ještě nějaká ta kauzička. – Maďarsko chce stavět druhý plot. Jasně, deset plotů postavte. A zeď taky. A kulometná hnízda. Islám v Evropě nechceme. (ToP)

Sobota: Imperial Tobacco dodalo do Česka první krabičky cigaret s ošklivými a nechutnými obrázky, které mají odradit potenciální kuřáky. Na speciální edici s Babicovými dobrotami se ještě čeká. – Německý historik Werner Imhof vrací medaili za zásluhy od Českého svazu bojovníků za svobodu, protože ji obdržel i Miloš Zeman. Podle mluvčího se jedná o politické gesto. Je zajímavé, že obyčejná lidská soudnost není mezi možnostmi. – Policie koupila pro přepravu politiků dvě luxusní limuzíny. Pod utajením, takže zakázka není dohledatelná. Od stejného člověka, od kterého si Chovanec kupoval vilu v Plzni. Vše odpuštěno, pokud jsou alespoň na úrovni Batmobilu nebo KITTa. – Francouzi vyhostili dva Maročany pro podezření z bezpečnoství hrozby. Ke spokojenosti některých tam chybí minimálně čtyři nuly. – Muž vyhrožoval dětem a střílel do vzduchu na romském hudebním táboře. Policie i přes výzvy nepřijela. No jo, v dnešní době nějsou Romové cool ani pro policii. – Tu požár, tam zemětřesení, tam výbuch… černou kroniku necháme Nově, tam to umí líp. (MK)

Redakce
Redakce (Články)
Houpacího Osla založili v roce 2014. Od té doby se složení redakce několikrát změnilo, duše webu ale zůstala stejná. Jsme studentská undergroundová redakce a píšeme o tom, co nás baví a zajímá.

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*