Přehled týdne 8. – 14. 2. 2016
Pondělí: Tlusté dítě Kim Čong-un poslalo do vesmíru dva objekty. Diktatura přináší růže a zbrusu nové rakety. Ty nové by dolétly až do Washingtonu, tam chcete. – V Africe přibývá obézních dětí. Může za to život ve městech a limonády, tvrdí Světová zdravotnická organizace. – Úředníci kraje Vysočina dostali vitamíny, tisíc korun, od VZP. Hejtman předsedá správní radě, opozice upozorňuje na možný střet zájmů. – Senioři se poprali kvůli venčení psů, napadený muž skončil v nemocnici. – Ministr Pelikán čeká padání policejních hlav po sobotních protestech. Inscenovaná potyčka? Ne, naše dobrá práce, hodnotí policie. (OK)
Úterý: V Králově Poli v Brně prý vzniká islámská čtvrť, píší uplakané letáky. Jen ať, konečně by bylo Brno světové. – Humpálová nechtěla k džihádistům, ale jela s rodinou do Turecka. Loď Respektu se tak o něco hlouběji ponořila, Tabery střílí světlice, Plesl se na svém fíbíčku hihňá jak mongoloid po třetí lobotomii a Newsweek sbírá čtenáře. – Varufakis zakládá celoevropskou levicovou stranu, která by měla reformovat EU. Ideálně odpustit dluhy Řecku a dotovat stavbu Kolosu rhódského. Reálně ovšem tato akce povede pouze k protiakci, tedy semknutí radikální pravice a zvýšení její obliby. Někdy bych chtěl být Švýcar. – Karneval v Riu nezastavil ani zika. Čokoládové krásky se vlnily natřené repelentem a komárům explodovaly hlavičky. Jako každý rok karneval si užili všichni. Tedy až na ty komáry. (JM)
Středa: Trump si může konečně udělat první zářez do své pažby. Vyhrál primárky v New Hampshire. A stačilo říct, že Amerika pod jeho vedením znovu začne vyhrávat. Je pravda, že v poslední době jim to moc nejde. – Vláda prosadila elektronickou evidenci tržeb. Drobní podnikatelé zaniknou a velké nadnárodní firmy si budou nadále mastit kapsy. Nad tím vším bude stát vysmátý Andrej (Big Brother tě vidí). – Ještě k tomu sledování. „Kotlíková policie“ asi neprojde. Místo lidí, kteří by se vám hrabali v kotli, zvažují poslanci elegantnější řešení. Pošlou nad váš dům drony. To je hned jiná. (ToP)
Čtvrtek: Britové přestanou tisknout zákony na pergamen. Zatuchlé mocnářství olezlé mechem, plné teplým pivem nalitých Britů (těch 2 % populace, která nepřijela z Polska nebo bývalých kolonií) se tak dostává do 21. století. Skoro. – Čistka v severokorejské armádě pokračuje. Kim už sežral několik důstojníků a nově i generála. OSN už by mu fakt měla poslat nějaké menu z mekáče, ať dá pokoj. – Vědci z Palackého univerzity přivezli největšího známého brouka na světě. Je velký, ošklivý a jsme ochotni ho věnovat Konvičkovi, když se na ten islám vykašle. – NATO zareagovalo na uprchlickou krizi. Zvažuje nasazení vojsk v Sýrii, posílá lodě do Středozemního moře a nás jenom zajímá, jak tohle celé dopadne. Jdeme vyrábět louče. (JM)
Pátek: V pátek se poprvé v historii sešel papež s patriarchou. K anulaci schizmatu se sice nedostali, ale na facky taky nedošlo, takže jenom samá pozitiva. – Studie think-thanku RAND ukazuje, že když na to Rusák šlápne, má do šedesáti hodin pod kontrolou celé Pobaltí. Strýček Sam zvažuje, jak oblast posílit. Co třeba postavit plot? – Národní muzeum postihla nehoda. Požár střechy napáchal škody za několik miliónů. Národ se opět, stejně jak tomu bylo v historii již několikrát, semknul a začal sbírat na jeho opravu víčka. (ToP)
Víkend: Nezadržitelně se blíží doba předvolebních průzkumů. Ten nejnovější dává nejvyšší preference ANO. Pivo na Hrad! Ale počkat, tam už pití je… – Církevní restituce pokračují další prohrou pro církev. Překvapí to ještě někoho? – V Praze zatím neznámý žhář zapálil dvě policejní auta. Taky žádný div, bojovat za cokoli je dnes žhavé téma, což dosvědčí třeba centrum Klinika. – Severovýchod USA čekají nejsilnější mrazy od roku 1979. Meteorologové doporučují lidem, aby v následujících nocích raději nevycházeli, teploty mají klesnout až k -34 stupňům. Rusové se smějí a otevírají vodku. – Francouzský premiér Manuel Valls prohlásil, že EU musí vzkázat, že více uprchlíků už nepřijme. Ale, Manueli, takhle se přeci proti postupům Evropské unie neprotestuje. Hoši, vypusťte Tomia! (MK)
Napište komentář