Nejnovější

Kráska, zvíře a homosexuál

Zdroj: Flickr.com

KOMENTÁŘ: „Teplej sysel, teplá vydra, mečoun je gay taky. V potoce jsou teplý ryby, všude vidím teplý mraky,“ zpívají zpěváci již rozpadlé české kapely Nightwork. Ano, hot dog to není, ale zahřáté ušní bubínky mohou podvědomě zahřát celé tělo a zachránit tak člověka před umrznutím. Nebo taky ne.

Nicméně přestože kapela Nightwork dávno vychladla, tématika sexuálního chování, orientace, identity, genderu a vlastně sexu obecně je horká jako brambor, který buďto vyplivnete, rychle spolknete, nebo s ním v ústech děláte takové ty kreace, kdy si ho přehazujete z jedné části pusy na druhou a vydáváte při tom zvláštní, neidentifikovatelné zvuky. Možná vám kreace v puse nepřipomínají brambor, ale něco kontroverznějšího. Proč taky ne? Témata týkající se „odlišností“ jsou pro mnohé kontroverzní i dnes.

Disney bortí hranice, teplo přichází

Společnost The Walt Disney company chce bourat stereotypy, proto vkládá horký brambor do svých úst a snaží ukázat, že to, co je teplé, ještě nemusí být nepoživatelné. Takže do svého nového filmu Kráska a zvíře přidává demoliční kouli ve formě vedlejší dějové linky, na které se tentokrát místo Miley Cyrus bude houpat postava LeFou, která bude na vážkách se svými city ke Gastonovi. Jsem gay nebo nejsem? Jde pouze o obdiv nebo chtíč? Budou mě nazývat buznou, teploušem, bukvicí, nebo dokonce řiťopichem? Na tyhle otázky se bude LeFou pravděpodobně snažit najít odpověď. Jak moc zřetelná dějová linka bude, o tom se nemluví, ale podle režiséra Billa Condona se má jednat o první „převážně homosexuální okamžik“ v historii produkce Disney. Tato situace si žádá jediné – bojovníky za tradiční rodinu, kteří nebudou otálet a vezmou spravedlnost do svých rukou. Homofobové všech zemí, spojte se! Přichází hrozba větší než imigranti, přichází zkáza pro naše děti a děti našich dětí. Teplejší než Pat a Mat žijící pospolu bez partnerek. Bukvicovitější než dva králíci v jednom klobouku. Kdo nás zachrání tentokrát?

Ruský poslanec zahání teplo všemi možnými způsoby, větrákem, vějířem i zákony

Rusko! Zemák již automaticky vyplivl, a ještě pro jistotu desetkrát zašlápl, ruský poslanec Vitalij Milonov. Ten je jakýmsi místním bojovníkem proti homosexualitě a zároveň iniciátor zákona zakazujícího jakoukoli propagaci homosexuality před nezletilými osobami. Není tedy divu, že se o filmu Kráska a zvíře vyjádřil jako o „nemravné propagandě hříchů“ v dopise ruskému ministerstvu kultury. Ruskému publiku tak možná bude odepřen pohled na sexy Emmu Watson v hlavní roli, což je smutné, ale jistí to pirátské verze, které se jednoduše sto čtyřiceti miliónům obyvatel nevyhnou. (film bude nepřístupný pro diváky do 16 let, ale podobně je to i s péčkem a ničemu to reálně nebrání, pozn. red.) Budeme jim držet palce, přát hodně štěstí a myslet na ně, až přijde další trochu přiteplený film. A že jich pravděpodobně bude čím dál více. „Režisér Condon věří, že postava LeFoua vytvoří novou půdu pro zviditelnění LGBT komunity na plátnech kin,“ píše BBC a naznačuje tak možné rozšíření tohoto zkázonosného zvěrstva.

Jak naložíte s horkým bramborem vy?

Jan Žabka
Jan Žabka (Články)
Zatím stále studuje žurnalistiku na FF UP. Tam také organizuje Studentskou žurnalistickou konferenci. Podle některých se jedná o aktivního blbečka. Prý nesnáší zbytečnosti. Šéfredaktorský veterán.

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*