Nejnovější

Přehled: Dřív než půjdu na kutě, spočítám si labutě

Ilustrace Emy Kašparové

Přehled týdne od 17. do 23. července roku 2023.

Pondělí: Zákaz stavět věžičky aka mužiky z říčních kamenů v národních parcích (než kameny lidé vytáhnou z řeky, tak jsou pod nimi larvy a vajíčka). Tak bacha, až příště sáhnete kamen v řece, aby vás hnedka nesebralo komando. Nebo později tiše v noci ze spacáku. V kobkách KRNAPU si vás pak podají kopřivami. – Soud v Hradci Králové se dneska změnil v pevnost. Začal soud s velkopěstitelem marihuany Petrem Včelišem. Proč? Naposledy když stanul před soudem, tak jednání narušila sekta spolu s jeho partnerkou. Ta stojí za jakýmsi panem Macháčkem a snaží se (všelijak) vysoudit ze státu jeho údajné pohledávky a (zřejmě) zbohatnout. Tvrdí, že je jediný legitimní věřitel celé ČR. Ta navíc kvůli chybě v papírech při byrokratických lapálích pana Macháčka prý neexistuje jako taková. Vzácné – sekta, co nepřekrucuje náboženství, ale právo. (KL)

Úterý: Už minulý týden jsme vám přinášeli zprávy o teplotních rekordech. A tento v tom pokračujeme. Tentokrát mrkneme do Itálie, kde padl v Římě teplotní rekord a to 41, 8 stupňů. Není to rekord jen pro hlavní město, ale také pro celou Itálii. Tak pokud se chcete smažit jinde než u nás, Itálie je také možnost. – Kdo se ale téměř smažil, byli hasiči ve Švýcarsku. Hasili lesní požár, kvůli němuž bylo evakuováno přes dvě stovky lidí. – Poslanecká sněmovna má rozpočtový výbor. Přišel tam ministr financí Stanjura mluvit o státní kase. Kupodivu měl nejspíš co říct, a i když nás tížily rekordní schodky, tak se prej v červnu situace zlepšila. Uvidíme, jak dlouho to vydrží. – A na konec zvířátka. Vědci na dně oceánu objevili novou líheň chobotniček. Jé. – V Austrálii se přemnožili domácí kočky, nevědí, co s nimi, a tak vláda plánuje razantní krok. Chtějí nainstalovat roboty, kteří pomocí umělé inteligence rozpoznají kočku a potom po ní stříknou jed. To už sice není tak jé jako ty chobotničky, ale přemnožené kočky v Austrálii ohrožují tamní původní druhy. (AK)

Středa: Hnutí SPD jako jediné kritizuje obrannou smlouvu s USA. Tomio by asi raději podepsal ochranu s Ruskem. Protože to už má s naší ochranou zkušenosti z minulosti. – Jihoafrický prezident požádal o výjimku, aby nemusel nechat zatknout Putina na nadcházejícím summitu. „Prosimtě, Vláďo, nejezdi, já bych tě musel zajmout. Pošli raději Lavrova,“ psal nejspíš soukromě Vladimiru Putinovi. – V Anglii proběhlo každoroční královské sčítání labutí. Asi aby Karel III. věděl, kolik pečínek si může dopřát během svého panování. – Ředitel britské rozvědky uvedl, že se Ukrajincům podařilo za poslední měsíc osvobodit větší území, než Rusko obsadilo za celý rok. Takže vlastně Ukrajina již okupuje Rusko. Aha, karty se obrátily! Rychle přemalujte všechno do ruda. (TV)

Čtvrtek: Byl první den festivalu Colours of Ostrava. Celý ho otevírala kapela Zrní, ze zahraničních interpretů pak první vystoupila americká kapela One Republic. To bylo ještě než to tam přijel rozjet prezident, ale prý to taky stálo za to. – Ústecká Spolchemie se chystá vyrábět med. Ten potom budou rozdávat obchodním partnerům a když ho bude víc, tak i zaměstnancům. Jako vždycky, když to v Ústí cítím, tak bych si med vyrobený kdekoli v okolí nedala, ale nejsem partner ani zaměstnanec, takže ještě aby. (AH)

Pátek: Barbie vs. Oppenheimer? Ale ne, jedinou správnou odpovědí je Barbenheimer! Dva nejočekávanější snímky dorazily do kin a filmoví nadšenci šílí. Někteří uvedení obou počinů vnímali jako velkou soutěž, jiní se těšili, jak půjdou na oba filmy hned za sebou (premiéru měly snímky ve stejný den). Žádná bitva se nakonec nekonala, protože spojení režisérských počinů Grety Gerwig a Christophera Nolana se ukázalo jako trhák, co táhne. Jen za víkend duo Barbenheimer vydělalo celosvětově neuvěřitelných 520 milionů dolarů! V Česku se na Barbie přišlo podívat 103 388 diváků, pozadu nezůstal ani Oppenheimer s 88 419 návštěvníky. Tak na co čekáte, přidejte se k nim i vy! – Předměstím severoitalského Milána se prohnalo tornádo, které zranilo nejméně 12 lidí. Nejen to způsobilo ohromné škody, Lombardii zasáhly také silné bouře. V souvislosti s oběma pohromami museli hasiči vyjíždět k více než 110 událostem. – Ve věku 96 let zemřel americký jazzový a popový zpěvák Tony Benett. Nazpíval hity jako The Way You Look Tonight nebo Body and Soul. První zmíněnou skladbu později přezpíval i Frank Sinatra, který patřil mezi jeho velké obdivovatele. Za svůj život se Benett rozhodně stydět nemusí, povedlo se mu nasbírat 20 cen Grammy, tomu my říkáme velkolepý odchod! (JS)

Víkend: A máme za sebou španělské parlamentní volby. Vyhráli Opoziční lidovci s 33% hlasů. Bez podpory další strany bude pro Opoziční lidovce sestavit vládu velký problém. – A taky přináším novinky ze světa. V Brightonu už podruhé vyhořel hotel kvůli plísním. Nikdo není zraněný, ale byty kolem něj byly evakuovány a zkomplikovala se doprava. – Bílého ptáka už asi neuvidíte… Musk se zase nudí a chystá se změnit logo Twitteru na písmeno „X”. Jsme vůbec překvapení? (AR)

Redakce
Redakce (Články)
Houpacího Osla založili v roce 2014. Od té doby se složení redakce několikrát změnilo, duše webu ale zůstala stejná. Jsme studentská undergroundová redakce a píšeme o tom, co nás baví a zajímá.

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*