Nejnovější

Přehled týdne 30.5.-6.6.2022: Hodně dortu, více oslav a ještě více možných prezidentů!

Ilustrace Emy Kašparové

Pondělí: Muž převlečený za babičku na vozíčku hodil dort po Moně Lise, chtěl tak upozornit na poškozování planety. Něco jako když usnu při filmu a probudím se před koncem – nějak mi unikla ta souvislost. Pokud teda není od Marvelu, tam nepotřebujete vidět většinu stopáže. Jo a žádná šlehačka se přes silné neprůstřelné sklo nedostala, takový švih táta v sukni neměl. – Do republiky se vrátili hokejisté s bronzovými medailemi, v letištní hale se tak konala rozpačitá autogramiáda pro skalní fanoušky, chronické sázkaře a sběratele rádoby slavných osobností. (KL)

Úterý: Zázrak! Sněmovna něco prosadila bez obstrukcí. Na nové Lex Ukrajina shodla vládní koalice i opozice. Škoda, že když už se podaří takováto shoda, tak až na zákonu, který zpřísňuje vyplacení humanitárních dávek a zkracuje dobu státního pojištění pro ukrajinské běžence. Jediné, co tak má vláda a opozice společného, je touha po dupání po lidech bez domova. – A hned další zázrak! Evropská unie se shodla na zákazu ruské ropy. Samozřejmě si některé státy vyjednaly výjimku. Mezi nimi je i Česká republika. Je vlastně dobře, že členské státy, které jsou na ruské ropě opravdu závislé, nemusí okamžitě uzavírat bezinky a vracet se ke koňským povozům. Skvělý krok. Posíláme pusa a klíčenku směr Brusel. A fakáče do Maďarska – Česká televize bude propouštět, vypne ČT3 a omezí sport. Ale ne, koncesionářské poplatky zvedat nemusíme. – A na závěr zvířátko! Hamáček prohrál soud se Seznamem. Myslím, že stejně jako Hamáček jsou překvapeni úplně všichni. Ze začátku to totiž opravdu vypadalo, že si Hamáčkova obvinění Kroupa tak trochu vycucal z prstu. (JŠ)

Středa: V Roztokách u Prahy hořelo Alzheimer centrum. Na následky zranění bohužel dva lidé zemřeli a spoustu dalších bylo zraněno. V následujících týdnech bude probíhat vyšetřování, jak k tomuto tragickému požáru došlo. Podle mě je však více než pravděpodobné, že vyšetřovatelé dojdou k závěru, že někdo zapomněl vypnout sporák. Naštěstí na tuto velmi traumatizující událost všichni zúčastnění brzy zapomenou. – Když to vezmu z druhého konce, tak byl dneska den dětí! Přeplněná hračkářství, řady na zmrzlinu a taky všude strašně moc křiku. Nevím, jestli to má něco společného s předchozí zprávou, ale já dneska nic nedostala. Au. – Ve středu se po Česku začaly objevovat nové billboardy SPD. To by nebylo nic zvláštního, kdyby si spousta lidí na sociálních sítích nemyslela, že se jedná o fotomontáž…To by vlastně asi také nebylo nic zvláštního, když se jedná o SPD. Billboardy ale parodují reklamu Andreje Babiše se sloganem „Za Babiše bylo líp“. Podle SPD bude „Za Okamury ještě lépe.“  O oficiální kampaň SPD před komunálními volbami prý ale nejde. Ta začne v druhé polovině června. Třeba se ale jedná o začátek prezidentské kampaně Tomia Okamury. To by mohla být ještě velká zábava…(MK)

Čtvrtek: Královna Alžběta II. slavila 70 let vlády, a to pěkně hlasitě! Slavnostní vojenský průvod doprovodil křik prince Louise, který královské etiketě zatím moc nedává a radši by si s těmi stíhačkami hrál, než na ně celou dobu jen koukal. A já ho chápu. – Dnes v Praze do dopoledne nefungovala elektřina. Půjde to postupně. Šetříme. – Za Babiše bylo líp! Jo no, kdyby byl totiž stále u vlády, neschválil by jednorázový příspěvek 5000Kč, ale vyplácel by každý měsíc! A rozdat něco ze svého majetku by se mu nechtělo? To by potom už reálné bylo. – Prezidentka? Možná ano, kandidaturu oznámila Danuše Nerudová. Že ji neznáte? To sama přiznává v propagačním videu. To je tedy start. (TL)

Pátek: V západní části Moskvy hořelo obchodní centrum. Za poslední tři měsíce se v Rusku  takových požárů objevilo tolik, že už jsem je přestal počítat. Na té karmě něco přeci jenom nejspíš bude. – Americký prezident Joe Biden vyzval po sérii útoků střelců k přísnějším kontrolám zbraní a zákazu některých typů pušek. Na odpor ale nejspíš narazí u části republikánů, kteří z nějakého nepochopitelného důvodu prodej útočných pušek berou jako “freedom.” Většinou jsou to ti stejní politici, kteří považují potrat za vraždu za všech okolností. Asi to přelidnění chtějí kompenzovat, no. – O řádné leknutí se postaral muž ve slovenské Seredi. V kufru auta totiž přivezl na policejní stanici minu z druhé světové války. Nakonec se ukázalo, že sice nebyla nebezpečná, ale vždycky je lepší nechat to profesionálům. Hlavně, že se nikomu nic nestalo. (ŠF)


Víkend: Covid tu s námi stále je a možná i ještě bude. Do covidové izolace se dokonce dostal i pirátský ministr pan Lipavský. Tak mu přejeme lehký průběh. – Ke svým třináctým vítězstvím z Roland Garros si Rafael Nadal může připsat další. V neděli ve finále porazil Caspera Ruuda. – To by nebyla Amerika, aby se tam přes víkend ani jednou nestřílelo. Smutnou událostí bylo střílení v části Filadelfie, kde zemřeli 3 lidé a 11 jich bylo poraněno. – Češi a Němci již nejsou nepřátelé. To zaznělo na sudetoněmeckém sjezdu od bavorského premiéra. Poprvé na sjezdu zazněla i česká hymna. – Ten Putin nezavře tu pusu a nezavře. Pohrozil Západu, že pokud začne na Ukrajinu dovážet rakety dlouhého doletu, tak se při útocích zaměří i na cíle, které doposud nezasáhl. – Zase ta ČSSD… Tentokrát se vyznamenali tím, že utratili za volby 0 30 milionu víc, než si schválili. Nojo co na děláš, život. (TŘ)

Redakce
Redakce (Články)
Káva a publicistika, humor a mládí. Před spaním místo Andersena pročítáme Aristotela nebo alespoň studie o mikroekonomii. Jsme hipsteři, kavárenští intelektuálové a především outsideři. Reagujeme na zpupnosti a neautenticity světa, které vidíme tam, kde končí naše brýle.

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*