Nejnovější

Přehled týdne: 22. – 28.11.2021: Nouzový stav, nový spin-off viru a prezident v akváriu

Zdroj: Facebook, Babblebam

Pondělí: Talibán zakázal vysílání televizních seriálů, ve tkerých vystupují ženy. Hej pamatujete, jak nás USA všechny ujišťovalo, že práva žen nebudou omezena? Tak teď tu máme opět alžbětinské herectví. – V Praze se sešli demonstranti. Schválně jestli uhodnete, kvůli čemu. Samozřejmě, nikdo jiný než odpůrci covidových opatření v téhle době neprotestuje. – Vyšetřovatelé uzavřeli případ Jana B., který letos v březnu zastřelil ve svém domě lupiče, jako nutnou sebeobranu. To bych řekl, když vás někdo probudí rachocením uprostřed noci ve vašem domě a mává okolo sebe sekerou. To na chladnokrevnou vraždu vážně nevypadá. – Česká televize si na seniorskou stanici ČT3 už zvykla a plánuje ji provozovat trvale. Bylo by neskutečně vtipné, kdybychom se za čtyřicet let učili o pandemii jen jako o nenápadné poznámce vysvětlující zrod ČT3. (JL)

Úterý: Zlínský kraj zavádí nová opatření a omezuje hromadné akce. Zatím to vypadá jen jako další kolo deja-vu, se kterým žijeme už od loňského roku a které polarizuje společnost. Ale pozor, tenokrát se k tomu přidává nový prvek, když Vojtěch zmínil možnost povinného očkování pro určité skupiny. Uvidíme, jak to zamíchá se současnou velice výbušnou náladou. Jistě lze říct jen jedno: rok 2022 bude zajímavý. – V Bulharsku zemřelo při nehodě autobusu 46 lidí. Z toho si legraci dělat nebudeme, mrtvých už bylo a bohužel ještě bude za poslední dobou až příliš moc. Zbývá jen popřát těm sedmi přeživším celé nehody brzké zotavení. Dnes zemřela také francouzská herečka Marie Versiniová, která hrála Nšo-či ve Vinnetouovi. Co nato říct jiného než přiznat si, že dnešek za nic nestál a tobě milý čtenáři popřát, ať jsou přehledy pro další dny o něco optimističtější. (Spoiler: Nebudou) (Ogo)

Středa: Máte málo problémů a stále přemýšlíte, co dát dětem pod stromeček? Udělejte si další! Teda, k tomu jsem se zrovna dostat nechtěla, ale rozhodnutí samozřejmě nechám na vás, že ano. Já jsem vám spíš chtěla doporučit magnetické kuličky. Česká obchodní inspekce totiž varuje, aby je rodiče svým dětem nekupovali, protože je děti polykají. A to nejen po jedné kuličce. Na snídani spolknou jednu, k obědu si dají další a k večeři slupnou ještě dvě. A jestli jste měli fyziku, tak asi víte, že magnety se přitahují. Takže si jistě dokážete představit, co se pak v dětském těle s kuličkami děje. – Jestli ještě stále nejste očkovaní a chcete nasávat v hospodě jako za starých časů (ovšem ne tak úplně), možná budete mít tu možnost! Nová vláda totiž chce opět uznávat testy. Tož neočkovaní, doufejte! – Dneska je to přesně 30 let od smrti legendárního Freddieho Mercuryho. Možná by tu s námi ještě byl, kdyby si svůj život neužíval tak za 10 lidí. Ale jak by řekl: “Who wants to live forever?” A něco na tom bude, ten týpek měl recht. (MK)

Čtvrtek:
Dnes byl schválen nouzový stav s platností od páteční půlnoci. Ještě stále premiér Andrej Babiš tak učinil na 30 dní. Podle jeho proměnlivých prohlášení by jeden ani nedoufal, že se opět od května setkáme. Pro teď se ale můžeme rozloučit návštěvou vánočních trhů, restaurací po 22. hodině a klubů. O pokračování či ukončení nouzového stavu už ale bude rozhodovat nová vláda. Snad. – Konečně se nám uzdravil pan prezident… alespoň na chvilku. Po ranním propuštění do domácí péče se pan prezident vrací zpět do nemocnice s covidem. Ano, zní to smyšlený scénář Šťastného pondělí, ale je to realita. Teď už jenom tipovat, kdo z vlády padne jako další. – Na ukrajinských hranicích už nějakou chvíli přešlapují ruské jednotky. Podle vojenské rozvědky na Ukrajině jednotky zaútočí na přelomu ledna a února. Případný útok by slovy ukrajinského ministra zahraničí Rusko přišel draho a způsobil mu “politické, ekonomické a lidské ztráty”. Co se honí Putinovi hlavou, nikdo neví. Ale snad se to brzy vypaří, to by byla jediná přijatelná ztráta. (TL)

Pátek: Ode dneška končí vánoční trhy a hospody můžou mít otevřeno jen do desíti večer. Zase. Zpívat však ještě nezakázali a proto si můžeme na melodii Co jste hasiči zanotovat tuhle písničku: “Ne-ní na-dě-jé, všichni um-ře-mé… – Ruský soud zrušil tamní nejstarší lidskoprávní organizaci. Kritici zatím vidí politický boj, ale možná, že soudce jen trápilo plýtvání zdroji. Každý totiž ví, že v Rusku nikdo lidská práva neporušuje. – Prezidenta propustili z Ústřední vojenské nemocnice. No, spíš než propuštění by se hodilo říct, že si Miloš Zeman udělal výlet za chvíli se totiž vrátil. A upřímně, v situacích, jako jsou tyto se musí člověk sám sebe ptát, jestli se na psaní přehledů nemá vy*rat, protože tohle se už glosovat nedá. (Ogo)

Víkend: Jak se asi má náš ministr zdravotnictví Adam Ken Vojtěch? No, není to žádná sláva, chytl covida a jeho otěže již převzal emeritní superministr Karel Havlíček. Ten slíbil, že opatření ještě zpřísní a všechny ty mlaďochy a neočkované člobrdy jednou provždy rozpráší. – Miloš Zeman má covid. To už víme. Ovšem vůbec to nevadilo při jmenování Petra Fialy premiérem. Zeman se skryl do skleněné kostky a život jde dál. Přece se nebudeme zastavovat nad přenašečem delty, když tu máme ten omikron! – Ministr vnitra Talibánu prohlásil, že si přeje mírové vztahy s celým světem. V tajném dodatku však stálo, že vraždění oponentů, nadvláda nad ženami a veřejné bičování je tou správnou medicínou, kterou by měli vyzkoušet úplně všichni. – Kdo v neděli vyrazil na cestu vlakem, tak udělal velkou chybu. Díky popadaným strůmům, zavátým výhybkám a bohužel také neočekávaným sebevrahům hlavní tah Praha – Ostrava prakticky celý den stál. Inu, příroda stále vládne pevnou rukou a člověk stále nemá v ruce nástroje, kterými by ji přechytračil. (SPH)

Redakce
Redakce (Články)
Káva a publicistika, humor a mládí. Před spaním místo Andersena pročítáme Aristotela nebo alespoň studie o mikroekonomii. Jsme hipsteři, kavárenští intelektuálové a především outsideři. Reagujeme na zpupnosti a neautenticity světa, které vidíme tam, kde končí naše brýle.

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*