Nejnovější

Přehled týdne: 6. – 12.9. 2021: I rate this 9/11, Tinder hypotéky a cesta se strýčkem na Krym

Zdroj: Wikimedia Commons, Aspensti

Pondělí: Věděli jste, že v Temži žijí tuleni? V ústí anglického veletoku jich žije přes tři tisíce. Kdo by to byl řekl, že v Británii může existovat dostatečně čistá řeka, aby v ní přežilo vůbec něco, natož pak tuleni. – Británie vůbec dneska perlí. Soud osvobodil mladíka obviněného z neonacismu s podmínkou, jejíž součástí je vyškrtnutí neonacistických materiálů z jeho knihovny a jejich nahrazením klasickou literaturou. A ještě ho z toho budou zkoušet. Upřímně doufám, že to zabere, protože jestli jo, bude to hrozně vtipné. – Talibán oznámil úplné dobytí Afghánistánu včetně poslední vzpurné provincie Pandžšíru. Tím asi také končí válka v Afghánistánu, po dvaceti letech. Je to pěkně divný pocit. Pěkně antiklimatický. – Jo a umřel Jean-Paul Belmondo. To kdybyste o tom náhodou doteď nezaslechli. (JL)

Úterý: Vědci vyvinuli nový test na protilátky vůči vy-víte-čemu. Má rozlišit ty, které poskytují proti viru skutečnou ochranu od těch, u kterých to tak jisté není. Ve veřejném prostoru tak můžeme v následujících dnech očekávat faktickou a nepolitickou diskuzi o tom, jak s těmito poznatky naložit. Podobně také můžeme očekávat, že vyfukováním kouře do vody vznikne zlato. Realita však nejspíš půjde jinou cestou. – Nejvyšší soud umožnil odškodňovat následky povinného očkování v letech 2014-2020, kdy to kvůli legislativní chybě nebylo možné. Na tom by nebylo nic tak zajímavého. Jde ale o možnost připomenout, že Václav Klaus mladší, který dnes proti vakcínám brojí, to ve svém blogu kdysi označil za blbost. To mimochodem nemá žádnou informační hodnotu, uvádíme to spíš pro zajímavost. – Jan Hamáček vypovídal na policii ohledně své plánované cesty do Moskvy. Celá situace zatím působí velice zamotaně a nám nezbývá než popřát pevné nervy policistům, kteří jí budou muset rozplétat. (Ogo)

Středa: Tinder a seznamka? Bejvávalo. Kvůli vysokým cenám nemovitostí lidem na Novém Zélandu teď Tinder slouží jako aplikace, kde místo spřízněných duší hledají parťáky, se kterými by si mohli vzít hypotéku. – A u nás v Česku se na Tinderu budou brzy hledat parťáci na společnou koupi mléčných výrobků. Českým mlékárnám totiž opět stouply náklady. Jakoby nestačilo, že na máslo šetříte 3 výplaty. – Věříte navigacím? Protože jeden český řidič jim plně důvěřoval a místo cesty domů si udělal “pěkný” výlet až do Rakouska. Jel hlava nehlava po turistické stezce a i přes zákazy vjezdu svou cestu stále nevzdával. Když se s autem zasekl uprostřed ničeho, došlo mu, že bude asi něco špatně. Achjo, staré dobré papírové mapy..(MK)

Čtvrtek: Po čtyřech letech snahy promluvit s policií se konečně Andrej Babiš junior dočkal. Vyprávění o svém výletu na Krym se strýčkem Protopopovem vystačilo na pět hodin. Takže teď už jen čekat další čtyři roky na výsledek vyšetřování. – Ve Francii budou mít ženy do 25 let antikoncepci zdarma. Již do této doby byla hrazena dívkám do 18 let, ovšem kvůli ceně a počtu potratů vláda rozhodla věkovou hranici posunout. Za ženy říkám ano! Od 1. ledna příštího roku by měl být zákon platný. – Ve čtvrtek ve Francii proběhlo i rozloučení s hercem z Jean-Paul Belmondem. Vystavená rakev byla k vidění na nádvoří Invalidovny pro více než 1000 lidí (samozřejmě s testem či očkováním). Takovou show Paříž naposledy zažila při pohřbu bývalého prezidenta Jacquese Chiraca roku 2019. (TL)

Pátek: Největší očkovací centrum v Česku, v hale O2 Universum, ukončilo svůj provoz. Co takhle vyznamenat všechny ty, kteří se na jeho fungování podíleli, když už se budou rozdávat těm, kdo halu státu pronajali? – Podzimní listí, maturitu jistí! A to doslova, 96 procent studentů ji na tento druhý pokus složilo. Gratulki, neříkejte jim ale, kolik toho budou mít každý semestr na vysoké škole… pokud nepůjdou studovat žurnalistiku. – Studio N se ve svém podcastu zabývá zrušením testování dětí ve školách. Jaké jsou pro to důvody? Ano. Jedním z nich je ten, že Správa hmotných rezerv nemá dostatek testů. A druhý si odvoďte, ale zažíná na „v“ a končí na „olby“. – Lukašenko po jednání s Putinem prohlásil, že Rusko chce pohltit Bělorusko. Aby ne, když do něj investuje pomalu víc než do své země. (Lab)

Víkend: Tuto sobotu uběhlo 20 let od děsivých útoků islamistů na významné cíle ve Spojených státech: na Dvojčata, Kapitol a málem i na Bílý dům. Bohužel se dnes najde velké množství internetových hlupáků, kteří za těmito útoky vidí snahu tehdejší americké vlády o ospravedlnění invaze do Afghoše. Jenže tak to určitě nebylo, rod lidský je těmito jedinci vážně ohrožen, musíme je podchytit a eliminovat. – Nechcete se nechat očkovat? Nepustí vás za prací do Čech? Tak v tom případě vás na Slovensku určitě zaujme program Roberta Fica, tedy člověka, kterýho totálně ovládla Kočnerova agentka Mária Trošková. A to je ještě mnohem horší skutečnost než existence jakéhosi Volného bloku. – Uplynulý víkend byl ve znamení vážných dopravních nehod. O těch si tu ale vyprávět nebudeme. Je tu totiž mnohem zajímavější příběh muže z Uherskohradišťska, co si koupil starou ojetinu za pár táců a po pár metrech jízdy ji zrušil nárazem do stojícího auta. A ještě k tomu byl nametenej, takže přišel i o řidičák. (SPH)

Redakce
Redakce (Články)
Káva a publicistika, humor a mládí. Před spaním místo Andersena pročítáme Aristotela nebo alespoň studie o mikroekonomii. Jsme hipsteři, kavárenští intelektuálové a především outsideři. Reagujeme na zpupnosti a neautenticity světa, které vidíme tam, kde končí naše brýle.

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*