Nejnovější

Přehled týdne: 9. – 15.8.2021: (ne)chceme migrante, SPD přebírá fotky a Tálibán Kábul

Zdroj: Wikimedia Commons, Kamran.nef

Pondělí: Prostějov zůstává Prostějovem. Chlapík okradl chlapíka o lahve s pivem a okradený chlapík pak okradl kradoucího chlapíka o mobil a notebook. Karma je fajn věc, ale občas potřebuje pomoct, jak se zdá. – Ve Francii zatkli Rwanďana, který poblíž Nantes zbil a zavraždil kněze. Ten samý Rwanďan, který v Nantes stál u požáru katedrály. Co proti těm katolíkům má? – Česká televize oznámila, že v září začne vysílat volební spoty. Připravte se, kamarádi, čeká nás tradiční nával schadenfraude. – Německé letectvo pošle na přehlídku Dny NATO v Ostravě dva obrovské přepravní letouny. Kolik myslíte, že se jich vrátí? Přece jen, půjčovat něco takového do Česka… (JL)

Úterý: Syn královny Alžběty princ Andrew byl obviněn ze sexuálního zneužívání. Do celé situace je navíc podle obžaloby zapojen i dnes již mrtvý finančník Jeffrey Epstein, který byl obviněn z mnoha skandálů sexuální povahy. I kdyby se toto obvinění prokázalo, naštěstí pro prince Andrewa se nejspíš rozbouřenému davu nebude chtít platit post-brexitová cla na dovoz gilotin z Francie. – A u násilné změně subjektů na objekty ještě zůstáváme, Čína odsoudila k trestu smrti kanadského občana za pašování drog. Původně měl sice jít “jen” do vězení, ale rozsudek se dramaticky zpřísnil poté, co v Kanadě zadrželi dceru zakladatele firmy Huawei. Tato shoda je samozřejmě čistě náhodná, že? Že? – A nyní zpráva o událostech, při nichž umírá jen výrazně méně mozkových buněk: Ústavní soud zrušil vyhlášku obce Heřmanův Městec, která zakazovala pití alkoholu na veřejnosti. Protiprávně totiž dávala výjimku akcím, které pořádalo město samotné. Protože jakkoliv je to v české kotlině neobvyklé, pravidla musí dodržovat i ti, kteří je píšou. (Ogo)

Středa: Okamurova SPD použila bez svolení ve své kampani fotku pěveckého spolku Újezdská Rozmarýna. Předsedkyně spolku sice požádala o stažení fotky, ale je jisté, že to nebyl první ani poslední takový případ. –  Polský parlament přijal kontroverzní zákon namířený proti televizi TVN, která je k současné tamní vládě kritická. Ještě že nebyla kritická k Bohu, to by její zaměstnance rovnou asi popravili. – Italská sopka Etna je velice šikovná, protože zvládla vyrůst hned o několik desítek metrů. Podle odborníků jde o vulkanickou aktivitu, ale já si myslím, že se chtěla prostě jenom předvést. (VK) 

Čtvrtek: Nová příležitost pro studenty medicíny. Karlova univerzita navázala spolupráci s největší izraelskou nemocnicí. Na 1. lékařské fakultě UK mají ze studenti z Izraele největší zahraniční zastoupení, nyní se tak otevírá možnost stáže i pro české studenty. Stáž v jedné z deseti nejkvalitnějších zdravotnických zařízení na světě tak určitě stojí za to. – Polský parlament přijal mediální zákon mířený vůči televizi TVN. Zákon by měl umožňovat vlastnictví médií jen společnostem Evropského prostoru. Což je problém, televize patří americké společnosti Discovery. Zákon má podle odpůrců umlčet kritiku televize vůči polské vládě. Nyní zamíří do senátu, kde snad i skončí. –  Chraňme se proti vodě kohoutku. Vědci zjistili, že pít vodu z kohoutku po návratu z dovolené či delšího odjezdu muže způsobit menší zdravotní potíže. Taková voda, co zůstane v potrubí delší dobu, muže obsahovat až třikrát větší množství kovu než doporučené denní množství. Za zjištěním stojí brněnští vědci z Mendelovy univerzity. Sakra, tak snad ještě platí aspoň pravidlo 5 sekund při dopadu jídla na zem. (TL)

Pátek: Česko bude pokračovat v deportaci Afghánců, řekl Hamáček. Tak to aby si stát pohnul, Tálibán bude v Kábulu zanedlouho. – Tak ty požáre v Řecku jsou pod kontrolou. Teď už ale zase hoří jinde, a nejsou to jen lesy. – Progresivní KLDR odvysílala první záběry z olympiády. Po dvou dnech od jejího skončení. Byl to ženský fotbal a stejně Korea prohrála. – Tři firmy, které se ucházejí o dostavbu jaderného bloku v Dukovanech, souhlasí s účastí v bezpečnostním posouzení. Myslíte, že ještě prezidenta informují o těchto novinkách? Kdoví, co by na to řekl… (Lab)

Víkend: Radikální hnutí Taliban se bez boje dostalo až do Kábulu, což znamená konečnou porážku vojenské mise USA. Inu, Afghánistán byl vždy jen pohřebištěm impérií. – Po penězích nabídl afghánským tlumočníkům ministr Kulhánek i azyl. Otázkou je, zda-li to ještě k něčemu bude. Zatím je nejpravděpodobnější, že je podříznou a pak to pošlou do světa. – To Haiti je snad prokleté. Nejdřív záplavy, pak chudoba, vražda prezidenta a nyní zemětřesení. Tohle asi nebude místo pro život. – Ruský komik Idrak… s příjmením zcela nevyslovitelným… si udělal srandu ze všech Rusů, protože je obvinil z toho, že si na postel mažou hovna. Absurdní, co? Ještě absurdnější je trest: deset dní natvrdo! (SPH)

Redakce
Redakce (Články)
Káva a publicistika, humor a mládí. Před spaním místo Andersena pročítáme Aristotela nebo alespoň studie o mikroekonomii. Jsme hipsteři, kavárenští intelektuálové a především outsideři. Reagujeme na zpupnosti a neautenticity světa, které vidíme tam, kde končí naše brýle.

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*