Nejnovější

Přehled týdne: 5. – 11.7 2021: Mikrofon dostal flákanec, Bělorusko likviduje a Maďarsko, žádáme solidaritu!

Zdroj: Twitter, FrogsRevenge

Pondělí: V Mexickém zálivu začala hořet ropa unikající z prasklého ropovodu. Do pytle, to je zase rok poctivého třídění plastů v háji. Pro celou republiku. – Madridská radnice řeší důležité problémy o tom, jestli na ní má či nemá viset duhová vlajka dlouhá 700 metrů. Ale ono zase tohle je problém, který řeší v tomhle období prakticky každá velká evropská radnice, takže nemá smysl se jim moc posmívat. Už aby tu byl podzim, kdy gayové zase přestanou existovat a bude od těhle sporů klid. – Papež František skončil v nemocnici po operaci střeva. Prý se z toho ale dostane, takže vtipy o tom, jak ho musí mít Bůh (ne)rád, jsou v tomhle případě docela bezzubé. – A ve Skandinávii je vedro. Teda, větší vedro než by tam normálně mělo být. Aktivistka Greta Thunbergová to komentovala slovy, že asi půjde o nějakou náhodu a že to rozhodně nemá nic společného s… tak nějak vším, co tady děláme. Aah, z holky už nám roste rozčarovaný cynik. Jen tak dál, lepší už to nebude. (JL)

Úterý: Naprosto nezávislý soud poslal v Bělorusku na 14 let do vězení jednoho z Lukašenkových protikandidátů z loňska, přičemž ta obvinění určitě nebyla vykonstruovaná. Máme jediné štěstí, že běloruský diktátor nemá v česku na rozdíl od některých svých kolegů podporovatele na vysokých místech. – Česko-slovenské hranice se uzavřely ze strachu před mutací delta. Slováci si zřejmě spletli svou zemi s Tchaj-wanem nebo Austrálií, protože nikoho jiného zatím uzavřené hranice uchránit nedokázaly. – Český národ, známý tím, že až příliš často spolupracuje se svými utlačovateli, si připomněl památku člověka, který byl naopak svým zásadám pevný a neváhal za ně obětovat život. Ale hej, den volna se hodí, ne? (Ogo)

Středa: Poslanec Volný se opět vyznamenal. Místo výhružky, že někdo dostane flákanec, se tentokrát nevyjádřil vůbec. Když píšu vůbec, myslím fakt vůbec. Prostě mlčel. A to tak dlouho, dokud ho neodvedla policie. Bránil se tak úporně, že zdemoloval mikrofon i pult. – V Praze se demonstruje. Samozřejmě kvůli protikoronavirovým opatřením. Kvůli čemu jinému by se teď taky demonstrovat dalo, že ano. Průměrné IQ by demonstrující skupinka dohromady nejspíš nedala. – Haiti. Důkaz, že ani doma se nemůžete v klidu vyspat. V noci tam totiž zastřelili prezidenta Moïse. Dočasný prezident Joseph vyzývá obyvatele, aby se nebáli a nevyvolávali paniku. Jasně, buďte v klidu, jen se tu po nocích střílí politici. (MK)

Čtvrtek: Trump žaluje. Tentokrát všechny socky, které ho zablokovaly a zrušily mu účet, přesně Facebook, Twitter a Google. Jak se karty obrací, omezování projevu, cenzura a osobní svoboda je najednou validní téma. – Cenzura zastihla i Maďarsko. Proti zákazu zobrazování jiné než heterosexuální orientace vystoupila více než polovina evropských zemí. Dokument o podpoře LGBT+ komunity však Babiš odmítá podepsat. Je to tak další smutná reakce naší vlády. A tak můžeme být rádi, že se to u nás (zatím) nevyvíjí stejným směrem. – Adam Vojtěch nemá kde bydlet. V obci Včelná mu starosta zrušil trvalý pobyt, stydí se za něj. Adam se asi na své letní turné připravoval moc hlasitě. Škoda, tak až při dalším rozvolnění. (TL)

Pátek: Premiér Babiš požádal Maďarsko o solidaritu, vypůjčí nám dalších 200 tisíc vakcín. Tak aspoň, že už se tomu rovnou říká „výpůjčka“ a ne „dar.“ – V červnu ubylo lidí bez práce, nezaměstnanost se tak drží na 3,7 procentech. Co na to skoro 60 tisíc zkrachovalých podnikatelů? – Prezident Biden vyzval svůj ruský protějšek, aby zasáhl proti hackerům, kteří útočí na firmy v USA. Putin mu jistě vyhoví a zasáhne, vždyť už v minulosti přece zasáhl i do amerických voleb… proti Bidenovi. (Lab)

Víkend: Delta mutace, rostoucí číslo R a smrt ženy, co měla obě mutace zároveň. Tyto ukazatele nám říkají, že bychom s tím očkováním měli něco dělat. A co takhle očkovat na nádražích? A jo, ono to už někoho napadlo… – Již delší dobu sleduji některé mé přátele, jak si užívají rychlou a nebezpečnou jízdu autem. Nepřeji jim nic zlého, ale možná to jednou skončí jak na festivalu CarWars na Lounsku, kde se závodníci nejdřív “napili” a pak došlo ke smrtelné nehodě. – No nic, mám tu něco pro fanoušky kopané. Majestátní soutěž EURO 2021 nakonec vyhrálo mužstvo Itálie, a to v souboji s bojovnými Angličany. Sakra, to se mi nějak nezdá. Kdysi mi totiž někdo tvrdil, že tuto soutěž vždy vyhrají Němci. Inu, taková je doba. – V Belgii vynalezli software, který upozorní na nepozorné poslance, hrající si se svými škatulaty. Nápad je to jistě dobrý, ale pokud by se měl použít v našich podmínkách, tak bych doporučil přidat identifikátor spáčů, a to i přesto, že Kája Schwarzenberg již spí v pohodlí domova. (SPH)

Redakce
Redakce (Články)
Káva a publicistika, humor a mládí. Před spaním místo Andersena pročítáme Aristotela nebo alespoň studie o mikroekonomii. Jsme hipsteři, kavárenští intelektuálové a především outsideři. Reagujeme na zpupnosti a neautenticity světa, které vidíme tam, kde končí naše brýle.

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*