Nejnovější

Přehled týdne: 14. – 20.6. 2021: KLDR utahuje opasky, deviantní homoseksualisté a kauza Kuciak zpět ve hře

Zdroj: Wikimedia Commons

Pondělí: V Maďarsku vypukly protesty kvůli tomu, že vláda chce zakázat debaty o homosexualitě. Takže říct někomu ze srandy, že je gay, by už nebylo povoleno? To bych taky šel protestovat. – Vladimír Putin v rozhovoru pro televizi NBC k otázce Navalného napřímo řekl, že Rusko nemá ve zvyku někoho zabíjet. No, aspoň že má Putin smysl pro humor, to se cení. – V Česku zemřelo za první čtvrtletí 46 tisíc lidí, nejvíc od vzniku samostatné České republiky. Pokrok se prostě zastavit nedá. – A v Bruselu probíhá summit NATO, na kterém se právě Piráti hájí před útoky ze strany Andreje Babiše. Ten totiž v náhlém záchvatu génia začal Piráty absolutně nesnášet a přišil jim na program nesmírné množství nápadů jako legální polyamorii a možnost bránit své náboženství se zbraní v ruce. Jako chápu, o co mu jde, ale taky by si mohl Babiš uvědomit, že takhle zní Piráti o dost víc cool než doopravdy jsou. (JL)

Úterý: Snaha o postavení Čínské univerzity v Budapešti pokračuje, nadace, která ji má stavět, už dostala pozemky. Vláda Viktora Orbána tak znovu ukazuje, že jsou jí bližší diktátoři z východu než Evropská Unie, které je přitom Maďarsko členem. Ptal bych se, zda není nějaký způsob, jak je vykopnout, ale vzhledem k Andyho účetní gymnastice bychom nejspíš letěli hned druzí. – Slovenský nejvyšší soud vrátil do hry případ Kuciak a ať už to za pár měsíců (nebo dokonce let) dopadne jakkoliv, bude zas o čem psát. – Česko dnes opustil první z amerických konvojů a my můžeme být rádi za spojence, kteří nás motivují ke cvičení. Každý z takovýchto přejezdů totiž motivuje dost lidí, aby zvedli zadky a šli na procházku s cílem si konvoj prohlédnout. A to se vyplatí! (Ogo)

Středa: V Jihoafrické republice našli diamanty. Teda jenom prý. Lidé ale na potvrzení nečekají a začínají další diamantovou horečku. Takže popadněme zbraně a pojďme se pomlátit kvůli pár lesklým kamínkům. – V Ženevě došlo k summitu Ruského prezidenta Putina a prezidenta USA Bidena. Třetí světová ještě nezačala, takže to můžeme označit za úspěch. – Poslanecká sněmovna rozhodla o tom, že na dostavbě nového bloku Dukovan se nebudou moci podílet firmy z Ruska a Číny.  Druhý díl Vrbětic se tedy snad odkládá na neurčito. (VK) 

Čtvrtek: Jak lépe strávit den, než se dobrovolně připalovat v teplotě nad 30 stupňů na Václaváku. Primark zde otevřel první českou pobočku, kterou během dne pohltili milovníci laciných hadříků. A jít si nakoupit v klidu jiný den… Trapný! Pojďme prostát celý den ve frontě a poté se kolektivně nechat postřídat vodou z hasičské hadice! – K vodě má blízko i fotbalista Christiano Ronaldo, dal to jasně najevo na tiskovce, při které ze stolu sundal lahev s Coca Colou a nahradil ji vodou. Díky svému gestu společnosti Cola Cola během dne klesly akcie i tržní hodnota společnosti. Tomu se teprve říká influencer! – Dělníci na Příbramsku odstranili poslední telefonní budku. Existence budek v poslední době ztrácí smysl, i přimo v Hlubyni, kde se poslední telefonát uskutečnil před dvěma lety. Technologický rozvoj nás nemine, tak snad po těch chytrých telefonech budeme jednou chytří i my sami. (TL)

Pátek: Vašek Klausů oslavil v zahradách Pražského hradu své 80. narozeniny. A popřál mu dokonce i prezident Zeman. Zároveň ho vyzval, aby se vrátil do politiky. Otázkou není, co by bylo, kdyby se Klaus vrátil, ale jestli Zemanovo přání je podle Klause levicové nebo pravicové. – SPD zůstává na listině extremistických stran u nás, píše ministerstvo vnitra. Stejně je to k popukání, že největší xenofob a vlastenec v Česku je Japonec. – Ta stránka, kde se setkávají miliony lidí buďto pozdě večer, nebo když nikdo není doma, Pornhub, čelí obvinění, že zveřejnila vide… porno, kde jsou zneužívány desítky žen. Zase. – Kim Čong-un oznámil, že KLDR se musí připravit na konfrontaci s USA. No já vám nevím, ale přijde mi, že jediné, na co by se měla KLDR momentálně připravit, jsou utáhnuté opasky kvůli hladomoru. (Lab)

Víkend: V americkém městě Newark vztyčili sochu George Floyda. To byl ten pán, co měl na svědomí několik krádeží a nakonec byl eliminován velmi nevhodným způsobem. Inu, vždycky budou existovat dva tábory, všeobecný konsensus neexistuje. – Marine Le Pen pokračuje v předvolební kampani, jejímž cílem je vyhrát prezidentské volby. A nutno dodat, že tato kamarádka Tomia Okamury má mnohem vyšší šance na výhru než při posledním souboji s Macronem. – A ozval se i Jaroušek Foldyna. Homosexuálové jsou podle něj devianti. Nemůžeme to v některých případech vyloučit, ale ani obecně potvrdit – jedná se o další výkřik zoufýlého vlastence, kterýho už na podzim zvolej do parlamentu. – Taky jste někdy psali knihu a pak zjistili, že ji nikdo nechce vydat? Přesně tyhle pocity jsou nyní denním chlebem Donalda Trumpa. Volby prohrál, útok na Kapitol nevyšel a teď tohleto. Smutný to muž! (SPH)

Redakce
Redakce (Články)
Káva a publicistika, humor a mládí. Před spaním místo Andersena pročítáme Aristotela nebo alespoň studie o mikroekonomii. Jsme hipsteři, kavárenští intelektuálové a především outsideři. Reagujeme na zpupnosti a neautenticity světa, které vidíme tam, kde končí naše brýle.

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*