Nejnovější

Přehled týdne 10. – 16.5. 2021: Kelímková pieta, děkujeme Rusku a úsměv, vyletí raketa

Zdroj: Wikimedia Commons, Israel Defense Forces

Pondělí: Kontroloři zjistili, že na výstavbu kilometru tuzemských cyklostezek šlo mezi lety 2013 a 2020 1,5 milionu korun… a o kus dál zase 31 milionů. Kdo se diví, vždyť minulý rok se taky někde kupovaly respirátory za pár korun, zatímco u nás se jeden kupoval za 8 stovek. – Pražský hrad se očividně inspiroval u křížů na Staroměstském náměstí, a tak se rozhodl počet pokořit a ze svých zásob původně určených na beer pong pro hradní stráž vytáhl 30 tisíc kelímků od piva, ve kterých hořely svíčky. Slibte mi, že až umřu, tak budu mít svíčku alespoň ve skleněném půllitru. – Palestina zaútočila na Izrael kvůli izraelskému policejnímu zásahu proti Palestincům. Poslala na jih Izraele raketu, která zranila jednoho člověka. Izrael za to zaútočil na Pásmo Gazy a zabil při náletech 20 lidí, dalších téměř 100 bylo zraněno. A od té chvíle si státy začaly přehazovat rakety jako míček při badmintonu. (Lab)

Úterý: Očkování se ode dneška zpřístupnilo pro lidi v kategorii čtyřicet pět plus. Je ovšem otázka, jak ochotná bude tato skupina k očkování, přeci jen v tomto věku už se začínají ve větší míře objevovat anti-vaxxeři (jde o maximální věk, kterého se dožívají). – Proběhla demolice pardubické továrny firmy Tesla. Ne, nejde o tu automobilku. V Česku totiž, milé děti, dříve existoval výrobce elektrických spotřebičů stejného jména. – Ani přes veškerou Vláďovovu snahu se Rusko nedokáže ubránit importu americké kultury. Ve škole ve městě Kadaň totiž devatenáctiletý mladík zastřelil několik lidí legálně drženou zbraní. No, tohle asi půjde těžko v propagandě vylíčit jako “dohánění západu.” (Ogo)

Středa: Šéfové opozice hodlají vyvolat hlasování o nedůvěře vládě kvůli tomu, jak vláda nezvládá pandemii. Babiš jejich načasování prý nerozumí, ale ona ta symbolika asi není úplně pochopitelná. – Izrael se stále mlátí s Hamásem a dalšími skupinami v Pásmu Gazy. Tady není vtip. To je prostě jenom hnusný. – Rakouský kancléř Sebastian Kurz je vyšetřován z křivého svědectví v souvislosti s korupčními aférami dřívější vlády. A tady to je. Lež má krátké nohy. Teda pokud nežijete v Česku. (VK) 

Čtvrtek: Máme teprve čtvrtek, ale kandidátů na prasáka týdne se už urodilo požehnaně. Jestli nevíte, o čem mluvím, máte rádi výzvy a absurdní dramata, podívejte se na Máte slovo. Zástupce církve tam o homosexuálech vypráví, že jsou pedofilové a Jaroslav Foldyna… je prostě Jaroslav Foldyna, kterému homosexuálové vadí, protože prostě existujou. – Arenberger chce od 24. května otevřít vysoké školy. Hele…ví na vládě, jak funguje akademický rok, že jo? My panu mistrovi děkujeme, že na nás myslí, ale touhle dobou už bude mít většina z nás po zkouškách. – V Nymburce napadl muž lopatou zdravotní sestru, prý se chtěl dostat do vězení. Přitom stačilo před pár měsíci odcizit pár kusů pečiva. Amatér. No a jeden z predátorů z filmu V síti dostal podmínku a ještě fňukal, že nechce zpátky na Slovensko, protože tady má vyšší plat. (KN)

Pátek: Zeman rezignoval, ovšem chvilkaři namísto oslav bijí na poplach. Nejde totiž o prezidenta, ale nejvyššího státního zástupce. Ten navíc řekl, že na něj vyvíjela tlak ministryně Benešová, čímž se splnili obavy těch, kteří šli v roce 2019 demonstrovat na Letnou. Pamatujete, že tahle vláda měla kdysi i jiné potíže než třicet tisíc mrtvých v důsledku nezvládnuté pandemie? – Vláda se při rozdělování zdravotnických dotací zřejmě inspirovala zápisem předmětů na Stagu, protože kdo dřív přišel, ten to dostal. Studenti UPOL tak alespoň vidí, že škola je naučí i něco praktického. – Ruská vláda představila seznam nepřátelských zemí, na kterém se nachází převážně USA a Česko. Zdá se tedy, že zatímco rok 2020 byla jedna velká přehlídka nočních můr, rok 2021 bude už jen přehlídka bizarností. (Ogo).

Víkend: Byli jsme BEST IN COVID, ale mám takovej pocit, že nikdy nebudeme BEST IN VACCINATION. A to už jenom z toho důvodu, že jsme sedmá nejpomalejší země EU. Ale jistě, je to pokrok, mohli jsme být zase první. – Ve světle posledních událostí bych opravdu nechtěl být novinářem v Pásmu Gazy. Izraelští letci totiž provedli zdrcující nálet na několik budov, a jednou z nich bylo i sídlo agentury AP. – Když v Kongu děláte bordel, tak vás bez milosti popraví, stejně jako třicet ,,nešťastníků”, co vedli útok na policii. Kdybych tohle řekl jednomu známému, co ho zatkli s pepřákem v baťohu na demonstraci proti covidu, tak by tomu asi nevěřil. – Jak už je v neděli zvykem, Miloš Zeman opět promluvil. Stále trvá na několika vyštřovacích verzích stran Vrbětic a zároveň podpořil ztýreného Hamajdu v boji proti “ulhaným novinářům.” Drazí kolegové, teď teprve uvidíme, kolik lidí nás má rádo a kolik ne. Myslím, že ta druhá skupina bude mnohem nebezpečnější. (SPH)

Redakce
Redakce (Články)
Káva a publicistika, humor a mládí. Před spaním místo Andersena pročítáme Aristotela nebo alespoň studie o mikroekonomii. Jsme hipsteři, kavárenští intelektuálové a především outsideři. Reagujeme na zpupnosti a neautenticity světa, které vidíme tam, kde končí naše brýle.

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*