Nejnovější

Přehled týdne: 29.3. – 4.4. 2021: Padá vrtulník, padá slovenský premiér a jak vypadá česká „solidarita“?

Zdroj: Wikimedia Commons

Pondělí: Týden začal zprávou o úmrtí Petra Kellnera, což v celém Twitteru vzbudilo dojem, že se každý musí vyjádřit ke všemu. My vám to ulehčíme. Nemusí. – Andrej Babiš se tím pádem stal třetím nejbohatším Čechem, i když je Slovák. Kdyby mi někdo na začátku roku řekl, že se posune, tak by ho to jistě potěšilo, ale takhle si to asi nepředstavoval. – Tomáš Klus vystřídal Mikuláše Mináře na postu ‘Největší spasitel, kterýho nikdo nepotřebuje’. Oznámil, že vydá politické album. Výborně, to národ zklamaných lidí hledající řešení a důvěru v politiky potřebuje. – Odvolalo se pátrání po jelenovi, co se zbraní brázdil českokrumlovsko. Kulovnice se našla, jelen nikoho nezranil. Je to k nevíře, ale tohle ani není největší bizárnost, co se letos stala. (KN)

Úterý: Komunisté už nechtějí držet Babišovu vládu. Ta prý nedodržela dohody, zmiňují například, že vláda vrátila peníze armádě přesně tak, jak to od začátku prohlašovala. Na někoho, kdo má být “vždycky o krok napřed” jim trvalo překvapivě dlouho, že se něco takového stane. – Igor Matovič podal demisi a na jeho místo nastupuje bývalý ministr financí Eduard Heger. Za redakci Houpacího Osla mu proto přejeme, aby zlomil kletbu, která očividně visí na všech premiérech slovenského původu. – Čtvrtý test nejnovější hračky Elona Muska skončil už čtvrtou explozí. My, kteří máme peníze maximálně tak na jedno balení rachejtlí na Silvestra, se tak můžeme podívat, jak vypadá reálná verze Kerbal Space Program. (Ogo)

Středa: Ruský opoziční předák Alexej Navalnyj vyhlásil hladovku za to, aby k němu byl připuštěn do vězení doktor. Možná se mu to i povede a na důkaz dobré vůle dostane od bachařů i šálek dobrého Putinova dryáku. – V Praze lidé vyrazili do parků a na náplavky, zatímco je policisté žadonili, ať si alespoň nasadí ty roušky. Holt jsou to tvrďáci. – Vakcína britsko-švédské společnosti AstraZeneca se bude nově jmenovat Vaxzervia. Jméno je celkem zvěrstvo, ale snad to lidi od očkování ještě více neodradí. (VK) 

Čtvrtek: Už je to zase tady, prvního dubna. Jediný den, kdy si lidé ověřují pravost novinových článků. – Joe Biden ohlásil vlnu investic do americké infrastruktury, která má být největší od druhé světové války. A je na to zrovna teď vhodná chvíle? Však víte, investovat do něčeho jiného než zdravotnictví a sociálních systémů v období pandemie? Ale co já o tom vím, já jsem jen presstitut. – Reportét BBC John Sudworth musel opustit Čínu po nátlaku ze strany státu. Tomu se nelíbilo, že referoval o takovém malém a brzy již neexistujícím etniku v podobě Ujgurů místo toho, aby se soustředil na opravdové zprávy jako například velikost čínského národa. Copak neví, co se sluší? – V Británii našli čokoládu starou 121 let, darovanou vojákům královnou Viktorií. A vsadím se, že někdo ji právě zhltnul a nenechal ani ten poslední čtvereček. Šmejd. (JL)

Pátek: Premiér a nejlepčejší manažer na světě (pokud do slova „svět“ zahrneme pouze jeho kancelář) Andrej Babiš je člověk na svém místě. Sice kvůli němu Česko přišlo o 70 tisíc dávek vakcín při jejich přerozdělování mezi státy EU, ale nakonec nám jich dokonce o několik tisíc více poskytnou okolní státy. Solidarita, říká on. Tak hlavně, že on sám byl minulý rok natolik solidární, že odmítl okolním státům pomoct při zvládání pandemie, že ano. – Aby si spravil náladu, poslal ještě ten večer Janu Blatnému dopis, ve kterém ho kritizoval za přísné podmínky pro podání léku, jehož název umí vyslovit jedině premiér. Mimochodem, ať hledám, jak hledám, nikde nemůžu dohledat, jakou farmaceutickou školu má Babiš vystudovanou. No to jsem z toho rybe… – Já vím, že už ho máte plné zuby, ale on prostě dneska zářil jak bomba svržená na Hirošimu. Do třetice všeho babišového, nedá se nic dělat, zlá EU a její solidární přerozdělování vakcín (tj. jeho vlastní (ne)schopnosti) dohnaly Babiše k myšlenkám na nákup Sputniku. Aspoň, že venku dnes bylo tak krásně. (Lab)

Víkend: Víte, kdo je to Frank-Walter Steinmeier? Německý spolkový prezident, který se moc neprojevuje. Tentokrát však vyzval občany k boji proti koronáči. A co to znamená pro nás? Německý pacient již brzy v každé české nemocnici! – Jan Blatný sice nevládne jazyku ani boji proti pandemii, zato se však umí ozvat, když mu Andrej pošle vytýkací dopis. Šetři síly, chlapče, nebo budeš vyměněn za osobu, jejíž jméno ještě není známo. – To bylo slávy, když Káhirou projel konvoj 22 mumií směřujících do nedalekého muzea! Kdyby vám tam zbylo místo, tak se můžete stavit i k nám do Strakovky. Ale pozor, vzhledem k nadměrné hmotnosti některých exponátů nezapomeňte na vysokozdvižný vozík! – 11. dubna 2021. To je ten den, kdy skončí kontroverzní zákaz cestování mezi okresy, noční zákaz vycházení a vůbec celej nouzovej stav. Alespoň to tvrdí Babiš. Tak uvidíme, co na to řekne velikonoční pomlázka. Ta dokáže lid český přivést k šílenství… (SPH)

Redakce
Redakce (Články)
Káva a publicistika, humor a mládí. Před spaním místo Andersena pročítáme Aristotela nebo alespoň studie o mikroekonomii. Jsme hipsteři, kavárenští intelektuálové a především outsideři. Reagujeme na zpupnosti a neautenticity světa, které vidíme tam, kde končí naše brýle.

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*