Nejnovější

Přehled týdne 12. – 18. 10.

Zdroj: Facebook

Pondělí: Nový ministr zdravotnictví Roman Prymula plánoval proslov ohledně nových, tvrdších opatření. Na poslední chvíli si to ale rozmyslel, asi aby nevypadal jako pokrytec. Když řekl zrušit všechno, myslel fakt všechno. – Už i armáda přechází na on-line režim. Výcvik nových vojáků v záloze bude probíhat skrze internetové kurzy. Oni si technologičtí vizionáři nedělali srandu, když předpovídali kyberválku. – Katolická církev v městě Assisi vystavila výjimečně zachovalé tělo novopečeného světce Carla Acutise, který zemřel v roce 2006 ve věku patnácti let. Jo, světcem v patnácti letech. Co jste dokázali vy? – V americkém Portlandu zase padaly sochy. Tentokrát to byli prezidenti Lincoln a Theodore Roosevelt. Jako napadá mě aspoň padesát dalších lidí, kteří by si to zasloužili víc, ale oukej. Asi se tomu nadarmo neříká slepá nenávist. (JL)

Úterý: Dnes byl poslední den, kdy byly otevřené hospody. Sice jen do osmi, ale i tak šlo pro mnoho lidí o poslední možnost zajít si na pivo. V dnešní době se sice často mluví o problémech lékařů a sester s nesnesitelným pracovním náporem, ale kdo se pozastaví nad smutným osudem obyčejných Čechů, kteří se musí stihnout opít do 20:00. – Marian Kotleba dostal nepravomocně 4,4 roky vězení, když používal neonacistický kód 1488 na charitativních šecích. Škoda jen, že soud projevil pramalý smysl pro poetiku a neuložil mu raději 8,8 let. – Japonec, který zůstal uvězněný v Peru kvůli vy-víte-jakému viru , dostal od tamní vlády soukromou prohlídku Machu Picchu. Nutno říct, že tento typ turistiky je nejspíš covid-safe. (Ogo)

Středa: V Rusku schválili druhou vakcínu proti koronaviru. Chuť měla zprvu ostrou, poté jemnou a plnou s něžně nasládlým ocáskem. Podle Putina si budou moci brzy ochutnávači vyzkoušet i třetí příchuť vakcíny, kterou vyvíjí akademie věd v Čumakovově. – Nizozemci se chystají zlegalizovat eutanazii pro nevyléčitelně nemocné pacienty ve věku od jednoho do 12 let. Ono není úplně od věci si uvědomit, že nechávat někoho trpět v bolestech, dokud nebude plnoletý, asi není úplně košer. – Na severu a východě Čech pršelo. A překvapivě celodenní déšť napomohl povodním. Ještě že ty každoroční povodně jsou pro nás Čechy pořád takovým překvapením. (VK)

Čtvrtek: Výtržník, který během Prague Pride loni zapálil duhovou vlajku a střílel petardy, teď stojí před soudem. Jestli se na něco můžeme spolehnout, tak na to, že internetoví “flastency” už sedají ke klávesnicím a píšou o “DUHOVÉ TOTALITĚ, SDÍLEJTE NEŽ TO SMAŽOU!!! (caps lock a vykřičníky dodány pro efekt). – V USA zrušili druhou prezidentskou debatu. Oficiální zdůvodnění je koronavirus, ale mám spíš pocit, že nechtěli ohrozit duševní zdraví národa. – V ČR přibylo skoro deset tisíc nakažených vy-víte-čím. O stavu, v jakém se nachází zahrádkářský zákon bohužel informace nemáme. (Ogo)

Pátek: V Lánech opět zmáčkli oživovací tlačítko a z kilometrové hloubky vyjela kryogenická komora s Milošem Zemanem, který byl povolán, aby znovu povzbudil (pomluvil) národ ve svém projevu. Zeman ve svém projevu vyjádřil podporu zdravotníkům, apeloval na občany, aby nosili roušky, rýpnul si do antirouškařů a pseudoodborníků (zubařů, kardiologů a zpěváků) a dokonce zmínil i zaostávající komunikaci vlády s veřejností. Pane prezidente, jste to vy? – Když už jsme u vlády… Dnes vláda schválila plán na výstavbu polní nemocnice, která do deseti dnů vznikne na výstavišti v pražských Letňanech. – A v Izraeli se mezitím rozhodli uvolnit tvrdá opatření, lidi se tak například konečně můžou od svých domovů vzdálit na více než jeden kilometr, jako to bylo doposud. (LAB)

Víkend: Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová přesvědčivě vyhrála parlamentní volby. No vida, to je pořádná žena v politice! Ve srovnání s naší Janou Bobošíkovou… moment, to se vlastně ani nedá srovnat! – Jeden pařížský učitel pochvaloval karikatury proroka Mohameda a hned byl o hlavu kratší. Útěchou všem slušným lidem může být skutečnost, že pachatel čečenského původu a muslimského vyznání byl již zastřelen. – V Bratislavě pochod nácků, v Praze zase chuligáni. Tady něco chybí. Nebude to náhodou dostatečné vzdělání? – BINGO! Jakýsi šťastlivec ze Slovenska vyhrál v eurojackpotu 1,6 miliardy korun. Tak tomu snad ani já, se svejma pěti litrama na účtě, nemůžu uvěřit! (SPH)

Redakce
Redakce (Články)
Káva a publicistika, humor a mládí. Před spaním místo Andersena pročítáme Aristotela nebo alespoň studie o mikroekonomii. Jsme hipsteři, kavárenští intelektuálové a především outsideři. Reagujeme na zpupnosti a neautenticity světa, které vidíme tam, kde končí naše brýle.

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*