Nejnovější

Přehled týdne 21. – 27.9. 2020

Zdroj: Reddit

Pondělí: Soudní série Davida Ratha zaznamenává porážku za porážkou. Už nedokázal ani vysoudit omluvu z vlastního bratra Michala za to, že o něm řekl, že je to zloděj. To je úroveň, když se musíš soudit i se svým bráchou. – Nový Zéland by se mohl přejmenovat, pokud projde návrh Maorské strany. Novým jménem má být nesporně maorštěji znějící Aotearoa, tedy Země bílého oblaku. Vyslovuje se to sice hůř, ale proč ne? – Na Petříně spadla bronzová socha Jana Nerudy. A já bych ho ani nezvedal, beztak to byl určitě rasista nebo něco takového. – Konce Vojtěcha v Čechách si všimli i za hranicemi. Světová média vypráví příběh o ministrovi země, která první vlnu zvládla tak nádherně a druhou těžce zaspala. Skoro jak z Hollywoodu. (JL)

Úterý: Ken ráno odstoupil z pozice ministra zdravotnictví a na jeho místo téměř okamžitě nastoupil “zavírač” Prymula. Myslím, že si budou s Andym rozumět, přeci jen, oba mají zkušenosti se střetem zájmů. – Andy měl dnes televizní projev. Neřekl nic, ale odmítnout premiéra v časech krize, to by se přeci nemělo. – Ministerstvo chce omezit využití asistentů pedagoga, což by mohlo některým žákům znemožnit normální studium. Nechápu, proč se tomu někdo diví, vždyť kašlat na lidi pod 60 je přeci naprosto konzistentní politika naší vlády. (Ogo)

Středa: Rusko si vydupalo monopol na porušování lidských práv na svém území a poslalo bezpečnostní služby zatknout reinkarnaci Ježíše z Krasnojarskeho kraje. Sekta je sekta, ale pokud vaší modlou není Putin, nemáte v Rusku co dělat. – Když už jsme u toho zbavování se opozice, tak kritika Kremlu Alexeje Navalného propustili z berlínské nemocnice. Podle Putina se prý otrávil sám, ale já si myslím, že chce jenom pozornost. – Bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch si na Facebooku honil ego s videem z jeho předávání ministerstva. Superstar to sice není, ale pro Vojtěcha to stačí. (VK)

Čtvrtek: Hospody musí ode dneška zavírat už v deset. Doufám, že jste si během jejich krátkého otevření našli kamarády, kteří jsou ochotni pořádat “bytové semináře.” – KLDR pomohla jihokorejskému úředníkovi od všech starostí života. Houbařské sezóny na korejském poloostrově bych se ale nebál, přeci jen, nemůžeme všechny katastrofy vyplýtvat v jednom roce. – Trump neví, zda uzná výsledky prezidentských voleb. A pokud si myslíte, že jen hledá cestu jak se vykroutit z kanceláře při případném vítězství… můžete mi říct, kde je ta kryo komora, kde jste strávili poslední roky? Rád bych si tam pár let prospal. (Ogo)

Pátek: Redakce Charlie Hebdo je nepoučitelná. Anebo si možná jen stojí za svými principy až za hrob. Tak jako tak, u jejich redakce se zase střílelo a zase to bylo kvůli Mohamedovým karikaturám. – Argentinský poslanec Juan Emilio Ameri rezignoval poté, co políbil prsa své partnerce… u sebe doma na gauči… při videokonferenci ohledně řešení pandemie se zbytkem sněmovny. Určitě musel skončit jen proto, že ostatní poslanci nechtěli, aby jejich manželky viděly, jaké to je, když jim někdo věnuje pozornost. – Papež promluvil na zasedání OSN a řekl, že můžeme z pandemie vyjít lepší, než když začala. Jemu se to mluví, někteří z nás se už několik dní nemyli a neměli k jídlu nic jiného než čokoládu, protože proč se o sebe starat, když stejně nikam nepůjdu? (JL)

Víkend: Ken Vojtěch konečně dospěl k rozhodnutí, že odejde z politiky. No výborně, rád si poslechnu nějaké další srdcervoucí hity… moment, nechce náhodou založit rodinu? – Na východě Ukrajiny se zřítil antonov a zahynulo 25 vojáků. Strašná tragédie. Na druhou stranu, sestřelení MH-17 bylo mnohem horší. – Nekonečný seznam slavných a vlivných napadených covidem je stále delší a delší. A občas si tak říkám, abych si k tomu doktorovi přece trochu Pospíšil. – Libanonský premiér po měsíci vzdal všechny snahy o sestavení vlády a rezignoval. Co by na to asi tak řekl Babiš se Zemanem? Vy jste ale ČUČKAŘI! – V mnohých evropských městech se začalo demonstrovat proti covidovým opatřením. Já se těm demonstrantům nedivím, makat někde v továrně s rouškou a ještě k tomu za mizernej plat, tak to je fakt na omdlení. (SPH)

Redakce
Redakce (Články)
Káva a publicistika, humor a mládí. Před spaním místo Andersena pročítáme Aristotela nebo alespoň studie o mikroekonomii. Jsme hipsteři, kavárenští intelektuálové a především outsideři. Reagujeme na zpupnosti a neautenticity světa, které vidíme tam, kde končí naše brýle.
  1. Petr Kaminsky | 28.9.2020 v 13:34 | Odpovědět

    Podle zprav se u Charlie Hebdo nestrilelo, ale doslo tam k utoku nozi. Chapu, ze pro nektere lidi (zabednene studenty) je to zanedbatelny rozdil.

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*