Nejnovější

Přehled týdne 14. – 20.9. 2020

Zdroj: Wikimedia Commons

Pondělí: Donald Trump uspořádal předvolební mítink uvnitř budovy, čímž porušil protipandemická nařízení. Už se těším, jak se mu za to vůbec nic nestane. – Z ilustrací na obalech íránských učebnic matematiky nějakým záhadným způsobem zmizela děvčata. “Ale ne, jak se to mohlo stát?” ptá se ministerstvo školství, které s tím nemělo co do činění. – Němečtí neonacisté si idolizují Trumpa a věří, že zachrání bílou rasu. Jen počkejte, až zjistí, kolik peněz dává každoročně Izraeli. – Chlapíka projíždějícího Brnem zastavila policie kvůli špatné poznávací značce, kterou mu vyměnil (teď už asi bývalý) kamarád. A aby toho nebylo na chudáka málo, ještě na něj prasklo, že řídil pod vlivem. S přáteli jako jsou tito, kdo potřebuje nepřítele? (JL)

Úterý: Jakkoliv novičok není žádný čajíček, ruský opozičník Navalnyj už opět dokáže dýchat i bez plicní ventilace. Zdá se tedy, že někdo v Kremlu si bude muset hledat novou práci. – Na Teplicku vybouchl sklad munice. Byla to sice vcelku pecka, ale i přesto, že máme rok 2020 se to překvapivě obešlo bez obětí. – Na Sibiři objevili výjimečně zachovalé tělo jeskynního medvěda, který vyhynul před více než patnácti tisíci lety. Smolař, byl v zemi několik tisíciletí a museli ho najít zrovna letos… (Ogo)

Středa: Od roku 2021 bude v Česku zakázán klecový chov slepic. Šťastné slepičky = šťastný spotřebitel. Tak ať to koukám poznat!! – Policisté začnou zahraničním řidičům v Česku rozdávat letáky o pravidlech silničního provozu u nás. Tak teď jste na ně vyzráli. Nyní si místo čumění do mobilu můžou přečíst kus papíru. Hlavně ať nekoukaj na silnici. – Švédsko hlásí nejméně případů nákazy koronavirem od března. Nakonec se jim ten benevolentnější přístup k bezpečnostním opatřením vyplácí. Jen tak dál. (VK)

Čtvrtek: Kosatky okolo Pyrenejského poloostrova útočí na projíždějící lodě a nikdo neví proč. Kromě mě, samozřejmě. Ale já to nepovím, jinak by mě nechaly odstřelit. S kosatkami není radno si zahrávat. – Firma Pontex, která zvrtala kontrolu lávky v Troji, se u soudu hájila tím, že spousta mostů v ještě horším stavu je pořád v provozu, tak nebyl důvod ji zavřít. Někdo by jim měl vysvětlit princip obhajoby, tedy že mají ve výsledku vypadat lépe než na začátku. – Kraje tlačí na vládu, aby obnovila krizový štáb, což Babiš doposud odmítal. Není žádná epidemie v Česku! – Protidrogovou léčebnu v Rusku zachvátil požár. Dalo by se říct, že touha por drogách byla… spalující? Ale ne, seriozně, čtyři lidé zemřeli, neměl bych si hrát s ohněm. (JL)

Pátek: Polákům se rozpadá vláda. Přitom by jeden řekl, že zrovna Polsko je na rozpadání docela zvyklé. Čas na páté dělení? Zabírám si Slezsko! – V Pardubicích si chtěl na ubytovně nějaký Polák rozsvítit a omylem místo toho zmáčkl požární poplach. Se stane, vypadají přece úplně stejně. – Stavba chrámu Sagrada Familia v Barceloně se protáhne kvůli pandemii. Myslím, že není třeba se stresovat. Dělají na tom už sto let, extra dekáda navíc nikoho nezabije. – Meteorologové vyčerpali jména pro cyklony nad Atlantikem. Já si jen myslím, že se pořádně nesnaží. Rozhodně jsem ještě neslyšel o hurikánu Větromil. (JL)

Víkend: Jeden rouhající se Nigerijec bude deset let v chládku, bo urazil Alláha. To ještě dopadl dobře, mohli mu taky urazit hlavu. – Al Hamajda se opět ozval. Tentokrát navrhl zrušit všechny společenské akce. Co na to agent Bureš? No co by – není epidemiolog, no tak to schválí. – Alča Schillerová nastínila, jaký bude schodek státního rozpočtu na příští rok. Budeme opět v mínusu, tentokrát 116 miliard. Ach jo, tuhle dardu nesplatí ani moje děti! – A na závěr tu máme další epizodu z nekonečného seriálu Predikce plukovníka Prymuly. Ten prohlásil, že tu brzy bude až osm tisíc nakažených za den. Tak prosím, stejně to nakonec chytneme všichni! (SPH)

Redakce
Redakce (Články)
Káva a publicistika, humor a mládí. Před spaním místo Andersena pročítáme Aristotela nebo alespoň studie o mikroekonomii. Jsme hipsteři, kavárenští intelektuálové a především outsideři. Reagujeme na zpupnosti a neautenticity světa, které vidíme tam, kde končí naše brýle.

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*