Nejnovější

Přehled týdne 24. – 30.8. 2020

Zdroj: Reddit

Pondělí: V americkém Wisconsinu nastupoval černoch Jacob Blake do auta, i když mu přítomná policie říkala, aby to nedělal. Hned nato schytal sedm varovných výstřelů do zad. Takhle si to určitě zapamatuje. – V Izraeli objevili archeologové nález v podobě stovek mincí z ryzího zlata. Ano, jsem si vědom, že antisemitský vtip se v tomhle případě píše sám. Ne, nenechám ho napsat se. – Jihokorejský diplomat Čang Song-min tvrdí, že Kim Čong-un je v kómatu. Hele, to už tu letos jednou bylo. Jen proto, že se tenhle rok jeden nenudí, ještě neznamená, že jsme zapomněli. – Rakousko vyhostilo ruského diplomata kvůli podezření ze špionáže. Zdá se, že od časů KGB vypadl Ivan ze cviku. (JL)

Úterý: V poslanecké sněmovně se objevilo vy-víte co a jedenáct poslanců je v karanténě. Vzhledem k tomu, že žádný z nich veřejně neprohlašoval, že je to “jen chřipka” k tomu ale nemůžeme bohužel dodat žádnou jízlivou poznámku. – Greta se po roce opět vrátila do školy a nám nezbývá než doufat, že i my se toho dříve nebo později dočkáme. – Kreml zpochybňuje, že by byl Navalný otráven. Republikánská strana oficiálně vyslala do boje o Bílý dům Donalda Trumpa. A nyní další šokující zpráva: Voda v mínus šestnácti stupních mrzne. (Ogo)

Středa: Muž z jižních Čech byl odsouzen na sedm let za zneužití dívek v pubertě. Že prý u nich pěstoval naturismus. S jeho vlastními choutkami tato bohulibá činnost samozřejmě neměla nic společného. – Členové hnutí Black lives matter vpadli na zahrádku restaurace ve Washingtonu a nutili hosty, aby pozvedli pěsti a symbolicky se tak k demonstraci přidali. Kdo není s námi, je proti nám! To je vždycky dobré heslo, podle kterého žít. – Ve Francii se rozhořela debata Francouzům vlastní: můžou se ženy opalovat nahoře bez? Můžou. Ještě že tu svobodu máme. (JL)

Čtvrtek: Konala se tiskovka Senátu ČR ohledně cesty na Taiwan. V tomto roce asi první tiskovka, ze které nám nešla hlava kolem. Gratulujeme. – Superministr Havlíček nás ujistil, že roušek je dost. Neslyšeli jste to někde už? Taky jste hned klidnější? – Americký velkoobchod Walmart podpořil Microsoft v boji o TikTok. Hele, jsem ve skupině People of Walmart, proto mě tahle zpráva dost znepokojila. – Ve varšavské zoo budou chovatelé krmit slony konopí, aby zklidnili jejich stres. Kdo zklidní náš stres z narůstajícího státního dluhu, to nevíme. Jo, vím, že je to slabý, ale je okurková sezona a tohle je věčné téma. – Německo plánuje nechat sportovní utkání bez diváků do konce roku. Problém s tím nemají reprezentati v curlingu a skeletonu, protože nepoznali rozdíl oproti normálu. (KN)

Pátek: Maďarsko zavírá hranice až do konce září, kvůli nějakému bacilovi, nevim, o žádným jsem neslyšel. Akorát jsem si myslel, že mají ty hranice zavřené pořád, už od začátku uprchlické krize. – Z holandského muzea umění byl ukraden obraz Franze Halse ze sedmnáctého století Dva smějící se chlapci… už potřetí. Výraz kurátora, když se to dozvěděl, musel být k nezaplacení. – Japonský premiér Šinzó Abe rezignuje na svou funkci ze zdravotních důvodů. Jo, taková nemoc, ta se na kampáááň hodit nedá. – Filipínský starosta Jesus Estil se nechal při videokonferenci se zbytkem radních načapat při sexu s pokladní. Sakra lidi, sklápějte ty notebooky, jinak vás taky takhle někdo chytne. (JL)

Víkend: Prezident Zeman po ,,banální” operaci ruky opustil nemocnici. Kam asi povedou jeho další kroky? Zřejmě do LDN Lány. – Kdo si dnes vzpomene na Mikuláše Mináře a jeho roztrhání ústavy? No nikdo, přátelé! Švédští extrémisté na to šli jinak: spálili korán, a zdejší muslimové jim to do smrti nezapomenou, aspoň soudě toho humbuku, co se po této exhibici strhl. – A nyní něco ze života ,,slavných”. Karlos Vémola a jeho playmate Lela Ceterová vypouští jednu špatnou zprávu za druhou. Nejdříve onemocněli koronáčem, pak Karlos zůstal na ocet, protože se vyspal s jinou. A zcela bez souvislosti s úmrtím ve Výměně manželek musím prohlásit, že to dopadlo ještě docela dobře. – A jedna běloruská babička se postavila omonákům, následoval dokonce fyzický útok. Těžkooděnci ji sice tentokrát nesebrali, ale slovy klasika: to neděláš dobře s těma sirkama, jednou chytnou a skončíš! (SPH)

Redakce
Redakce (Články)
Káva a publicistika, humor a mládí. Před spaním místo Andersena pročítáme Aristotela nebo alespoň studie o mikroekonomii. Jsme hipsteři, kavárenští intelektuálové a především outsideři. Reagujeme na zpupnosti a neautenticity světa, které vidíme tam, kde končí naše brýle.

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*