Nejnovější

Přehled týdne 1. – 7.6. 2020

Zdroj: Reddit

Pondělí: Bývalý hejtman Jiří Zimola se vrací s hnutím Změna 2020. Což o to, v tomhle roce se hodně věcí změnilo, to je pravda, ale nemyslím si, že to jsou změny, které by lidi uvítali. Dost nešťastný název. – První náměstek ruského ministra zahraničí Vladimír Titov si zavolal na kobereček českého velvyslance v Moskvě. Vůbec se mu totiž nelíbí, že Česká republika vzdoruje oku- chci říct, zdržuje napravení pošramocených mezinárodních vztahů. – Hej, pamatujete si, jak si Kim Čong-Un vyjel na koni? Protože teď jeho nápad obšlehla Alžběta II. Respekt že to i ve své věku zvládne, ale na druhou stranu bychom to taky mohli brát jako symbolický příjezd druhého jezdce Apokalypsy. – Němci protestující proti karanténě mají zakázáno používat židovskou hvězdu jako symbol útlaku ze strany vlády. Bodejť by ne. To by jim akorát dělalo bordel v záznamech. Dostanou svoje vlastní označení, až přijde čas. (JL)

Úterý: Donald Trump pohrozil nasazením armády proti demonstrantům a následně se vydal před kostel fotit s Biblí v ruce. Že kvůli této vycházce musela policie rozhánět poklidnou demonstraci je jen detail. Mě spíš baví, že eskaloval už tak napjatou situaci jen proto, aby se mohl vyfotit s knihou, kterou nečte, před místem, kam nechodí. – V Poslanecké sněmovně to jiskří kvůli zákonu o skutečných vlastnících. Většina politických stran, a dokonce i KSČM, má problém se zmínkou o svěřeneckých fondech, kterou podporuje ANO. A když už si komunisté dali pro jednou pauzu od kulturní války a vymezují se proti Andymu, je jasné, že situace je vážná. – Lídr Jihomoravské kandidátky hnutí ANO Petr Vokřál končí. Počkat, on je v tom hnutí i někdo jiný než Andrej a Havlíček? (Ogo) 

Středa: Rádia a televize v USA a Británii zařadily do svého programu “blackout”, tedy výpadek s cílem upozornit na rasismus ve spojitosti se smrtí George Floyda. A co se týče amerického prezidenta, ten nechal mobilizovat všechny dostupné policejní a vojenské složky k zastavení nepokojů, které Floydovo úmrtí vyvolalo. Alespoň jde vidět, kdo je miláčkem davu. – Česká poptávka po ukrajinských pracovnících roste. Pracovníky je třeba hlavně na sklizeň a výsadbu lesů. Zlaté české ručičky jsou už prostě ošoupané. Už si sami ani nesklidíme. – Ruské úřady začaly na příkaz tamní vlády zveřejňovat statistické údaje až pozdě v noci. Přeci nechceme, aby Rusové něco věděli, ne? S neznalostí se přeci nejlépe pracuje. (VK)

Čtvrtek: Soudruh Filip trvá na tom, aby Andrej Babiš odvolal z vlády ministra zahraničí Tomáše Petříčka, jinak KSČM nepodpoří vládní návrhy. No jo, stará dobrá metoda nátlaku, už je to tady. – To Babišova poslankyně Barbora Kořanová se inspirovala citátem slavnou důchodkyní Věrou Pohlovou. Taky by nejradši všechny ty Moravce, Fridrichové a Wollnery zakázala. Nic jako veřejnoprávní televize bez veřejnoprávních témat. – Firma Lego upouští od reklam, kde jsou policisté. Ale nebojte, Policii v akci se nic nestane. (KN)

Pátek: USA chtějí stáhnout z Německa desetitisíce vojáků a místo toho je přesunout do Polska. Vojáků… desetitisíce… z Německa do Polska… ó né. Ó NÉ! – Poté, co Česko vypovědělo dva ruské diplomaty, slibuje jejich domovina odvetu. Pcha! Co nám udělají? Zatrhnou nám přívod plynu? Přestanou kupovat naše sádrové trpaslíky? Osvobodí nás? Po svých minulých výstřelcích se budou muset snažit, jestli je chtějí trumfnout. – Většina států EU se chce do 15. června vrátit k otevřeným hranicím. Už bylo načase. Chce to zase upálit nějakého toho kacíře, lidé začínají být neklidní. Hm? Cože? Ne tenhle typ hranic. Tak nic, ignorujte mě. – Na Chrudimsku narazila policie na dodávku, kterou držela pohromadě už jen kurta. Naproti tomu její řidič se ukázal být pěkně bystrý, protože jakmile uviděl policajty, vyskočil ven a začal utíkat. Nejspíš mu došlo, že na vlastních nohách bude mnohem rychlejší a jistější. (JL)

Víkend: Zatímco u nás už koronáč není žádným velkým strašákem, jsou země, kde je pořád velké množství nakažených. Zkrátka a dobře, všichni jsou už v Mexiku! – Když vyhostíte ruské diplomaty, tak musíte počítat s odvetou. Nikdo neví, jaká přesně bude a kdy přijde. To zjistíme, až tu někoho otráví poloniem. – Přeprava kontejnerů z Asie vstoupila do další epochy. Jihokorejská loď HMM nyní pojme skoro 24 000 kontejnerů plných nové elektroniky. Otázkou však zůstává, kdo tyto produkty v době strádání koupí. – Miloš Vystrčil tentokrát vystrčil své pádné argumenty pro cestu na Tchwaj-wan a vypadá to, že už mu to nikdo nerozmluví. Tak uvidíme, jestli ho taky klepne nebo se stane náhodnou obětí nějaké ,,nehody”. (SPH)

Redakce
Redakce (Články)
Káva a publicistika, humor a mládí. Před spaním místo Andersena pročítáme Aristotela nebo alespoň studie o mikroekonomii. Jsme hipsteři, kavárenští intelektuálové a především outsideři. Reagujeme na zpupnosti a neautenticity světa, které vidíme tam, kde končí naše brýle.

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*