Nejnovější

Přehled týdne 18.-24.5. 2020

Zdroj: Wikimedia Commons

Pondělí: Česko nemá podle NKÚ páru, co se děje ve státních muzeích. Dost často se ztrácí exponáty a následně jsou vyřazeny z evidence. No bodejť, není evidence, není chybějící exponát. Není chybějící exponát, není problém. – Australané začínají houbařit, akorát často neví, které houby sbírat. Pokud si tedy chcete svojí expertízou ve sbírání hub vydělat, vzhůru na druhou stranu zeměkoule. – Na vakcíně proti vy-víte-čemu se sotva začalo pracovat a už se objevují petice proti povinnému očkování. Co kdybychom místo vědeckého přístupu zkusili tentokrát říct, že v tom jsou jen přírodní bylinky a kouzelné kamínky a kdesi cosi. To by mohlo fungovat, ne? – Brazílie je na tom pěkně blbě. Teda blběji než normálně. Až tak blbě, že nemocnice musí čekat, až jim někdo umře, než mohou vzít další pacienty. Jak to řeší prezident Bolsonaro? Jmenuje a vyhazuje jednoho ministra zdravotnictví za druhým. (JL)

Úterý: Česká republika má nové ohnisko vy-víte-čeho. Jde o důl Darkov na Karvinsku, který do značné míry může za to, že počet nových případů poprvé za téměř měsíc překročil stovku. Zda bude vláda v rámci preventivních opatření zavírat minecraftové servery není zatím známo. -Donald Trump představil světu svého nového koníčka: Antimalaritikum hydroxychlorin, které ho má ochránit před těžším průběhem nákazy vy-víte-jakým virem. Sice neexistuje žádný důkaz, že by měl tento lék podobné účinky, ale Donald by přeci nikdy na rozdíl od Obamy nedovolil, aby mu něco tak malicherného jako realita stálo v cestě. Jo, taky chce natrvalo zastavit financování WHO, ale to se neglosuje tak dobře. – Ústavní soud rozhodl, že stát nemusí vracet zámek Opočno. Doufejme, že nikdo ze státních představitelů nechodí do knihovny, protože pokuty za nevrácené výpůjčky by státnímu dluhu rozhodně nepomohly. (Ogo) 

Středa: Tchaj-wan má staronovou prezidentku Cchaj Jing-wen. Ta během své přísahy k novému funkčnímu období zdůraznila, že odmítá čínské nároky na svrchovanost, ale vyzvala k rozhovorům o tom, jak by obě země mohly žít vedle sebe. Gratulujeme. – Senát odmítl zasahování Číny do vnitřních záležitostí České republiky. Teď aby to Vojtěch Filip musel žehlit u medvídka Pů doma. Zlá provincie! – Italští mafiáni požádali o sociální příspěvek pro chudé a dostali ho. Hold časy jsou zlé a i skromný mafián někdy potřebuje do břicha dostat něco jiného, než jen staré víno a plesnivý sír. (VK)

Čtvrtek: Američané odstupují od Dohody o otevřeném nebi. Jde o další z mnoha dohod, od kterých Spojené státy za Trumpovy administrativy odstoupily a zdá se, že nebude poslední. Jak to tak vypadá, po Donaldově knize Umění udělat dohodu se můžeme těšit i na pokračování s názvem Umění zrušit dohodu. – Maďarsko se rozhodlo respektovat rozhodnutí Soudního dvoru EU, podle kterého jsou takzvané tranzitní zóny na maďarsko-srbských hranicích nezákonné a zrušilo je. Co na to čeští vlastenci, kteří vykreslovali Maďary jako bojovníky s dykdátem ÉÚ? – Bengálským zálivem se prohnala nejsilnější bouře za poslední dekádu. Taky už vám přijdou ty řeči o konci světa ohrané? Osobně mě přestaly bavit tak začátkem března. (Ogo) 

Pátek: Nejdůležitější událostí v Rusku za dnešek byla zdravotní sestra, která do služby nastoupila v průhledném ochranném obleku a v plavkách. Sem vložte originální komentář o tom, že si na to určitě nikdo nestěžoval. – Turecku se nelíbí, že český Senát odsoudil tureckou genocidu Arménů z roku 1915. Tedy, chci říct, jakou genocidu? V Turecku nikdy žádná genocida nebyla, to přece každý ví. – Donald Trump nařídil otevření náboženských center v celé zemi. Doma se totiž pomodlit nemůžete, musíte jít ven a nechat se nakazit jako správný věřící. – Podle George Sorose by Evropská unie nemusela pandemii ustát. Tak to slyšíte. Všichni se koukejte nakazit, ať se dědek podělá! (JL)

Víkend:Babiš chce dát dětem 2500 korun na školu v přírodě. Sakra, začínám čím dál víc litovat toho, že už nejsem dítě. – Tatérům v době karantény brutálně spadly příjmy. Vzhledem k tomu, že jsem staromilec, tak mě to ani nijak nemrzí. – Okamurovci žádají snížení daní. Pánové, to bych nedělal, pak by se vám totiž mohly snížit i platy. – Začíná Chytrá karanténa. Vzhledem k tomu, kdo ji dělal, ale bude spíše hloupá, jak správně podotkl plukovník Prymula. – Podle jednoho nejmenovaného průzkumu Češi budou nosit roušku i po konci karantény. Nebudu sám, kdo s tímto tvrzením nesouhlasí. Dost bylo vdechování vlastních bakterií, pojďme se radši promořit! (SPH)

Redakce
Redakce (Články)
Káva a publicistika, humor a mládí. Před spaním místo Andersena pročítáme Aristotela nebo alespoň studie o mikroekonomii. Jsme hipsteři, kavárenští intelektuálové a především outsideři. Reagujeme na zpupnosti a neautenticity světa, které vidíme tam, kde končí naše brýle.
  1. Petr Kaminsky | 25.5.2020 v 15:44 | Odpovědět

    1) Sír? 2) Dykdátem? 3) Doufam, ze ta zdr. sestra je aspon pekna, mlada kocka a ne nejaka stara, tlusta ropucha. 4) Chytrá karanténa? Ted? To meli rozjet na zacatku – v breznu. Ted kdyz uz to pomalu konci, to je uplne k nicemu. Aspon se IT geekove meli na cem vyradit, ze?

    • Kristina Němcová | 25.5.2020 v 15:48 | Odpovědět

      Dyktát je odkaz na češtinu rádoby ‘vlastenců’. Za nepochopení narážky neneseme odpovědnost.😘

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*