Nejnovější

Přehled týdne 17. – 23.2. 2020

Zdroj: Reddit

Pondělí: Polská část KRNAPu zastavila vstupy na vrchol Sněžky kvůli silnému větru. Češi naproti tomu jen hezky poprosili turisty, aby si to rozmysleli. Pokud tedy chcete snadno porušit zákon a nechat se přitom odfouknout, vylezte na Sněžku a skočte přes hranici. – Poradce britského premiéra Johnsona Andrew Sabisky rezignoval kvůli, jak jinak, starým rasistickým tweetům. Nic nového, jedeme dál. – Donald Trump zahájil svoji kampaň u závodů ve “vidláckém sportu” NASCAR. Dost ironické, že silně pravicový politik začíná kampaň u sportu, jehož smyslem je neustále zatáčet doleva. – Hnutí Trikolóra chce navrhnout, aby se pravidla pro dary politickým stranám uvolnila. Jinými slovy, chce se nechat snáze korumpovat. (JL)

Úterý: Ústavní soud zamítl námitky ohledně zákona o střetu zájmů. Prý není protiústavní. Andrej Babiš na to reagoval slovy, že pro něj se nic nemění, jelikož Agrofert převedl do svěřeneckých fondů. Slova o tom, že to byl účelový zákon namířený proti jeho osobě už dodal spíše z povinnosti. Zřejmě už ho neustálé kampáááňování začíná nudit. – Němečtí pravicoví extremisté chtěli v Česku nakupovat zbraně. Je zajímavé, jak ochotně se do volného obchodu v rámci unie zapojují lidé, kteří jsou tradičně proti EU. – Podle Britského nedělníku Sunday Times chce Boris Jonson přiškrtit BBC, například plánuje zrušit koncesionářské poplatky. Je ale otázkou, do jaké míry má Konzervativní strana ráda změny. (Ogo) 

Středa: Německá politická strana Alternativa pro Německo (AFD) rozdávala v porýnském městě Krefeld lidem rasistické omalovánky. No přece jak lépe učit děti solidaritě, než jim narvat do hlavy, že každý, kdo vypadá jen trochu jinak, je kanibal a vrah, že, SPD? – Viděli jste už nový díl českého seriálu o maturitě z matematiky? V novém díle uvidíte, jak se žáci a školy snaží jakžtakž přizpůsobit každoročním změnám. Jestli ale čekáte, že tahle je tou poslední, nebojte, počkejte si tři roky. – Čína vyhostila ze země tři novináře, kteří začátkem měsíce v jejich článku kritizovali přístup úřadů k řešení epidemie koronaviru. Hoši se hold snažili zjistit, kde soudruzi z lidové republiky udělali chybu. Ale soudruzi nedělají chyby. NIKDY! (VK)

Čtvrtek: V německém Hanau došlo k teroristickému útoku bílého heterosexuálního muže, který zastřelil devět civilistů. Tragédie to je hrozná, to bezpochyby, ale aspoň nezpůsobil zpoždění vlaku. Jako někdo, že pane Balda? – Nástup Stanislava Křečka do funkce ombudsmana vyvolal protesty, několik lidí zablokovalo vstup do budovy a pár z nich musela odvést policie. Schválně, jestli budou žádat pomoc od veřejného ochránce práv. – Vzhledem k tomu, že Donald Trump se debaty demokratických kandidátů nezúčastnil, posloužil jako náhrada jiný bílý sexistický miliardář: Michael Bloomberg. – A jestli těch špatných zpráv ještě nemáte dost, tak oznamujeme, že národní poklad Helenka Vonráčková oznámila turné. Snad nás teď nezažaluje. (KN/Ogo)

Pátek: Talibán ohlásil mírovou dohodu se Spojenými státy, podepsat ji mají 29. února. Zajímalo by mě, jak se Talibanci tvářili, když zjistili, že je letos přestupný rok a tak se doopravdy musí usmířit. To jim ten fór pěkně vybuchl do ksichtu. Heh, vybuchl. Eh? Eh? Oukej. – V ukrajinském městě Novi Sanžary došlo k nepokojům kvůli pacientům s podezřením na koronavirus. Já bych se do těch Ukrajinců moc nenavážel. Přece jen už mají s nepokoji celkem zkušenosti. – V domě na Liberecku objevil jeho majitel zkumavku s radioaktivní látkou. Smál bych se mu, ale kdybych si sám uklidil, kdo ví, co bych našel. – Nacismus v Německu se vrací zpátky do módy. Pravicový extremismus je na vzestupu. Nebe je modré. Lidé jsou nepoučitelní. (JL)

Víkend :Konec tohoto týdne rozhodně nezačal šťastně pro exkomunikovaný královský pár. Královna jim zakázala používat značku Sussex Royal, a navíc ještě musí letět do Anglie na jakousi ceremonii. Tomu říkám pech! – Koronavirus kosí už i v Evropě. Kolem Milána jsou všichni doma, někteří jsou už nakažení. Tak s takovou si tu milánskou omáčku už radši dávat nebudu. – Amerika truchlí nad smrtí Šíleného Mikea. Chtěl dokázat, že je Země placatá, no nakonec se stala placka z něj. – V Praze se mezitím konal hon na sjetého šoféra, co si to valil dvoustovkou ve své staré fábce. Nevím, jak se mu to povedlo, já z ní nikdy nedostal víc než osmdesát. – Slovenský premiér Peter Pellegrini (SMER-SD) má poslední dobou vyloženě tragické období. Nejdříve ho naštvali otázkou týkající se jeho homosexuality, a teď ho ještě k tomu skolila jakási infekce. – A i tuto neděli se konal již zaběhnutý evergreen: silný vítr, vydatné deště. Je to všechno nějak naopak. Vůbec bych se nedivil, kdyby na jaře udeřily mrazy. (SP)

Redakce
Redakce (Články)
Káva a publicistika, humor a mládí. Před spaním místo Andersena pročítáme Aristotela nebo alespoň studie o mikroekonomii. Jsme hipsteři, kavárenští intelektuálové a především outsideři. Reagujeme na zpupnosti a neautenticity světa, které vidíme tam, kde končí naše brýle.
  1. Petr Kaminsky | 24.2.2020 v 20:29 | Odpovědět

    Ad Cina/koronavirus) Typicky priklad, jak diktatury “vyresi” problem – unlci ty, kteri o nem chteji informovat. Pripomina mi to propagandu, ktera byla pred rokem 1989 k dispozici v takovy titulech jako Rude pravo, Pravda apod.

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*