Nejnovější

Přehled týdne 4. – 10. 3. 2019

Zdroj: TheDigitalArtist; Pixabay.com

Pondělí: Papež František nechá odtajnit vatikánské archivy z dob druhé světové války s tím, že církev se dějin nebojí. Celá církev možná ne, ale určitě se najde pár hodnostářů, kteří by byli přece jen radši, kdyby to nedělal. Malí mrtví židé přece neříkají ne. – Islámský stát údajně končí, na východě Sýrie se jeho vojáci hromadně vzdávají. Po kolikáté už je to jen tuhle zimu? – Čerpací stanici v Nelahozevsi, na které před časem zastřelili pumpařku, znovu vykradli. Sakra lidi, to nemáte žádné standarty? Nebo aspoň rozum? Kolik myslíte, že bude peněz ve vykradené benzince? – V americkém státu Alabama řádilo silné tornádo. Sweet home Alabama, where the skies are… moment. (JL)

Úterý: Podle výsledků únorového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) Miloši Zemanovi věří 50 procent občanů. No, že nás to nepřekvapuje. – Alžírsko pohltily protesty proti prezidentově opětovné kandidatuře. Kdoví, jestli by se podobný trend prosadil i u nás. – Kvůli křivému obvinění postřelila policie špatného člověka. Muž vysoudil po 23 letech odškodné ve výši 150 tisíc korun. Každý děláme chyby. Jenom ne vždy to končí pobytem v nemocnici a doživotně poškozenými orgány. – Čtyři teenageři z jihoafrického Lesotha požili jedovaté pilulky v domnění, že se jim zvětší přirození. Asi je nikdo nepoučil, že si nemají brát nic od cizích lidí. (MoK)

Středa: Sníh na Sibiři je plný toxických emisí z místních továren. Někteří z obyvatel jsou nuceni nosit i ochranné masky. Na nebezpečí toxického sněhu upozorňují ochránci přírody už několik let. V Rusku jim to ale není moc platné. Nás mnogo. –  Severní Korea obnovila část střelnice, kterou v minulosti používala pro testy raket dlouhého doletu. Že by Kim zas provokoval? – Mandátový a imunitní výbor nedoporučil sněmovně vydat Miloslava Roznera (SPD) k trestnímu stíhání. Na rozuzlení kauzy „neexistujících pseudokoncentráků“ si tak možná budeme muset ještě počkat. (VK)

Čtvrtek: Babiš zašel v USA na NBA. Nejspíš si zápas užil mnohem méně, když mu český basketbalista Satoranský oznámil, že se s ním nehodlá sejít osobně. Tomu říkám politický koš za 3 body. – U poslance Faltýnka zasahovala policie, jeho spolustraníka Vondráčka požádala opozice o rezignaci kvůli tanci na předsednickém pultu Sněmovny. Těmto výstřelkům ze strany zástupců ANO se však není třeba divit. Kocour Babiš není doma, a tak myši mají pré. – Nevpuštění člena ruské delegace do Česka považuje Zeman za hloupou provokaci. V den Babišovy schůzky s Trumpem navíc jednal s ruským ministrem. Ve velmi silném prozápadním týdnu z českého pohledu si tak dokázal udržet status Putinovy holky pro všechno, takové ruské Mášy. A to fakt není česká Dáša. (CZE)

Pátek: Opoziční politici zatím nechtějí komentovat kauzu okolo Faltýnka a ovlivňování tendru. Nepřekvapivé, vždyť je to jednoduchá rovnice: Jak nejde o Babiše, setříme dechem. – Poslanci ANO, ODS a SPD schválili zrušení zákazu prodeje ve velkoobchodech na státní svátky. Když už nic jiného, skončí pohoršování lidí na Facebooku, proč je jako dneska všude zavřeno. – Rakousko řeší kauzu bojovníka Islámského státu, který si do země jezdil na léčení zranění utržených v bojích v Sýrii. Aneb: Když nenávidíš západní barbarské bezvěrce, ale bezplatné zdravotnictví může být. – Schůzku Trumpa a Babiše americká média označují jako schůzku Trumpa s českým Trumpem. Urážka, nebo kompliment? Diskutujme. (MrK)

Víkend: Miloš Zeman slaví šest let ve funkci prezidenta. Ježkovy voči, už šest let… – Vojenští špioni se čím dál častěji dostávají do křížku s Úřadem pro ochranu osobních údajů. To musí být zajímavé debaty. Věřte nám, my se prostě musíme podívat na tajné fotky téhle dvacetileté šťabajzny! – Slovenské prezidentské volby se blíží a napětí mezi kandidáty stoupá. Dokud se nepoperou, nezájem. – Pentagon prověřuje bezpečnostní prověrku Elona Muska kvůli jeho kouření marihuany v přímém přenosu. A jak myslíte, že přišel na všechny ty zlepšováky? Po mléku to teda nebude. (MrK)

Redakce
Redakce (Články)
Káva a publicistika, humor a mládí. Před spaním místo Andersena pročítáme Aristotela nebo alespoň studie o mikroekonomii. Jsme hipsteři, kavárenští intelektuálové a především outsideři. Reagujeme na zpupnosti a neautenticity světa, které vidíme tam, kde končí naše brýle.
  1. Nedokážu si představit, jak by mohly standarty bránit vykrádání benzínek. To jako pořídit bílou vlajku do každého obchodu pro případ nouze? 😃

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*


Rozhoupali jsme se k nové publikaci. Objevte s námi Svět 3.9 Koupit