Nejnovější

Exkluzivní zjištění: Známe odvrácenou stranu Listu Jaromíra Soukupa

GLOSA. Moderátor a mediální magnát Jaromír Soukup ohlásil vstup do politiky. Založil hnutí List Jaromíra Soukupa. Tím spustil lavinu posměšných a zděšených komentářů na sociálních sítích,
často doprovázených různými konspiračními teoriemi. Houpací Osel exkluzivně nabízí pravdivý příběh stojící za tímto rozhodnutím.

„Jaromír Soukup učinil zásadní životní rozhodnutí, které výrazně ovlivní českou mediální, politickou i byznysovou scénu,“ avizovala v úterý na svém twitterovém účtu Televize Barrandov s tím, že ke zveřejnění onoho rozhodnutí dojde ve středu v pořadu Moje zprávy.

A tak se i stalo. Mnohonásobný moderátor a majitel mediálního koncernu Empresa Media Jaromír Soukup ve středu v jednom ze svých pořadů oznámil svůj vstup do politiky. Založil hnutí List Jaromíra Soukupa. Kandidaturu do Evropského parlamentu, o níž se spekulovalo kvůli článku serveru Info.cz, však nepotvrdil.

Glosované reakce, vtipné koláže a „jediná správná“ zdůvodnění na sebe nenechala dlouho čekat. Jen málo z nich se však přiblížilo skutečnému důvodu Soukupova rozhodnutí.

Lidé vidí to, co chtějí vidět

Stejně jako každá mince má dvě strany, je tomu tak i v případě jakéhokoli listu (např. papíru, ze stromu, volební; pozn. red.). A to i toho od Jaromíra Soukupa.

První strana je mnohem viditelnější. Jaromír Soukup dlouhou dobu podlézal těm nejkontroveznějším a nejvlivnějším českým politikům od bojovníka proti migraci Tomia Okamury, přes premiéra Andreje Babiše, až po hlavu státu Miloše Zemana. Lze tvrdit, že ve svých pořadech sbíral těmto politikům preference jako studenti o prázdninách sbírají jahody v Anglii.

Musel se opravdu hodně ohnout. Přitom to vypadalo, že jeho ego je nejvyšším bodem České republiky: téměř všechny jeho pořady mají ve svém názvu jeho jméno, nebral si servítky s Českou televizí ani s boxujícími rapery Marpem a Rytmusem či pornohercem Rosenbergem. To vše však byla jen iluze, kterou Soukup vytvořil.

Jak by řekl lídr ČSSD Jan Hamáček, občas je potřeba se odrazit ode dna. A s tím souvisí i druhá strana, kterou znají jen Číňané, stejně tak jako odvrácenou stranu Měsíce. A teď ji zná i redakce Houpací Osel.

Soukup v tom není sám

„Cílem je bránit české národní zájmy před zkorumpovanými politiky a oligarchy,“ je napsáno na facebookovém profilu Listu Jaromíra Soukupa. A ačkoli se může zdát, že jde o čirý populismus, není tomu tak. Těm, kdo již viděli animovaný film Spider-man: Paralelní světy, bude tato skutečnost dávat větší smysl než těm, kteří ne.

Jaromír Soukup je český “Spider-man”, který skutečně chce bojovat proti zlu. Samozřejmě ho nekousl žádný pavouk a nemá ani nadpřirozené schopnosti.

Pravda je totiž taková, že Číňané při vývoji telefonů Huawei nechtěně otevřeli brány do paralelních světů. Soukup, který v té době budoval vztah s prezidentem Zemanem v jeho pořadu, aby si jej jako svého nepřítele mohl nevědomky udržovat co nejblíže, této situace pro dobro lidstva využil.

Přetáhl do našeho světa dalších několik Soukupů – přesné číslo je neznámé – a postupně je začal obsazovat v dalších pořadech, aby se takto dostal i k dalším „zkorumpovaným politikům a oligarchům“, a zároveň i k jejich voličům. Ačkoli je jasné, že by takto časově náročný program nemohl stíhat, všichni mu jeho plán doslova sežrali, a to i ti, pro které toto celé v konečném důsledku dělal: lepšolidi.

Otázkou zůstává, jestli mu jeho plán vyjde. Chce totiž otočit list české politiky, kde nás čeká další, mnohem líbivější kapitola. A jak to udělá? Nově založeným hnutím, vybudovaným na jeho jméně, které jeho opravdoví nepřátelé nemohou u svých voličů znehodnotit, jako to udělali u Kalouska, Bakaly a Sorose. Přebere dostatečný počet hlasů Okamurovu hnutí SPD a Babišovu hnutí ANO. A nakonec snad i nahradí Miloše Zemana na Pražském hradě.

Jan Žabka
Jan Žabka (Články)
Zatím stále studuje žurnalistiku na FF UP. Tam také organizuje Studentskou žurnalistickou konferenci. Podle některých se jedná o aktivního blbečka. Prý nesnáší zbytečnosti. Šéfredaktorský veterán.

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*