Nejnovější

Přehled týdne 21.–27. 5. 2018

Zdroj: Wikimedia Commons

Pondělí: Američanům došla s Íránem trpělivost. Proto na něj udeří masivními, ale opravdu masivními sankcemi. – René Franěk, člen ODS, nazval novomanželku prince Harryho Meghan Markleovou cikánkou. Smysl to dává. Bílá není, černá taky úplně ne, šikmé oči nemá, tak musí být přece cikán. Jiná možnost neexistuje. – Novým italským premiérem nejspíš bude Guiseppe Conte, profesor bez politických zkušeností. Nemůžou ti vyčítat politická rozhodnutí z minulosti, když jsi žádná neudělal. – Venezuela má za sebou volby a v jejím čele stojí staronový prezident Nicolás Maduro. Vzhledem k tomu, že opozice vyzývala k bojkotu voleb, ani tak moc se kvůli tomu nenadřel. Dobrá práce, opozičníci. – ČSSD by ráda Miroslava Pocheho jako ministra zahraničí. Miloš Zeman by nerad Miroslava Pocheho jako ministra zahraničí. A Andrej Babiš, který má poslední slovo? Neví, nezná, nechce to řešit. A tak si tu žijeme. (JL)

Úterý: ANO, SPD a KSČM odmítli ve Sněmovně projednávat Zemanovy výroky o výrobě novičoku v ČR. Pačimu tože, bratan? – V Praze se sešli demonstranti, kteří se zalepenými ústy tiše protestovali proti Babišovi a rozhodnutím vlády v demisi. Z tohohle už Andrej musel být smutný: zalepená ústa se nedají zacpat koblihou. – Politici a odborníci varují před epidemií spalniček. Nemoc sem údajně dorazila z ciziny a šíří se kvůli snížené proočkovanosti. To jen, kdybyste netušili, jestli prskat na biomatky, nebo imigranty. – Američtí bezpečnostní poradci řeší zajímavý problém: Donald Trump jim nechce svůj nezabezpečený telefon dát ke kontrole. Ale lízátko a jízdu na kolotoči mu ještě nezkusili nabídnout, amatéři. – Ukrajinský poslanec vyzval ke zničení mostu na Krym. On má Dolínek funkce i v zahraničí? – Smrtící útok pumy na cyklistu v USA zaskočil odborníky, pumy se takto prý obvykle nechovají. Když máš hlad, nejsi to ty… (MK)

Středa: Zeman prohlásil, že měl citovat jiný Peroutkův článek. Vidím sebereflexi? Wat? Čím ho nadopovali? – Učitelka jedné z pardubických škol dostala výpověď poté, co zveřejnila na Instagramu fotku, kde je zachycena při orálním sexu. S výpovědí nesouhlasí. Já být ředitelkou, taky bych nechtěla mít vylízanou pedagožku. – Jiná Gabča Koukalová tvrdí, že nedostala pozvánku na biatlonový galavečer, naopak šéf svazu Hamza říká, že pozvaná byla a mail má i vytisknutý. Jen jestli nemá přístupové údaje i pan Koukal. – Hayato Okamura bude kandidovat do Senátu. Tak třeba si voliči SPD přečtou jen příjmení a vyjde to. – Ve Španělsku se vrátil čas o pár set let zpátky. Herec Willy Toled je souzen za urážku Boha a Panny Marie. Nechtějí mu třeba na rozhřešení prodat odpustky? (AH)

Čtvrtek: Zeman se zlobí, že Hamáček porušil dohodu. Prý mu slíbil, že místo Zemanem nenáviděného Pocheho předloží jiného kandidáta. Aneb když pan prezident zakusí vlastní medicínu. – Paroubek bude v Ostravě kandidovat do Senátu. Zdá se, že tu sebedestrukci ČSSD snad dělají dobrovolně. – KLDR zničila své jaderné testovací středisko, načež Trump zrušil schůzku s Kimem. No, tak to musí být u Severokorejců velké mrzení. – Trump na Twitteru nesmí blokovat uživatele, s jejichž názory nesouhlasí. Prý je to omezování svobody slova. Prohnilý západ znovu udeřil, hnutí SPD doufá, že takové praktiky se u nás nepodaří prosadit. (AH)

Pátek: Začíná platit GDPR. Nikdo moc neví, co to znamená, ale zase nás někdo omezuje a říká nám, co máme dělat. My si můžeme dávat jakékoliv fotky kamkoliv a nikdo nám do toho nebude kecat. A obzvlášť ne Evropská unie. – Poslanci schválili 28 jmen, která budou navrhovat prezidentovi na udělení státního vyznamenání. Že se kluci ve sněmovně ještě snaží, když si starý pán stejně nakonec ocení hlavně svoje kamarády. – Pirátský těžař, který si přišel asi na 4 tisíce korun, se vyjádřil k celé události na Facebooku. Výmluva na topení byla prý trapná, ale pravdivá. A tak my si tady u nás žijeme. Z vysokého účtu za elektřinu uděláme kauzu a několik týdnů se nebudeme bavit o ničem jiném. – Policie obvinila několik kuplířů, nutili dívky k prostituci. Najíst jim dávali jen pečivo a čínské polévky. Doufám, že aspoň YumYumky. – V Čechách se lidé přestávají topit v dešťové vodě, hladiny vod začínají klesat. (VŽ)

Víkend: V Jižní Korei se řeší kauza karcinogenních matrací, které vyzařovali radon. Žijeme prostě ve světe, kde jsme obklopeni karcinogeny ze všech stran. Nyní už je karcinogenní i jít spát. Jen jestli onen výrobce matrací není nastrčený agent z KLDR. – Egypťanům bude odepřen přístup na YouTube na celý měsíc. Jeden Mohamed v roli chlípníka to teď prostě zkazil úplně celému národu. – Americká pohraniční stráž zastřelila na hranicích 20letou Guatemalku. Prý v sebeobraně. Guatemalka přišla do texaského Rio Brava, aby si vydělala peníze a dokončila studium. “Pohraniční stráž varuje – studium škodí vašemu zdraví.” – Slovensko zavede povinné čipování psů. Můžeme se jen těšit, až zavedou i povinné čipování Slováků. Pak bude konečně jasné, že Brno je slovenská metropole. – Muž si sám vypátral své ukradené auto. Následně mu ho znovu ukradli přímo z policejní stanice. Úhradu škody mají zaplatit policisté, kteří v onen den měli volno. Tohle nepotřebuje žádný komentář. (bag)

Redakce
Redakce (Články)
Káva a publicistika, humor a mládí. Před spaním místo Andersena pročítáme Aristotela nebo alespoň studie o mikroekonomii. Jsme hipsteři, kavárenští intelektuálové a především outsideři. Reagujeme na zpupnosti a neautenticity světa, které vidíme tam, kde končí naše brýle.

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*


Rozhoupali jsme se k nové publikaci. Objevte s námi Svět 3.9 Koupit