Nejnovější

Přehled týdne 29. 1. – 4. 2. 2018

Flicker.com

Pondělí: Miloš Zeman jmenoval 12 rektorů veřejných vysokých škol. Jen tak, bez ceremoniálu, bez oslav, a rozhodnutí o jmenování musel předat ministr školství. To aby si rektoři nemysleli, že někoho zajímají. – Slavná Trojská lávka, která tak vyděsila republiku, se opravy dočká až za rok a půl. Však práce kvapná, málo platná a lepší je to udělat pomalu a mizerně než rychle a mizerně. – V Paříži se solidně rozvodnila Seina. Přiznejte se, kdo nechal otevřený kohoutek?! – Udělovaly se ceny Grammy a světe, div se, Despacito nezískalo žádnou. Víte, co myslím, ne? Takový ten hit, co ho byla v létě plná rádia. Nic? – Poláci a Izraelci se pohádali o to, komu patří koncentráky na území Polska. Polákům se totiž nelíbí, když se o Osvětimi a jim podobným mluví jako o “polských koncentračních táborech”. Oni je přece nepostavili sami od sebe, ale Izraeli se to moc nechce věřit. Takže kdo další je ještě nácek? (JL)

Úterý: ČSSD čeká na stranickém sjezdu důležité rozhodnutí. Buďto se budou kamarádit s Andrejem a stanou se z nich lůzři a přeběhlíci, nebo se nebudou kamarádit s Andrejem a budou jenom lůzři. Profesionální analýza level Osel. – Německé strany CDU a SPD našly shodu v otázce slučování rodin migrantů, za tímto účelem má do země přijít maximálně tisíc migrantů měsíčně. Pf, žabaři. My jich tu máme tisíce denně a navíc jsou neviditelní! – “Byla to provokace,” označily USA průlet ruského letadla kolem amerického nad Černým mořem. “Bránili jsme svůj vzdušný prostor,” hájí se Rusko. “Mě do toho netahejte,” odmítlo komentář Černé moře. – Irové v referendu budou rozhodovat o tom, zda má vláda nadále odmítat potraty. A ne, není to nějaký lokální fórek o udělování občanství Angličanům. (MK)

Středa: Kosatka Wikie se naučila napodobovat pár lidských slov. Na iDNES.cz o tom neváhali informovat a přiložili k článku fotku, na které je již zesnulá cvičitelka, která byla svou jednou „ochočenou“ kosatkou zabita. – U italského pošťáka se našlo přes půl tuny nedoručených zásilek. Zlatá Česká pošta! – Rusové vymysleli nový sport: plavání s kalašnikovem na zádech. Rusko není země, to je životní styl. – A v Rusku ještě zůstaneme. Dva novináři se pobili při debatě o Stalinovi. V Ruskou se perou o Stalina, v Česku zase o Zemana. – Norští lyžaři odmítají nosit na OH svetry s runou, neboli se znakem, který používají i norští neonacisté. Jo, hrůza. Ale to asi ještě neviděli českou kolekci na Rio 2016. – Navzdory všem pomluvám, Zeman žije! Dokázal to, když poprvé od voleb vystoupil na veřejnosti a jmenoval soudce. (AH)

Čtvrtek: Donald J. Trump byl již třetím rokem za sebou navržen na Nobelovu cenu míru. Za nominací stojí neznámý Američan, který Trumpa chválí za snahu o neutralizování jaderných zbraní. Tak schválně, jestli mu dají v Pchjongčchangu místo vedle Kim Čong-Una. – Myslete při tom na Afriku. Ne, to není slogan z místní spermobanky, ale krutá realita Kapského města, ve kterém dochází voda. Občané mají příděl 50 litrů na den. A bavíme se, samozřejmě, o sprchování. – Piráti ztrácejí Elán. V loňském silvestrovském videu použila strana logo slovenské skupiny a ta se rozhodla skupinu zažalovat. Měli si domyslet, že Piráti na copyright nevěří. – Ve svém čtvrtečním programu si televize Barrandov ulovila svého sóločokla. Sérii “Naše Zprávy” ze dne 1. 2. 2018 zakončila stopáž prapodivných zvuků ze chřtánů “nejlepších přátel” lidí po celém světě. Ne, nikdo si nestěžoval. Ale považuje-li to Barrandov za důležitou informaci, nebylo by radno její hodnotu podceňovat. (DL)

Pátek: Jan Šolta, muž, který v Zemanově štábu napadl novináře, podal trestní oznámení. Neřekl ale na koho a proč. Prý se ale jedná o oznámení několika trestných činů. Doufám, že je to oznámení na Slezáka. Celá tahle kauza je bizár, takže by se už nikdo nedivil. – Zavoral versus 215 zaměstnanců Českého Rozhlasu. I přes to všechno si Zavoral pořád stojí za svým. Mezek jeden. – Česko bude na zahájení Olympijských her zastupovat předseda senátu Milan Štěch. Mluvčí Ovčáček sdělil, že prezident cestu v plánu nemá. Aha. Nečekané. – Tereza H., nejznámější česká pašeračka, začala ve vazbě mluvit o členech drogového gangu. Hodně věcí také prozradila na svém twitteru. Žhavý kandidát na falešný twitterový účet roku. (VŽ)

Víkend: Jakýkoliv předčasný optimismus, co se německých vyjednávacích rozhovorů týká, můžeme všichni zase schovat. Německo pořád ještě nemá vládu, lídři dvou největších stran stále ještě vyjednávají (ačkoliv se rozhovory už mají blížit ke konci), obliba Merkelové prý klesá, mladší křídlo sociální demokracie se bouří proti dalšímu pokračování ve vládě a celkově se bude opakovat další “velká koalice”, na kterou po osmi letech už nemá náladu nikdo. To jen kdybyste právě měli depresi z české politiky. – V Itálii proběhl útok na cizince tmavé pleti, útočník střílel z jedoucího auta. To se vlivem globálního oteplování Itálie posunula na jih a stalo se z ní safari? Nebo na západ a stal se z ní spaghetti western? Nechápeme. – I Uma Thurmanová promluvila o obtěžováním panem persona non grata, Weinsteinem. Škoda, že tehdy právě netočila Kill Billa, kdyby Weinsteina odpravila mečem, mohli jsme v dnešním světě mít o starost míň. – Německo se rozhodlo, že džihádistům s dvojím občanstvím bude to německé odebírat. Jakože, nechci znít jako kdovíjaký cynik, ale napadá mě jediné. “TO JE BRZO!” (VMJ)

Redakce
Redakce (Články)
Káva a publicistika, humor a mládí. Před spaním místo Andersena pročítáme Aristotela nebo alespoň studie o mikroekonomii. Jsme hipsteři, kavárenští intelektuálové a především outsideři. Reagujeme na zpupnosti a neautenticity světa, které vidíme tam, kde končí naše brýle.

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*


Rozhoupali jsme se k nové publikaci. Objevte s námi Svět 3.9 Koupit