Nejnovější

Přehled týdne 25.–31. 12. 2017

Pondělí: Ve Vatikánu se pokusila do pasu nahá feministka ukrást sošku Ježíška za pokřiku “Bůh je žena!” Protože nic není neprůstřelnějším argumentem než veřejné obnažování a výtržnictví. Ach, ten duch Vánoc. – Alexej Navalnyj, ruský vůdce opozice, se nesmí zúčastnit ruských prezidentských voleb kvůli závažnému trestnému činu, který spáchal. Že by pobyt v opozici už byl v Rusku nelegální? Ale kdeže, zúčastnit se nemůže, protože rozdával letáky a bojoval proti korupci. – V Číne otevřeli nejdelší skleněnou lávku na světě, která visí ve výšce 200 metrů nad zemí. Řešit ovšem čínské přelidnění tím, že polovinu návštěvníků necháte zabít stresem, je ale možná trochu moc. – A moc se nesmějte, že v zahraničí je to rozbité a jen u nás je klid. V úterý má prezident své vánoční poselství. To si něco poslechneme. (JL)

Úterý: SPD předložilo návrh novely zákona, která má trestat i podporu a propagaci ideologie potlačující svobody nebo hlásající nenávist. Sám sobě katem, nebo nějaká podobně poetická fráze. – Miloš Zeman ve svém Vánočním projevu rýpnul do Sobotkovy vlády, zkritizoval česká média a slíbil, že předčasné volby nebudou. Nejlepší částí projevu tak opět byl ozdobený stromeček. – Do českých řek se pomalu vrací dříve vyhubení lososi. A ne, opravdu jsme kdysi kvůli vyhubení lososů nepřešli na kapra. – Podle britského námořnictva Rusové provokují tím, že se jejich lodě několikrát přiblížily britským vodám. Já bych jim to neměl za zlé. Jak na pohled rozlišíte britskou vodu od té ruské? – Výbuch pyrotechniky na Kubě zranil více než dvacet lidí. Evidentně to asi není ten pravý Silvestr bez pár utrhaných prstů. (MK)

Středa: Letadlo z LA do Tokia nedoletělo. Naopak přistálo po osmi hodinách a 20 minutách opět v LA, a to kvůli černému pasažérovi. To je asi nejoriginálnější způsob, jak všechny okolo naštvat. – Ode dneška je možné vidět v televizi předvolební spoty prezidentských kandidátů. Zpívající Hanning či kandidát s IQ 156 included! – Poslanci hnutí STAN navrhují, aby musel mít hradní kancléř prověrku. Asi tuší, jak dopadnou prezidentské volby. – Nejsmutnější storka na závěr: Vandal v noci v obci na Ústecku pokácel vánoční strom. Copak nemá srdce?! (AH)

Čtvrtek: Zemana v debatě kandidátů v Aréně Jaromíra Soukupa zastoupí Ovčáček. Jo a abyste věděli, nejedná se o předprezidentskou debatu, ale o debatu kandidátů na prezidenta. Ehm…. Cože? – Jogín Jirka Paroubek nabral dostatek vesmírné energie a bude v případě souhlasu sociálních demokratů kandidovat na předsedu. Držíme palečky. – V roce 2017 nás navždy opustila řada známých osobností, například Eugene Cernan, alias poslední člověk, který se prošel po Měsíci, byznysmen Rockefeller, masový vrah Manson nebo prezident České republiky Miloš Zeman. – Stane se Jirka Kajínek ministrem vnitra? Pokud si vsadíte stovku a vyjde vám to, inkasujete půl milionu. A to se vyplatí. (HD)

Pátek: Muž si vzpomněl, že nechal doma zapnutý sporák. Hasičům otevřel přes mobil. To jsou pořád nové vymoženosti. Kdyby mu ta kuchyň shořela, tak si pořádně zapamatuje, že nechávat zapnutý sporák je chyba. – Prezidentovi Trumpovi je v zimě zima. Proto si na twitteru posteskl po starém dobrém globálním oteplování. Vtip vhodný použít maximálně v konverzaci mezi absolventy vysoké školy života. – Kancelář prezidenta republiky přesáhla výdaje o 84 milionů korun. Prostě pár korun sem, pár korun tam. Na výplatách se utratilo taky pár korun navíc. Ještě aby ne, přece nebude Ovčáček chodit do TV Barrandov zadarmo. (VŽ)

Víkend: Nový ministr zdravotnictví Vojtěch vyhlašuje pompézně “centrální nákupy léků, transparence nemocnic, zvýšená spoluúčast pacientů”. Doufejme, že tomu rozumí lépe než sexappealu poslankyň. Jára Soukup když tak poradí. – Hned třetího ledna se bude ve sněmovně projednávat změna jednacího řádu a řada lidí už křičí, že jde o uchvacování moci Babišem. Co jste čekali? Mucq. – V Německu plánují Sicherheitszonen, zóny bezpečí pro ženy obtěžované při silvestrovských veselicích, které zde dostanou vedle ochrany např. i psychologa. Za hranicemi probíhají bouřlivé debaty, u nás se vlastencům otvírají kudly v kapse a prorokují zánik západní civilizace. (VMJ)

Redakce
Redakce (Články)
Káva a publicistika, humor a mládí. Před spaním místo Andersena pročítáme Aristotela nebo alespoň studie o mikroekonomii. Jsme hipsteři, kavárenští intelektuálové a především outsideři. Reagujeme na zpupnosti a neautenticity světa, které vidíme tam, kde končí naše brýle.

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*


Rozhoupali jsme se k nové publikaci. Objevte s námi Svět 3.9 Koupit