Nejnovější

Přehled týdne 6.–12. 11. 2017

Foto: nationalreview.com

Pondělí: Mirek Topolánek se vrací z politického záhrobí a chce na Hrad. Podpisy senátorů získal tak rychle, že jsme se ani nestačili rozkoukat. – Vědci objevili nový druh orangutana, kterému ale už teď hrozí vyhynutí. Inu, lehce nabyl, lehce asi i pozbude. – Zeman si sám vyléčil neléčitelnou cukrovku sladkými jídly. Je to pašák a páni doktoři se můžou jít zahrabat. – V Saúdské Arábii se rozjely politické čistky. Korunní princ nechal pozavírat jedenáct dalších princů a desítky dalších politiků pro podezření z korupce. Hra o trůny po arabsku. – U muslimů zůstaneme. Na jednom německém sídlišti vyrostlo hřiště v podobě mešity a arabského bazaru. A nacionalisté se můžou zbláznit. (JL)

Úterý: Kauza Nagyová znovu přeřadila, soudkyně Helena Králová označila odposlechy za nezákonné. V zákulisí případu se lidi asi ohání pákami více než v hospodě prázdnými půllitry. – V okolí Opavy se objevil další zatoulaný los, podle všeho míří na jih. Divný to uprchlík, většina z nich hledá cestu na sever. – Je tomu už století od VŘSR. V Rusku na ni ve velkém vzpomínají jen komunisté. Ten zbytek má Putina nebo pokročilý alkoholismus, což stačí. – Sýrie přijala Pařížskou klimatickou dohodu. Zbývá tedy jen USA. Trump už nemusí uvažovat jen o zdi, tohle je rovnou na skleník. – Ve Francii míří tři nezletilí mladíci do vězení, podle verdiktu plánovali teroristický útok. Pro ostatní je to jasné varování: Bacha, co říkáte na TeamSpeaku během seance Counter Striku. (MK)

Středa: Okamura prohlásil, že chce nabídnout azyl Kataláncům. Buď Tomiovi fandové neví, že v Katalánsku žije přes půl milionu muslimů, nebo jen dostali ban za nesouhlas na jeho facebookové stránce. – Twitter prodloužil zprávy z původních 140 znaků na 280. Snad už se Ovčáčkovi vleze všechen hejt do jednoho statusku. – Je to přesně rok od zvolení Trumpa prezidentem. Američtí experti se shodují, že jeho největším úspěchem je společná fotka se Zemanem. – Nezaměstnanost klesla na 3,6 %. Pokud bude ještě líp, jak se slibuje, tak za chvíli bude více pracovních míst než uchazečů o práci. (AH)

Čtvrtek: Na občany v chorvatské metropoli Záhřeb útočí agresivní vrány. Město zvažuje, že proti okřídleným škůdcům nasadí dravé ptáky. Alfred Hitchcock se tímto řadí k jasnovideckým jménům Karla Čapka nebo Julese Verna. – Zaměstnanci muzea v Kansas City, kteří pod mikroskopem zkoumali jeden z van Goghových obrazů s olivovníky, našli na plátně mrtvou kobylku. Vítr ji na plátno přivál před sto dvaceti osmi lety. – Nakonec zpráva, která vyváží nonšalanci všech předchozích. V pražské tramvaji skupina několika fanoušků fotbalové Sigmy Olomouc napadla Afričana, který dlouhodobě žije a pracuje v Praze. Nejsmutnější na všem je, že muž podle vlastních slov žádal ostatní o pomoc a později i o svědectví. Nevyhověli. (DL)

Pátek: Poslanec SPD Staník měl údajně rasistický výstup ve Sněmovně. A on se tomu ještě někdo diví? – Ve francouzském Toulouse najel muž do lidí, několik z nich bylo zraněno. Hepnarová aka trendsetter posledních let. – Muž vylezl na Petřínskou rozhlednu po kovové konstrukci, nikdo si ho ale nevšiml. Na policii byl nahlášen pouze dron, který pravděpodobně úspěšného lezce natáčel. – Dětem na Kladensku někdo nabízel léky. Kluci si mohli užít trochu srandy a místo toho budou dál sedět u počítače a nudit se.  (VŽ)

Víkend: V Dillí plánují boj se smogem pomocí rozstřikování vody do ovzduší. Jasně, protože v Indii je tolik vody, že neví, co s ní. – Polský svátek nezávislosti v překladu znamená “Braň svou bílou Evropu a choď v neděli do kostela.” Zajímalo by mě, zda si někdy ti lidé uvědomí, v jaké části světa se většina těch biblických příběhů odehrála. Polsko to nebylo. – Zpráva dne: Stále se jedná o vládě. – Piráti a SPD jsou zavaleni přihláškami nových potenciálních členů. Aby ne, taky bych si nejdřív počkala, zda kůň vyhraje závod, než na něj vsadím při dostizích. – CIA si stojí za tvrzením, že se Rusko snažilo ovlivnit americké prezidentské volby. Trump věří Putinovi. Jestli se tomu někdo diví, je padlý na hlavu. (BAG)

Redakce
Redakce (Články)
Káva a publicistika, humor a mládí. Před spaním místo Andersena pročítáme Aristotela nebo alespoň studie o mikroekonomii. Jsme hipsteři, kavárenští intelektuálové a především outsideři. Reagujeme na zpupnosti a neautenticity světa, které vidíme tam, kde končí naše brýle.

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*