Nejnovější

Mámo! Oni uhli a zahli

Volební materiál TOP 09

GLOSA. Neuběhl ani týden od uzavření volebních místností a česká politická scéna se ještě nevzpamatovala ze sobotních volebních výsledků do Poslanecké sněmovny. Někteří političtí aktéři provádějí divy a výjimečně tím nemyslím Okamurovce.

„Neuhneme. No dobrá, možná trošku jo.” Volební slogan TOP 09, která se dostala do Poslanecké sněmovny jenom o neučesané vlasy Dominika Feriho. Předseda Kalousek se rozhodl, že už nebude předseda. Prý to věděl i před volbami, ale nechtěl plašit voliče a neuhnul. Uhnul o několik dní později. Nyní probíhá v TOPce soutěž “Hledá se přijatelný vůdce strany”. Bývalý ministr za ODS Jiří Pospíšil vycítil vhodnou chvíli a pospíšil si podat přihlášku do strany, na jejíž kandidátce byl zvolen do europarlamentu. Mezitím se objevily hlasy, že ideální kandidátkou by měla být Markéta Pekarová Adamová. Obhájila svůj poslanecký mandát, je chytrá, úspěšná a měla volební kampaň postavenou na právu mít rodinu i kariéru (sic!).

Markéta ale dala přednost rodině před slibnou kariérou předsedkyně TOP 09 a sjednotitelce rozdrobené pravice. Je samozřejmě otázkou, zda by byla zvolena, ale za pokus rozbít skleněný strop to stálo. Manžel si přece mohl vzít případnou rodičovskou dovolenou a fotky kojící předsedkyně v českém parlamentu by obletěly svět. Jak jsme progresivní, ale bohužel.

Druhý politický příběh se odehrál v ODS. Václav Klaus ml., který dostal tolik preferenčních hlasů, že si s nimi může vytapetovat byt, oznámil rozvod se svou druhou manželkou. Samozřejmě až po volbách. Před volbami to byl konzervativní pravicový politik, který ctí tradiční hodnoty a tradiční rozdělení rolí. Přeloženo – mám milenku a od léta nejsem s manželkou, ale kampaň si žádá oběti. Rozvod bude až po volbách.

V dalších týdnech už jenom čekáme, kdo si zase vzpomene, že je homosexuál, zatají dotaci, koupi bytu za 15 mega nebo bude parkovat na místě pro vozíčkáře. Rada na závěr? Nezabrušuj, abys potom nemusel vybrušovat.

Andrzej Branny
Andrzej Branny (Články)
Nová média, kultura, politika.
 1. Zuza Potočková | 27.10.2017 v 12:03 | Odpovědět

  Čtu ráda Houpacího osla pro nadhled, kritické oko a mladé, svěží pohledy. Článek mi ale připadá jako sbírka populárních názorů odposlechnutých od typického štamgasta obecní hospody. Nebo jsem to nepochopila a je to recese? ;-) (překvapení nad tím, že se Miroslav Kalousek snaží zneviditelnit… Že Markéta Pekarová Adamová prosazuje práva žen na kariéru i mateřství zároveň – právo neznamená povinnost, je pouze velký rozdíl právo mít a nemít nebo ne?)

  • Mam z toho clanku identicky pocit

  • Petr Kaminsky | 27.10.2017 v 18:50 | Odpovědět

   Mi se naopak celkem libi – mozna proto, ze jsem chlap a nad vtipkovani o detech/kariere se umim povznest. Naprosto souhlasim se zakladni myslenkou – misto aby se nekdo chopil zezla, vsichni strkaji hlavu do pisku. Myslim, ze tim to Andrejovi moc ulehcuji. Skoro stejny prubeh jako po referendu o vystoupeni z EU v Britanii – lidri obou taboru rezignovali. At ty zhave kameny z ohne za ne tahaji jini.

 2. Jako vtipné, to jo. Ale proboha, co je ten argument, podle kterého TOP09 z čehosi “uhnula”? Čím se vlastně kdo v TOPce provinil? To jsem z toho vážně nepochopil. Nepřijmout kandidaturu na předsedkyni strany znamená uhnout? Komu kdy slíbila, že bude předsedkyní, nebo WTF?! Moc tomu nerozumím. Díky za vysvětlení.

 3. Mikoláš Ka | 15.11.2017 v 7:46 | Odpovědět

  Od VK ml. to byl naopak tuze férový krok, že s tím přišel až po volbách. V této zemi, kde (až na Špidlu) měli všichni prezidenti a premiéři milenky nebo se rozvedli, by oznámení o druhém rozvodu během kampaně jistě přineslo Vašíkovi mnohem více preferenčních hlasů, takže by se chcanechca musel hádat s Babišem o místo ve Strakovce a neměl by tak čas se věnovat tomu novému zářezu na pažbě.

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*